Kojení jako na tenise a jízda na nočníku

MIMI LIVE! NIKOLKA Až se Nikolka rozběhne, tak nevím, co budu dělat. I když jen leze a obchází nábytek, zdrhá docela slušně. Vždycky zapne turbo a peláší pryč. Začíná se i pouštět, to znamená pády a neustálý dohled.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Nedávno jsme ji na vteřinku spustili z očí a ona vylezla na židličku a stála na ní. Rychle jsem ji sundala, a než jsem se otočila, tak zase stála a pro změnu držela vítězoslavně židličku nad hlavou. Pochopitelně po chvíli žuchla na zem. To ale není ten nevětší problém.

Co řeším, je kojení. Říkala jsem si, že budu kojit do půl roku, pak do roku a teď to vypadá, že jen tak s kojením neskončíme. Začalo to v Itálii, kdy Niky chtěla papat mlíčko skoro pořád. Vodu ani džus moc nechce, tak jsem byla ráda, že pije aspoň něco. Jenže kojit chtěla i po návratu z dovolené, pak při nemoci se frekvence kojení nezmenšila. Což by taky zas tolik nevadilo, ale co je šílený, když si cucne z jednoho prsa, pak z druhého, pak zase z prvního a takhle pořád dokola. Klidně i na veřejnosti a v noci. Hlad nemá, žízeň taky ne. Nevím, proč to dělá, a doufám, že je to jen období a hodně brzo to přejde.

Sice jsem chtěla počkat do samoodstavení, ale jestli to takhle půjde dál, dostane umělou výživu. (To říkám pořád a pak stejně zůstaneme u kojení). Jinak Niky baští krásně. Už měla i naše brambory rozmačkané jen vidličkou a rýži s omáčkou. Má jen šest zoubků, tak jsem jí zatím takové jídlo dávat nechtěla. Ale když se mi zase sápala po hrudníku, tak jsem jí zabavila kousíčkem brambory a byla spokojená. Někdy chce prso jen proto, že se nudí.

Čtěte také:

Nočník: další hračka

Už máme po dovolených, tak jsem Nikolku začala dávat na nočník. No nadšení veliké. Snaží se na něm jezdit obráceně a háže do něj věci (zatím je vymytý a nepoužitý). Pak nočník různě obrací, leze a strká ho před sebou a má z toho záchvaty smíchu. Aby nočník ale použila k tomu, k čemu slouží, zatím nehrozí.

Další, s čím si vyhraje je vysavač. Motá hadici kolem sebe a zkoumá kolečka. Místo pohádek pak má pračku. Je schopná kňourat, když se pračka netočí, což u nás není moc často. No, a pak vybírejte dárky k narozeninám. Asi místo dortu dostane krabici na kousání, pustím jí pračku a jako dárek dostane nový dálkový ovladač a jakákoli kolečka. 🙂

Řešila jsem, jak oslavit Nikolčiny první narozeniny. Plánovala jsem velkou rodinnou oslavu a dětskou party, jak se ale její narozeniny blíží, připadá mi, že bych já měla starosti navíc a Nikolka by z toho naopak nic moc neměla. Takže uděláme oslavu s přáteli, pak grilovací party a pak oslavu s rodinou. Myslím, že toho i tak bude hodně. První narozeniny jsou spíš pro maminky než pro děti. Zavzpomínáme, zavoláme si s kamarádkou z porodnice a budeme říkat, jak to strašně uteklo. 🙂

3.8.2016 1:21  | autor: Moniq

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist