Umíte správně prát, aneb citlivá pokožka u vás v rodině…

Je ráno, z postele vstáváte tak nějak automaticky. Noc byla náročná, váš drobeček vás nenechal příliš vyspat. Že by divoké sny nebo snad bolavé bříško? Pomalu rozepínáte pyžamko a je to jasné. Pokožku vašeho dítěte pokrývá drobná vyrážka. Kolik maminek si tímto prošlo nebo je to ještě čeká. Bohužel ekzémy a vyrážky přicházejí bez ohlášení, zcela nečekaně.

Citlivá pokožka, ať už u dětí nebo dospělých si zaslouží speciální péči. Nejde jen o množství koupání, výběr krémů, ale také pečlivý výběr toho, s čím pokožka přichází do styku. Odborníci se shodují – bavlna. Žádné syntetické materiály, citlivá pokožka potřebuje dýchat, potřebuje jemný dotyk, žádnou hrubost. Cokoliv nového ji může iritovat a jste zase na začátku. Ekzém či vyrážka se objeví rychlostí blesku, ale zbavit se jich je běh na dlouhou trať.

Nákup „správného“ oblečení je tedy začátek. Ale to bohužel nezůstane stále čisté, takže je potřeba jej vyprat. Zde přichází další zlomový bod. Čím? Máte doma jeden prací prášek nebo gel, který používáte na všechno? Chyba! Poraďte ostatním! Pokud máte citlivou kůži nebo potřebujete vyprat prádlo vašich dětí, zpozorněte a vybírejte daleko pečlivěji.

V dnešní době je naštěstí na trhu již několik prostředků, které vaše prádlo dokonale vyperou, a zároveň pokožku nepodráždí. V první řadě je třeba vyhnout se všem výrobkům, které obsahují parfémy. Vsaďte pouze na prostředky, které jsou dermatologicky testované. Obaly pomohou. Hledejte obrázek miminka nebo například označení sensitive. Přehled symbolů.

A co aviváž? Možná si myslíte, že když máte citlivou pokožku, je používání aviváže tabu. To ale za předpokladu, že zvolíte správně, není úplně pravda. Navíc úkolem aviváže je prádlo zjemnit, což jemná a citlivá pokožka ve finále jistě ocení. Takže pozor na zbytečně parfemované přípravky, ideálním řešením je stejně jako u krémů zvolit dermatologicky testované přípravky jako například aviváž Silan Sensitive, která mimo to ještě obsahuje kombinaci přírodních ingrediencí zaručující výjimečnou měkkost.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Prala jsem v Lovele a používala jsem i aviváž Lovela. Oblečení pro syna jsem prala zvlášt. Bylo krásně jemnounké. Proti vysušení citlivé pokožky se mi osvědčila koupel od Weledy, třikrát se stříkne do vody a pak je tělíčko krásně hydratované.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené