Tréninkové kalhotky – potřebujete je?

Nabídka dětského zboží je široká a vy často nevíte, co vaše dítě potřebuje a co ne. Jak jsou na tom tréninkové kalhotky?

mg_8170-upr-kopie-1100x618-1100x618.jpg Zdroj: Petit Lulu s.r.o.

K čemu slouží?

Většina výrobců je prezentuje jako pomůcku, která usnadní přechod z plen na nočník, nebo jako tzv.pojistku. Někdy je můžete najít pod názvem učící kalhotky.

Jak to funguje?

Dítě si tyto kalhotky obléká jako spodní prádlo a tráví v nich čas přes den. Na noc určené nejsou. Pokud se stane nějaká nehoda, nedojde k úplné katastrofě, protože tréninkové kalhotky mají nepromokavou vrstvu. Současně mají také savou vrstvu. Dítě si v nich však uvědomí, že se počůralo. Tyto kalhotky se také “tváří”, jako normální spodní prádlo, takže dítě ví, že není v plenách a že by do nich tedy čůrat nemělo. Tréninkové kalhotky jsou natahovací, ne zapínací jako pleny, děti si je tedy po čase oblékají i sundávají bez pomoci rodičů.

Je potřeba si uvědomit, že už opravdu nejde o pleny. Pokud mají tréninkové kalhotky savou vrstvu, tak jen minimální.

Pro koho jsou určené?

Věkově nelze určit přesně, kdy je ten správný čas. U každého dítěte je to individuální, stejně jako připravenost opustit pleny. A od toho se musíme odrážet. Dítko už musí být dostatečně vyzrálé na odplenkování.

Jaké vybrat?

Nejvhodnější jsou jednoduché natahovací tréninkové kalhotky bez zapínání. Uvnitř by pak měly mít savou vložku, nejlépe všitou. Takové kalhotky se vyrábějí v několika velikostech, proto máte možnost vybrat perfektně padnoucí kousek, ve kterém se vaše dítě bude cítit komfortně a přirozeně. Tyto tréninkové kalhotky mají také velmi jednoduchou údržbu, dají se klasicky do pračky.

Utajený bonus?

Na tréninkových kalhotkách je skvělé ještě to, že si je děti rády oblékají. Protože už nejde o pleny, ale vzhledově se blíží spodnímu prádlu, tak si díky nim připadají velké. Tréninkové kalhotky tak pro ně mohou být příjemnou součástí dalšího jejich vývojového milníku.

Závěr

Na otázku zda je vaše dítě potřebuje, není jednoznačná odpověď. Dítě určitě časem odplenkujete i bez nich. Jisté však je, že vám tuto cestu, která leckdy může být náročná, zjednodušší a zpříjemní.

 

 

3.2.2022 12:32 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: časděti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist