Alice Bendová: Teplá večeře není to nejdůležitější

Žije s dvěma dětmi a třemi psy za Prahou, ale ani trochu jí to nevadí. Večírky totiž nemusí a raději sportuje a užívá si s rodinou. V září jde její starší syn Vašík do druhé třídy, ale žádné drama to prý nebude. Má školu totiž rád, stejně jako ji měla ráda Alice jako malá holka. Kromě toho ji na podzim čeká spousta nové práce v televizi, takže se máme na co těšit.

Rozhovor s Alicí Bendovou vznikl pro Teta magazín – časopis, který dostanete zdarma k nákupu v prodejnách Teta drogerie s novým logem.


Prázdniny končí, opravdu se váš syn Vašík těší do školy?

Těší, on to moc neřeší. Jemu je tak trochu všechno jedno (směje se). A to je levák a baví ho psaní! 

Jaké byly prázdniny? Kde jste byli?

Byli jsme všude možně, taky pod stanem a užili jsme si to.

Vy jezdíte pod stan? Nevadí vám to nepohodlí?

Nevadí mi to. Ale baví mě to jenom tam, kde nejsou lidi. Jinak nemám problém umýt se v rybníku nebo potoce, nemám problém jít do přírody na záchod, ale nesmí tam být lidi.

Kam jste jezdila jako malá holka vy?

S babičkou do jižních Čech. A byla to nádhera. Trošku mi je líto, že tohle už naše děti a děti obecně moc nezažívají.img1356.jpg

Proč myslíte?

Existuje tolik různých programů, že dnešní děti svůj mozek skoro nezapojují. My bydlíme sice v domku, kde je příroda kolem, ale není to totéž. Snažím se tedy, aby moje děti pořád něco dělaly, nenechám je nudit.

Jak trávíte volný čas?

Jsem nejraději s dětmi. Vůbec nemám potřebu chodit třeba do fitka. Radši blbneme společně. S Vašíkem třeba lezeme stěny… Moc nás to chytlo a baví nás to. Já nemám ráda sporty, ke kterým se musím nutit. S Aličkou zase chodíme na gymnastiku a je to fajn. Jsem nejraději s dětmi venku, a protože mě to baví a dělám to ráda, nevadí mi to a považuji to za příjemně strávený čas. Užíváme si to dohromady.

Před pár lety jste se rozvedla, bylo těžké říct dětem, že už spolu s jejich tatínkem nebudete?

Rodiče by měli být k dětem upřímní a nelhat jim, ale říkat jim to tak, aby to pro ně nebylo trauma. Podle pravdy, ale ne do detailů. A taky je samozřejmě důležité respektovat jejich věk.alice_bendova_modra.jpg

Souhlasíte s názorem, že když něco ve vztahu nefunguje, je lepší ho ukončit?

Když něco nefunguje, tak by žena měla ten krok udělat. Děti to na matce poznají, že není šťastná. Myslím si, že každá negativní zkušenost či emoce se na ně přenáší. A já jsem prostě ten krok udělala.

Vy teď máte nového partnera, jak ho děti přijaly?

V pohodě. Kdyby nepřijaly, tak s ním nejsem. Kdybych viděla nějaký náznak toho, že to nefunguje, rozejdu se s ním. Mám děti, ty jsou mojí součástí, takže si mě chlap bere i s nimi.

Co považujete za nejdůležitější, pokud jde o fungování rodiny? Máte ráda, aby byla teplá večeře, nebo to není to hlavní?

Teplá večeře není nejdůležitější. My večeříme saláty, zeleninu, ovoce. Ale když to vezmeme jako motto, tak je pro mě samozřejmě důležité, aby byla rodina pohromadě. Snažíme se proto, abychom spolu byli aspoň večer. A nemusí to být s teplou večeří.

Text: Ivana Ašenbrenerová


teta_znacka_bar_0.jpg

Celý rozhovor naleznete v tištěném Teta magazínu, který si můžete zdarma vyzvednout v prodejnách Teta drogerie s novým logem nebo si ho můžete přečíst online na stránkách Teta magazínu od 3.9.2015, kdy toto číslo vychází.

V prodejnách Teta drogerie s novým logem myslíme na maminky.

Rozšířili jsme dětský sortiment, a tak u nás naleznete kompletní nabídku značkových produktů pro děti od plenek, přes dětské jídlo až po doplňky za vynikající ceny, zejména pro členy Teta klubu. Být členkou Teta klubu se maminkám skutečně vyplatí.

Navíc maminky rádi uvítáme i s kočárkem, díky snadnému vstupu do prodejny (automatické dveře) a uličkám, které průjezd s kočárkem umožňují.

Novinkou je, že si Vaše děťátko může na vybraných dobrotách pochutnat již při nákupu, tedy ještě před zaplacením. Samozřejmostí jsou papírové ubrousky na utření po jídle, které můžete použít zdarma.

Aktuální akce, kde naleznete i slevy na dětský sortiment, hledejte zde.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

img_4304.jpg

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist