Jak vybrat řetízek podle typu pleti?

Vybrat řetízek je poměrně snadné a rozhodně s ním nešlápnete vedle. Při výběru berte v úvahu nejen vlastnosti jednotlivých kovů, ale i styl a vzhled obdarovávaného. Mezi nejběžnější typy kovů patří zlato, stříbro a platina a na ty se v následujících řádcích podíváme.

Řetízek patří mezi univerzální dar, protože sluší každému. Pánské řetízky jsou spíše robustnější a dámské řetízky se krásně doplňují s přívěsky. Řetízky můžete vybírat jednoduše podle toho, jestli vám padnou do oka, nebo se můžete zaměřit na vlastnosti použitých materiálů. Pojďme se podívat , který kov ladí s teplým a který se studeným odstínem pleti.

Platina

Platina se řadí mezi nejvzácnější a zároveň nejdražší ušlechtilé kovy. Do popředí se dostala díky své pevnosti a odolnosti. Je přirozeně bílá a lesklá a platinové řetízky se tak budou vyjímat na chladném typu pleti.

Zlato

Zlato patří k nejoblíbenějšímu materiálu kvůli kvalitě a tvrdosti. Jeho výhodou je, že nemusíte zůstávat jen u typického žlutého zlata, ale můžete sáhnout po bílém nebo růžovém odstínu.

Zlaté řetízky ze žlutého zlata se budou krásně doplňovat se zemitými barvami vašeho oblečení. Také vám bude slušet, pokud jste majitelkou nebo majitelem teplého tónu pleti. Bílé zlato lichotí zejména světlé pokožce s narůžovělým nádechem a růžové zlato se hodí jak k opálené, tak bledé pleti.

Stříbro

Stříbro se stává stále více oblíbenější nejen díky své cenové dostupnosti. Stříbro je krásné na pohled, jemné a velmi slušivé. Stříbrné řetízky navíc rozzáří každý typ pleti a můžete je kombinovat s bílým zlatem a platinou. Oproti zlatu se však stříbrné šperky nedoporučují na každodenní nošení. Postupem času může stříbro zčernat, ale tomu se dá snadno předejít použitím rhodia.

Co je to rhodium?

Rhodium je stříbřitě bílý kov, který se získává při těžbě platiny. Je tvrdší než zlato a odolný proti korozi. Vrstvou rhodia se dají potáhnout všechny šperky, ať už ze zlata, stříbra nebo platiny. Co patří mezi přednosti rhodiovaných šperků?

  • odolnost před korozí a mechanickým poškozením
  • lesk a stříbřitě bílá barva
  • velmi snadná údržba
  • 100% hypoalergenní složení

Řetízky s přívěsky

Každý řetízek můžete navíc ozdobit přívěskem třeba z drahokamu nebo perel. Přívěsky můžou i něco symbolizovat, například znamení zvěrokruhu, strom života nebo ochranný talisman v podobě ruky Fátimy. Navrhnout si můžete i vlastní přívěsek, který bude vytvořený jen podle vás a bude zcela originální.

Tip závěrem: Jak vybrat pro blízké

Tápete, jaký typ pleti má osoba, kterou chcete obdarovat? Nevíte, jestli na základě vlastností vybrat zlato, stříbro nebo platinu? Zkuste nějaký čas pozorovat, jestli daná osoba dává přednost minimalistickým, nebo extravagantnějším kouskům. Zaměřte se i na to, jestli nosí častěji zlatou nebo stříbrnou barvu šperků. Nakonec se můžete poradit s jejími/jeho blízkými.

17.1.2022 12:18 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: časruky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist