Veselé Vánoce přeje uličnice

BATOLE LIVE! NIKOLKA Už je to tady zase. Blíží se Vánoce. Stromeček máme už více jak týden a zatím stojí. Sice to vypadá, jako by nám ho okradli skřítkové, ale jinak je krásný. Jeden řetěz jsme nechali přeci jen trochu níž a Niky s ním za chvíli běhala po bytě a hlasitě mě informovala, že je to „haf, haf.“
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Kdekdo říkal, že péct s Nikolkou cukroví budu moct až tak za tři roky. Ani náhodou. Letos už krásně vykrajovala a chvilku jí to opravdu bavilo. Pak ale ochutnala těsto. Samozřejmě přes můj přísný zákaz. Zase něco vykrojila a kus těsta si hodila do židličky. Normálně si tam syslila kousky těsta, aby si pak mohla dát, až já se otočím nebo až jí ten velký kus na vykrajování seberu. Pořád mě překvapuje, co dokáže vymyslet. Naštěstí jsem si toho všimla a moc těsta nesnědla. Z hotových sušenek pak byla úplně unešená. Sladila jsem linecké kukuřičným sirupem a fakt se cukroví povedlo. Nám zdravější varianta taky neuškodí.

Všechno musí na zem

Někdy Niky sní, na co přijde. Tak jí občas nechám na stole mističku s křupkami nebo tam má ovoce, piškotky a tak. Chvíli to šlo, vzala si, kdy chtěla, a pohoda. Jenže teď má období: Dno patří nahoru aneb Všechno musí na zem. Ať jí dám cokoli, musí to vysypat. Je jedno, jestli to jsou křupky nebo těstoviny se zeleninou, prostě musí vyzkoušet, jak je to s tou gravitací a jestli opravdu všechno spadne na zem.

Nedávno byli s manželem nakupovat, abych já mohla v klidu napéct na dětskou vánoční party. Když prý v obchodě jeli kolem regálů s džusíky, Niky zavelela: „Pití.“ A bylo. Vyhlédla si mrkvového Kubíka a už se ho nepustila ani v autě. Vždycky se napila a řekla: „Mňam.“ Půlku flašky donesla i domů. Doma jsem ji převlékla a flašku dala na stůl. Odběhla jsem se na chviličku jen manžela na něco zeptat, přijdu hned zpátky do obýváku a malá zrovna zaječela: „Pití!“ a milého Kubíka lila a cákala kolem sebe. Takže nejen zlité a sladké dítě, ale taky koberec, konferenční stolek, pár hraček a hlavně pěnové puzzle, co máme místo koberce. Abych se nenudila, tak umýt a převléknout slaďoučkou Nikolku, všechno omýt, puzzle rozebrat a dát do vany, vytřít podlahu, osprchovat puzzle a nechat usušit. Asi Niky měla pocit, že toho mám hrozně málo a potřebuju se nějak kreativně zabavit.

Čtěte také:

Utahat, ale ne moc

Poslední dobou se mi daří Niky utahat. Jenže když to přeženu a má moc podnětů, budí se mi v noci moc často a chce k nám do postele. Občas je ale tak grogy, že se vzbudí dvakrát, a to je u nás velký úspěch. Teď jsme byli na vánočních dílničkách a na putování za Ježíškem. Bylo to strašně fajn. Sice svíčku, svícen a betlém jsem si vyrobila já a Niky kolem mě lítala s kočárkem, ale putování za Ježíškem kolem zvířátek si hrozně užila. Tak moc, že už dvě a půl hodiny spí. Kdyby nebyla taková zima, tak takhle putujeme každý den. :-)

Boj s denním kojením, ještě nekončí. Pořád chce mlíčko, i když kojím ráno, kolem poledne, před spaním a v noci. Myslím, že na šestnáctiměsíční batole je to pořád hodně. Nikolka je ale jiného názoru. Jak nikdy moc nechtěla dudlík, tak teď se po něm sápe i přes den. Sice asi vytloukám klín klínem, ale jinak to nejde. Stejně venku nabízí svůj dudlík pejskům, tak ho třeba v létě dáme nějakému pejskovi a už jí ho nevrátíme. :-) Každopádně se to asi bude odnaučovat líp, jak závislost na prsou. :-) Uvidíme, jak to půjde dál.

Přejeme vám s Nikolkou krásné a pohodové Vánoce, ať je strávíte se svými nejbližšími, a jedinou nehodou je špatně nadepsaný vánoční dárek.

Kouzelné svátky.

Monča a Niky

21. 12. 2016Moniq
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Puberta? U nás v 21 měsících

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolky nejoblíbenější slovo je teď: Nechci. Nechce papat, i když pak sní plný talíř polévky, nechce na nočník, i když se hned vyčurá, nechce ven, i když už stojí v ponožkách ve dveřích a snaží se je otevřít. Naštěstí tohle ji... Celý článek »

Hračky, kam se podíváš

BATOLE LIVE! NIKOLKA Když se Nikolka narodila, říkali jsme si, že jí nebudeme kupovat moc hraček. Vydrželo nám to chvíli. V době, kdy stejně malé děti už měly koš na hračky plný, naše zlatíčko mělo jen oblíbenou opičku, spinkáčka, kroužky a... Celý článek »

Zdrhač polní - přespolní

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikdy jsem běhání neměla moc ráda. Ale teď běhat musím. Nikolka má zdrhací období. Venku si v klidu hraje, pak zmerčí pejska a je schopná za ním vystřelit jako raketa. Takže moje sprinty jsou na denním pořádku. Celý článek »

Jaro je tu, domů až po setmění

BATOLE LIVE! NIKOLKA Vypadá to, že nám opravdu začalo jaro. Sluníčko svítí, ptáčci cvrlikají a Nikolka dračí. Jako by jí slunce vlilo energii do žil a nejraději by snad venku i nocovala. Celý článek »

S tebou mě baví svět v praxi

BATOLE LIVE! NIKOLKA Jak už všichni víte, Nikolka je nespavec a dračice. Ale moje spánková deprivace už přesahuje únosnou mez. Naštěstí to přináší jen vtipné okamžiky a od té doby jednou za tři dny dokonce spí s jedním probuzením celou noc. To je... Celý článek »

Malý generál, co nás rovná do latě

BATOLE LIVE! NIKOLKA Televize Nikolku nikdy moc nezajímala. Teda, musela být zapnutá, ale program jí byl ukradený. Teď je u nás absolutní posedlost pohádkou Máša a medvěd. Ani už nevím, kdy to viděla poprvé, ale teď už po probuzení ječí: Máňa,... Celý článek »

Věty, které nikdy neřeknu

BATOLE LIVE! NIKOLKA Člověk si občas pamatuje věty, které slýchával od rodičů jako malý. Od klasického „co bylo k obědu“ až po univerzální „co blbneš“. Říkala jsem si, že tyhle věty jen tak neřeknu. Ha ha. „Co blbneš“ nebo „co děláš“ je u nás na... Celý článek »

Nočníkové trápení a sníh za odměnu

BATOLE LIVE! NIKOLKA Svátky za námi a celý nový rok před námi. Stromeček Nikolčino řádění přežil a dárky měly úspěch. Co nám trochu kazilo atmosféru, bylo nastydnutí. Já měla nakonec zánět dutin a Niky dvoutýdenní virózu nebo nemoc ruka-noha-pusa.  Celý článek »

Příští zastávka: Odstavení

BATOLE LIVE! NIKOLKA Tak jsem se rozhodla. Přestáváme kojit. Teda mňami, jak Nikolka říká, dostane jen ráno a večer. Odstavovat ji ještě úplně nechci. Ale teda desetkrát za den jako do teď kojit nebudeme. I tak to bude boj. Celý článek »

Kdy vyleze na lustr? Asi za týden

BATOLE LIVE! NIKOLKA Vždycky, když mi někdo říká, že bude hůř, tak mu nevěřím. Respektive jí. Říká mi to většinou nějaká maminka staršího dítka, které je stejně akční jako naše Nikolka. Celý článek »

Co z té naší holčičky jednou bude?

BATOLE LIVE! NIKOLKA Těšila jsem se na dobu, kdy Nikolka bude usínat u čtení pohádek. A je to tady. Knížky miluje. Jak ty, kterým ještě nerozumí, tak i obrázková leporela. Až posledních pár dní mi knížky nebere, neničí, ale hajá vedle mě,... Celý článek »

Pusinky pro všechny

BATOLE LIVE! NIKOLKA Když Nikolka začala chodit, bála jsem se, že bude ještě míň tulící, než kdy byla. Ale opak je pravdou. Nikdy se moc nechtěla ňufat, teď pusinkuje plyšáky, posílá pusinky pejskům v televizi a venku je každý pejsek „malej“.  Celý článek »

Kočárek nech doma, mámo

BATOLE LIVE! NIKOLKA S chodícím batoletem přicházejí další starosti, ale i radosti. Nikolka už metelí celkem rychle. Což občas není žádná sranda. Dneska mi málem ujel kočár, když jsem ji chytala. Nevěděla jsem, kam dřív. Prostě žádná nuda. Celý článek »

První krůčky a kopec srandy

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka chodí. Už dokonce víc ťape, než leze. Chce se mi říct jupííí, ale jak se říká: Pozor na to, co si přejete. Když začala chodit, byla to hrozná sranda. Sama si stoupla, udělala pár kroků a začala se hrozně smát. Nově... Celý článek »

Ťap, ťap, bum, řev

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka se nám začíná pouštět do dalšího dobrodružství a tím je chození. Zatím nechodí, ale opravdu jen experimentuje. Takže už máme první bouli. A to obě. Celý článek »

První věta a malý hacker

BATOLE LIVE! NIKOLKA Rozhodně se v létě nenudíme. Uhlídat naši dračici je někdy opravdu výkon. Občas jí dovolím i to, co bych normálně nedovolila, aby byl klid. A dost často se mi to vymstí. Jako třeba, když jsem ji nechala hrát si s počítačem,... Celý článek »

365 dní plných lásky

MIMI LIVE! NIKOLKA Už je to rok, co se nám narodila naše zdravá, krásná a úžasná dcera. Rok plný radosti, smíchu, překvapení, ale i nevyspání, a co si budeme povídat, párkrát i pocitů zoufalství. Rozhodně jsme se ale nenudili. S naší dračicí ani... Celý článek »

Kojení jako na tenise a jízda na nočníku

MIMI LIVE! NIKOLKA Až se Nikolka rozběhne, tak nevím, co budu dělat. I když jen leze a obchází nábytek, zdrhá docela slušně. Vždycky zapne turbo a peláší pryč. Začíná se i pouštět, to znamená pády a neustálý dohled. Celý článek »

Průjem jako prázdninový dárek

MIMI LIVE! NIKOLKA Tak nám ty prázdniny pěkně začaly. Nejprve horečka před cestou do Itálie a teď zase nějaká žaludeční viróza. Nejprve jsem měla střevní a žaludeční potíže. Manžel na služební cestě a já sama s Niky. Bylo to hrozné, s vypětím... Celý článek »

Pozor, kouše!

MIMI LIVE! NIKOLKA Někdy si říkám, jestli máme doma štěňátko nebo miminko. Naše Niky má sice zatím jen dva zoubky, ale pokousat dokáže slušně. Samozřejmě jako každé mláďátko kouše hlavně maminku. Dokáže hryznout tak, že mám otisk jejích zoubků i... Celý článek »

Maminka hubne, Niky konečně spinká

MIMI LIVE! NIKOLKA Najít si čas pro sebe s malým miminkem je opravdu těžké. Vy, co máte víc dětí, si určitě řeknete, že bude hůř. Ale i tak se snažím Nikolce věnovat, co to jde. Jenže taky musím udělat občas něco pro sebe. Jenže kdy?  Celý článek »

Tak už prosím spinkej

MIMI LIVE! NIKOLKA Tuhle větu jsem za posledních devět měsíců řekla už asi tisíckrát. Se spánkem bojujeme už hodně dlouho. Postěžovat si je jedna věc, ale vyřešit, je věc druhá. Jednu dobu už spala i čtyři hodiny v kuse, ale jásala jsem předčasně. Celý článek »

Proč kupujeme hračky?

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka dlouho měla jen pár hraček, jenže pak jsem podlehla marketingovým vějičkám a koš na hračky se začal plnit. Musím říct, že naprosto zbytečně. Celý článek »

Žádné miminko, ale tornádo Nikolka

MIMI LIVE! NIKOLKA Každý mi vždycky říkal, ať si miminko užívám, že to strašně rychle utíká. Užívám si ji pořád, co to jde, ale tedy utíká to až neskutečně. Už to není žádné malé miminko, ale malá dračice. Občas jí také říkám růžový Hulk. :-) Celý článek »

Zoubky – úmorný běh na dlouhou trať

Už když Nikolce byly tři měsíce, říkal nám kamarád - lékař, že jí brzo vyroste první zub. No a už jí bude za chvíli osm měsíců a zoubek pořád nikde. Zoubky sice Niky ještě nemá, ale jak je nevrlá, uplakaná, nebo chce hodně nosit, tak to pořád... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené