Nekonečné očekávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak je za námi zase další týden a žádná změna nenastala. To čekání je opravdu nekonečné.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


 

Kdyby tak člověk mohl být jasnovidec a vše mohl mít dopředu naplánované. Mohla bych si tím bývala ušetřit 14 dní, dnes už mohu říct zbytečně, strávených v nemocnici a věděla bych, kdy se ten náš brouček bude chtít na nás konečně podívat. Jenže takovou moc bohužel nemáme, a tak mi nezbývá než čekat a čekat a čekat.

Dnes, tj. v úterý, mám oficiální termín porodu. Na základě dnešního ranního vyšetření to však na porod ještě nevypadá a s vyvoláváním také prý ještě počkáme. Pan doktor mi vysvětlil, že zatím ani mé porodní cesty nejsou na porod zcela připraveny, a tudíž, pokud by ho začali vyvolávat v této fázi, postupovali by proti přírodě a já bych se mohla i několik dní zbytečně trápit a nakonec by mohlo skončit až císařským řezem. Takže jsme se domluvili, že mně za 2 dny vyšetří znova a uvidíme. Včera večer už jsem doufala, že by TO mohlo přijít, ale bohužel. Tak rychle, jak kontrakce přišly, tak zase odešly a já spala klidně celou noc a ráno na monitoru se neobjevily ani v náznaku.

NAPIŠTE DENISE DO DISKUZE

Když za mnou byli v sobotu na návštěvě rodiče, mamka úplně automaticky řekla, že se za mnou další víkend zase přijedou podívat a myslela to tak, jako kdybych měla být pořád ještě v těhotenském stavu. Na to jí já říkám, že doufám, že už budeme s miminkem dvě samostatné jednotky. No a teď už vidím, že budeme určitě ještě pořád 2v1. :-) Pan doktor říkal, že nechávají přenášet 10 dní, což by u mě znamenalo až do Mikuláše. Není to moc hezká představa, že bych tu měla trávit ještě tolik času. Těhotenský stav mi sice nijak nevadí, ale to nemocniční prostředí už ano. Už je mi to tu dlouhé a vidím tedy samá negativa – mám omezenou svobodu, nedostatek pohybu atp. A nejhorší na tom je, že mi nic není, nemám žádné komplikace ani omezení, takže bych mohla fungovat úplně normálně. Asi pokud bych byla blíže k domovu a mohli mě alespoň častěji navštěvovat příbuzní, nebrala bych to tak. Sice nejsem žádné malé dítě, ale i mně se občas stýská. A navíc, můj soukromý názor je stejně pořád ten, že pokud bych byla doma a normálně se hýbala, malý už by byl třeba na světě. Ale skoro celodenním ležením v posteli se asi nic nestane. Ven se nemůžu jít projít, protože jsem manželovi nabalila domů moje boty i kabát, abych toho tu pak neměla hodně. Takže jedinou mojí každodenní pohybovou aktivitou je procházka do obchodu pro vodu a zpět. Schválně si vždy koupím jen jednu, abych měla důvod jít si druhý den pro novou. A navíc tedy chodím až do vzdálenějšího obchodu, o cca 3O metrů dál. :-)

Njn, stěžováním si stejně nepomůžu, takže toho radši nechám a budu tu čekat a doufat, že si to ten drobek rozmyslí a do konce týdne se vyloupne. Už od minulého týdne se ho snažím neustále přesvědčovat, že se na něj moc těšíme a že se nemůžu dočkat, až si budeme koukat z očí do očí, ale nějak si nechce dát říct.

Tak mi držte palce! :-)

Vaše ještěstáletěhulka Denisa

P.S.: Jednu výhodu toho ležení v posteli jsem přece jen našla – neotékají mi tolik ruce a nohy. :-)


 

Denisa právě prožila 40. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

27. 11. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Jej, to mě mrzí, že stále ještě čekáš v nemocnici, ale jsem ráda, že aspoň jedno pozitivum sis na tom našla ;-)

Držím moc palce, ať se už brzo dočkáš!

Pa, opatruj se a hlavu vzhůru ;-)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené