Novinky od Hamánka: moderní příkrmy bez cukru či lepku

Společnost Hamé má se svou kojeneckou výživou Hamánek výsadní postavení na tuzemském trhu v sortimentu ovocných výživ. Role lídra trhu však s sebou nese mimo jiné také odpovědnost vyrábět a přinášet ty nejkvalitnější produkty, které reagují na moderní trendy nejen ve výživě, ale i medicíně.
foto: archiv Hamé

Příkrmy Hamé proto plně respektují zdravotní požadavky expertů i laické veřejnosti a jsou jako český výrobek kvalitativně zcela srovnatelné se špičkovou zahraniční konkurencí. Oproti ní jsou ale navíc levnější, neboť odpadají například náklady na transport zboží.

Hamé v duchu aktuálních trendů přichází s novými druhy výživ či modifikací těch stávajících. Neobsahují přidaný cukr a předcházejí tak riziku dětské obezity. Stejně tak přináší Hamé kojenecké příkrmy bez lepku pro děti trpící celiakií. V následujícím textu přiblížíme význam těchto produktů v dětském jídelníčku a také to, jak si v regálech obchodů vybrat správný produkt díky přehledným piktogramům.

Boj proti dětské obezitě

Výživa bez přidaného cukru je výrazným příspěvkem společnosti Hamé k boji proti dětské obezitě. Důvod je zřejmý. Pokud si dítě pochutnává na příkrmech s přidaným cukrem, je přijaté množství energie větší než její výdej a důsledky jsou jednoznačné - dochází k nadměrnému ukládání tuku v organismu a postupnému tloustnutí.

Alternativa je zřejmá, zvolit si ze sortimentu příkrmů bez přidaného cukru z produkce Hamé. Je opravdu na výběr, nabídka je velmi rozsáhlá. Stoprocentně ovocná a bez cukru jsou například řady HappyFruit či Ovocná svačinka, cukr neobsahují ani BabySmoothies s demineralizovanou syrovátkou. Také kompletní produkce kojeneckých nápojů je už od počátku letošního roku vyráběna bez přidaného cukru.

Kojeneckou výživu, která neobsahuje přidaný cukr, rozlišíte v regálu jednoduše. Hamé přidává na etiketu žlutočervený oválek s modrým textem „bez přidaného cukru“.

Hamánek pomůže vyhnout se i lepku

Hamé přitom myslí i na malé strávníky, kteří se potýkají s celiakií. Jejich stravování je velmi obtížné, zejména mimo domov. Rodiče mohou vsadit na příkrmy Hamánek, které jsou určeny právě pro speciální dietu v případě intolerance na lepek.

Piktogramy na etiketě poskytují maminkám a tatínkům kompletní informaci o obsahu příkrmů. Rodič tak jednoznačně identifikuje, zda daný výrobek obsahuje lepek či nikoli. Vedle toho z piktogramů rodiče vyčtou i to, zda výrobek obsahuje přidanou sůl, umělá aromata, umělá barviva, chemické konzervanty či mléčnou složku. Díky tomu mohou dopřát svým dětem to nejlepší.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené