Průjem jako prázdninový dárek

MIMI LIVE! NIKOLKA Tak nám ty prázdniny pěkně začaly. Nejprve horečka před cestou do Itálie a teď zase nějaká žaludeční viróza. Nejprve jsem měla střevní a žaludeční potíže. Manžel na služební cestě a já sama s Niky. Bylo to hrozné, s vypětím všech sil, jsem se zvládla o ni postarat. Jak to tak bývá, tak o sebe už moc ne. Ale druhý den už mi bylo mnohem lépe.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Měli jsme jet k našim a na rodinnou svatbu. Nikolce vůbec nic nebylo, tak jsem byla ráda, že virózu, nebo co to bylo, ode mě nechytla. Jenže to jsem se přepočítala. Cestou nám začala v autě zvracet. Už párkrát v autě zvracela, ale to jsem připisovala tomu, že se asi hodně najedla nebo se jí prostě dělá v autě špatně. Jenže teď to bylo jiné.

Poprvé, když se pozvracela, tak jsme zastavili, převlékli ji a ona okamžitě začala usínat. Tak jsme jeli dál. Asi po 20 kilometrech začala zvracet znovu. Problinkala nám takhle půlku cesty. Samozřejmě jsem s ní seděla vzadu a snažila se jí uspat, případně předklonit, když jí bylo nejhůř. Přijeli jsme k mým rodičům a vyskočila jí trochu teplota. Zvracení ustalo, takže do postele a spát. Usnula okamžitě a v noci se vzbudila jen jednou na jídlo. Dopoledne přišlo na řadu velké rozhodování, jestli na svatbu jedeme nebo ne. Nakonec Niky klasicky dračila, tak jsme jeli s tím, že případně svatbu odsvědčím a jedeme domů. Nikolce bylo dobře. Cestu v autě prospala a byla celkem v pohodě.

Na svatebním obřadu mohla Niky z fleku zastoupit oddávající i reprodukovanou hudbu. Když přicházela nevěsta, Nikolka dělala „la, la, la“ a tleskala. Při obřadu pak žvatlala a povídala tak, že oddávající nebyla slyšet. Manžel s ní nakonec musel odejít za dveře, nebo by se snoubenci ani nevzali. Takže se zdálo, že je všechno v pořádku. Vyrazili jsme tedy na oběd. Raději jsem šla pěšky a dala ji do kočárku v domnění, že bude spinkat. Ale cestou bylo moc pejsků, takže o spaní jsem si mohla nechat jen zdát. Jen papat Nikolka skoro nechtěla. Párkrát jsem jí nakojila, ale nechtěla ani oběd, kaši, křupku, rohlík, prostě nic. Dostala jsem do ní jen trochu kaše.

Čtěte také:

Když jsme všechno pobalili a odjížděli ze svatebního veselí, Nikolka jim to tam ohodila. No prostě, co by to bylo za svatbu, kdyby se někdo nepozvracel. Nemusela to ale chudinka vzít na sebe. Poblinkala se a zase začala usínat. Nevěděla jsem, jestli jet domů, nebo na pohotovost. Asi by se mi ale vysmáli, kdybych tam přijela s dítětem, které jen jednou zvracelo. Doma už byla zase v pohodě, měla jen lehce zvýšenou teplotu. Usnula až někdy v deset a cestovala po posteli jak Hanzelka po světě. Vždycky kousek popoleze, pak sebou plácne a spí dál. Za chvíli zase. Doma už ji zase dáváme kvůli tomu do postýlky. Navíc nám z postele doma i umí zdrhnout. Jednou jsem jen ráno ještě přivřela oči, Niky ležela vedle mě a po chvilce slyším jen „ťap, ťap“, Niky slezla z postele a už lezla za tatínkem do koupelny.

Zpět k naší viróze. Nikolka spala celkem dobře. Ráno ale měla pro změnu průjem jako hrom. Vyhnali jsme tedy tatínka do lékárny pro hromadu osvědčených léků z internetu. Nakonec jsme jí nic nedali a pomohly ovesné vločky. Jenže když už jsem si říkala, že by mohlo být lépe, tak průjem neustával a naši střevní virózu chytli moji rodiče. Nikolku pořád přebaluju, sprchuju a honím ji po bytě, abych ji oblékla. Naštěstí není nijak přešlá a celkem dračí, jenže jít s ní ven nemůžu. No, nemáme my to krásné prázdniny? Ať jsou vaše letní dny lepší než ty naše.

Monča a Niky

20. 7. 2016Moniq
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Pusinky pro všechny

Když Nikolka začala chodit, bála jsem se, že bude ještě míň tulící, než kdy byla. Ale opak je pravdou. Nikdy se moc nechtěla ňufat, teď pusinkuje plyšáky, posílá pusinky pejskům v televizi a venku je každý pejsek „malej“. Niky už chápe, že něco... Celý článek »

Kočárek nech doma, mámo

BATOLE LIVE! NIKOLKA S chodícím batoletem přicházejí další starosti, ale i radosti. Nikolka už metelí celkem rychle. Což občas není žádná sranda. Dneska mi málem ujel kočár, když jsem ji chytala. Nevěděla jsem, kam dřív. Prostě žádná nuda. Celý článek »

První krůčky a kopec srandy

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka chodí. Už dokonce víc ťape, než leze. Chce se mi říct jupííí, ale jak se říká: Pozor na to, co si přejete. Když začala chodit, byla to hrozná sranda. Sama si stoupla, udělala pár kroků a začala se hrozně smát. Nově... Celý článek »

Ťap, ťap, bum, řev

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka se nám začíná pouštět do dalšího dobrodružství a tím je chození. Zatím nechodí, ale opravdu jen experimentuje. Takže už máme první bouli. A to obě. Celý článek »

První věta a malý hacker

BATOLE LIVE! NIKOLKA Rozhodně se v létě nenudíme. Uhlídat naši dračici je někdy opravdu výkon. Občas jí dovolím i to, co bych normálně nedovolila, aby byl klid. A dost často se mi to vymstí. Jako třeba, když jsem ji nechala hrát si s počítačem,... Celý článek »

365 dní plných lásky

MIMI LIVE! NIKOLKA Už je to rok, co se nám narodila naše zdravá, krásná a úžasná dcera. Rok plný radosti, smíchu, překvapení, ale i nevyspání, a co si budeme povídat, párkrát i pocitů zoufalství. Rozhodně jsme se ale nenudili. S naší dračicí ani... Celý článek »

Kojení jako na tenise a jízda na nočníku

MIMI LIVE! NIKOLKA Až se Nikolka rozběhne, tak nevím, co budu dělat. I když jen leze a obchází nábytek, zdrhá docela slušně. Vždycky zapne turbo a peláší pryč. Začíná se i pouštět, to znamená pády a neustálý dohled. Celý článek »

Pozor, kouše!

MIMI LIVE! NIKOLKA Někdy si říkám, jestli máme doma štěňátko nebo miminko. Naše Niky má sice zatím jen dva zoubky, ale pokousat dokáže slušně. Samozřejmě jako každé mláďátko kouše hlavně maminku. Dokáže hryznout tak, že mám otisk jejích zoubků i... Celý článek »

Maminka hubne, Niky konečně spinká

MIMI LIVE! NIKOLKA Najít si čas pro sebe s malým miminkem je opravdu těžké. Vy, co máte víc dětí, si určitě řeknete, že bude hůř. Ale i tak se snažím Nikolce věnovat, co to jde. Jenže taky musím udělat občas něco pro sebe. Jenže kdy?  Celý článek »

Tak už prosím spinkej

MIMI LIVE! NIKOLKA Tuhle větu jsem za posledních devět měsíců řekla už asi tisíckrát. Se spánkem bojujeme už hodně dlouho. Postěžovat si je jedna věc, ale vyřešit, je věc druhá. Jednu dobu už spala i čtyři hodiny v kuse, ale jásala jsem předčasně. Celý článek »

Proč kupujeme hračky?

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka dlouho měla jen pár hraček, jenže pak jsem podlehla marketingovým vějičkám a koš na hračky se začal plnit. Musím říct, že naprosto zbytečně. Celý článek »

Žádné miminko, ale tornádo Nikolka

MIMI LIVE! NIKOLKA Každý mi vždycky říkal, ať si miminko užívám, že to strašně rychle utíká. Užívám si ji pořád, co to jde, ale tedy utíká to až neskutečně. Už to není žádné malé miminko, ale malá dračice. Občas jí také říkám růžový Hulk. :-) Celý článek »

Zoubky – úmorný běh na dlouhou trať

Už když Nikolce byly tři měsíce, říkal nám kamarád - lékař, že jí brzo vyroste první zub. No a už jí bude za chvíli osm měsíců a zoubek pořád nikde. Zoubky sice Niky ještě nemá, ale jak je nevrlá, uplakaná, nebo chce hodně nosit, tak to pořád... Celý článek »

A nebudu spát a nebudu

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka je hodné miminko. Ale absolutně nespací. Čumákuje do naprostého vyčerpání a pak šíleně unavená brečí, že chce spát. Byla jsem nadšená, když se začala celkem brzo přetáčet. Teď ji ale uložím, přikryju, zazpívám, najednou... Celý článek »

Náušničky: skrytá hrozba

MIMI LIVE! NIKOLKA V pěti měsících jsme naší malé princezně nechali nastřelit náušničky. No řeknu vám, řev to byl neskutečný. Ale ne proto, že by ji to tolik bolelo, ale protože jí sestra chytla ruce a jen tak nepustila. Nedivím se, že neřekli mně... Celý článek »

Z uzlíčku osobností

MIMI LIVE! NIKOLKA Je až zarážející, co člověk udělá za první rok života za pokrok. Naší malé je teprve pět měsíců, ale už má svoji hlavu. Když nechce, tak prostě nechce. A to to byl ještě nedávno takový malý uzlíček, který na mě vyděšeně koukal,... Celý článek »

Krásný a utahaný nový rok

MIMI LIVE! NIKOLKA Když se Nikolka narodila, říkala jsem si, že jí nebudeme kupovat moc hraček. První Vánoce mě ale rychle vyvedly z omylu. I když z dárků ještě neměla rozum a nejvíc ji zajímalo, jestli si může strčit balicí papír do pusinky,... Celý článek »

Rýma: pohroma pro malý nosík

MIMI LIVE! NIKOLKA Pravidlo číslo jedna: Nikdy nejásat, že třeba miminko dobře spí, hezky papá atd. Já byla nadšená ze spaní. Pár dní úžasně usínala. Dala jsem ji do postýlky, pustila kolotoč a ona usnula. Prostě paráda. Takhle krásně to šlo jen... Celý článek »

Máme doma občanku, co má vlastní občanku

MIMI LIVE! NIKOLKA My jsme si museli počkat na občanský průkaz do 15 let. A tehdy to bylo velká sláva, když jsme získali tu plastovou kartičku. Naše miminko dostalo občanský průkaz už ve třech měsících, ale teda, kdo na focení na průkazku nemusíte... Celý článek »

Zaručené tipy, jak poznat maminku kojence

MIMI LIVE! NIKOLKA Mít miminko je skvělé, úžasné a naplňující. Jenže i náročné a vyčerpávající... a to naše malá ještě samozřejmě neleze a neběhá. Takže mám zatím relativně pohodu. Ale co můžu, to si ztížím.  Celý článek »
Na fotce je Nikolce cca 8 týdnů a nízko je kvůli kojení. Právě dopapala :-)

Šátek – spása moje

MIMI LIVE! NIKOLKA Minule jsem psala o nákupu s kočárkem, ale občas nosím naši malou i v šátku. Opravdu jsem moc ráda, že mě kamarádka na šátkování přivedla, protože jinak bych první dva měsíce jen seděla na gauči a kojila.  Celý článek »

Nákupní absťák aneb Piškotě na výletě

MIMI LIVE! NIKOLKA Občas naši malou nosím v šátku, ale někdy přijde na řadu kočár. Zvlášť na delší vzdálenosti. Šátek ale bývá v pohotovosti v kočárku. Někdy je nakupování s kočárkem docela očistec, bariérové vjezdy, úzké uličky a přeplněné regály... Celý článek »

Jak se žije s miminkem

MIMI LIVE! NIKOLKA Říká se, že se z každé ženy stane maminka v jiný čas. Jedna je matkou hned, jak uvidí dvě čárky na těhotenském testu, další porodem a třetí třeba až rok po porodu. Ze mě se stala maminka porodem. Celý článek »

Naposledy navštívené