Velký a malý brácha

KLUB TĚHULEK! JARKA Opět vás všechny po týdnu zdravím 🙂 Konečně se umoudřilo počasí, tak pevně doufám, že si následující dny užijeme veseleji, než ty předešlé.

Ne, že by uplynulý týden pro nás nebyl veselý. Honzík vymýšlí každý den nová slova, protože spoustu slov zkomolí a vznikají z toho vtipné situace. Maminka pak musí fungovat jako dešifrant, aby i okolí rozumělo, co Honzík říká. Dokonce už se bráškové začali seznamovat. Honzík už moc dobře ví, že miminko se jmenuje Filípek a že je u mě v bříšku. Vždycky ho hladí a říká „maá“ (malá). Když má ale svoji raráškovou náladu, tak do bříška plácá a čeká, co já na to. Pokaždé ho upozorním, že to nemůže a že to bolí. I tomu už rozumí a pak je zase opatrný a jemný. Taky už malému bratříčkovi dává pusinky, pomáhá mazat bříško dětským olejem a občas mu nabízí mlíčko nebo sušenky. A moc dobře chápe obrázky miminek v bříšku! Kdykoliv nakouknu na Babywebu do rubriky Týden po týdnu nebo v telefonu do aplikace o těhotenství, ukazuje na ilustrační obrázky a hlásí „mimiko“.

V jedné knížce s mnoha různými obrázky, kterou si Honzík moc rád prohlíží, je mimo jiné také schéma vývoje kuřátka ve vajíčku. Honzík v tom má úplně jasno, protože to je taky „mimiko“. Vůbec jsem mu to nemusela říkat, podobnost těch vyvíjejících se mláďátek je natolik zřejmá, že si to automaticky správně zařadil. A z ultrazvuku na gynekologii byl nadšený! Tam ho vlastně zaujalo úplně všechno, pan doktor se smál, že z něj asi vyroste gynekolog. Honzík si soustředěně prohlížel všechny nástroje, které byly na dohled, gynekologické křeslo, ultrazvukovou sondu… Jsem zvědavá, jak se bude za pár dní tvářit u zubaře :-D.

No a Filípek velkému bráchovi nezůstává nic dlužen. Když už je Honzíkova péče moc intenzivní, začne kopat nebo mě donutí změnit polohu, aby už dal bráška pokoj. 🙂 Nejklidnější chvilky na pomazlení s Filípkem tak mám večer těsně před usnutím, když Honzík vedle mě konečně zabere. To pak s manželem špehujeme Filípka, jestli se ještě vrtí nebo už taky spinká. Někdy ovšem manžel usne dřív než Honzík, takže si Filípka zatím ještě moc neužil. Určitě si to ale spolu vynahradí po porodu. 😉

POVÍDEJTE SI S JARKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Celkově musím říct, že je Filípek asi aktivnější miminko, než byl v bříšku Honzík (a zase jsme u toho porovnávání!). Jeho kopance a převalování jsou už natolik zřetelné, že se občas musím nadechnout nebo si povolit kalhoty, aby ty rány nebyly tak silné. Nejvíc kope, když začnu jíst. Asi mu najednou proudí více živin a energie, tak mi za ně svým způsobem děkuje :-).

Propršený víkend jsme poprvé od Velikonoc strávili na jihu u mých rodičů. Honzíkovi vůbec nevadilo, že prší, chtěl být venku a pomáhal babičce s péčí o zvířátka. Nejvíc ho zajímaly slepičky, králíci a německý ovčák Aron. Toho úplně zbožňuje. Minulé léto vlastně díky psovi začal lézt. Pořád se jen houpal na kolínkách na dece, ale jak se v jeho blízkosti objevil pes, musel za ním do trávy. Aron je naštěstí vyloženě mazlící pes, nechá po sobě lézt děti i kočky a funguje jako taková chůva. Kam se na zahradě Honzík hne, všude je s ním a dává na něj pozor. Doufám, že podobně hezký vztah k němu bude mít i Filípek.

Na mně si ale deštivé počasí minulého týdne vybírá svou daň – mám knedlík v krku a pevně doufám, že se to nerozvine víc a nebude z toho nějaká angína. 🙁 Jednu s penicilínem jsme si užili i s Honzíkem v bříšku, ale že bych toužila po naprosto stejném průběhu těhotenství i tentokrát, to tedy prosím pěkně ne. Snad se nám to teď vyhne. Nepříjemně by to narušilo naše plány jak na víkend, tak zřejmě i po něm. Příští středu nás čeká velký UTZ ve 20. týdnu, na který se moc těším, protože s námi půjde i tatínek. Zatím měl všechny zprávy z bříška jen zprostředkovaně. Tak nám prosím držte palce, ať zůstaneme všichni zdraví. 😉

A vy buďte také, ať si můžete užít sluníčka 😉

Vaše J.


Jarka právě prožila 19. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599250586131.jpg

22.5.2014 12:38  | autor: Jaroslava Vaňková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist