Batole LIVE! (17): Dinopark, zvěřinec a ZOO

Tento týden se roztrhl pytel se zvířátky. Evička byla v dinoparku, Helenka zase ve zvěřinci, který patří k cirkusu, a Patrik se byl podívat na gorily a kozy v ZOO.

Zdravím všechny čtenáře Babywebu

Na konci prázdnin jsme se rozhodli ještě pro poslední prázdninový výlet, a to do Dinoparku v Orlové.

Bylo ideální počasí, ani horko ani zima. Po těch vedrech v minulém týdnu to byla příjemná změna. Hned na začátku parku posloužil Evičce vystavený ještěr jako prolézačka. Někteří ještěři byli ozvučení a všemožně se snažili návštěvníkům nahnat hrůzu, ale Evička zůstala úplně v klidu. Když jsme vstupovali do místního 3D kina, myslela jsem si, že budu muset během projekce sál s Evou opustit, že se bude bát. Ale ani tam ji dinosauři nerozhodili. Výlet se nám moc líbil a těšíme se, že se tam na jaře zase půjdeme podívat.

Poslední prázdninový den jsme byly objednané k paní fotografce. Mája se na focení moc těšila, kariéra fotomodelky je na seznamu jejích budoucích povolání. Zato Eva nám jako vždy ukázala, že ona tedy určitě nebude tancovat, jak my budeme pískat. Pózování a usmívání na povel, to není nic pro Evičku. Nejvíce se jí tam líbil velký koš s hračkami. Vrhla se na něj a fotografování jí bylo úplně fuk. Párkrát se mi ji podařilo dostat před objektiv a paní fotografka stihla udělat pár snímků. Dokonce ze sebe vymáčkla i nějaký ten úsměv.

Ve čtvrtek začal nový školní rok. S Evičkou jsme dělaly Marušce čestný doprovod do nové školní budovy. Ve staré budově, kde sídlí první stupeň ZŠ, už nebylo pro její třídu místo, museli proto přesídlit do druhé budovy o kus dál. Jako rodiče z toho vůbec nemáme radost, protože teď cestou do školy a ze školy musí přes jednu z nejrušnějších ulic ve městě. Ale musíme se s tím smířit, děti nám rostou a pořád pod našimi ochrannými křídly nebudou.

Mája přišla ze školy s dlouhým seznamem věcí, které potřebuje pro tento školní rok, a tak se nám během víkendu nevyhnuly nákupy. Holky byly ve svém živlu, Evička seděla přímo v nákupním vozíku a přerovnávala všechny sešity, obaly, tužky a pastelky, které tam Mája po pečlivém výběru naházela. Došlo i na výběr nových módních doplňků, ale to nechalo Evíka úplně v klidu. Té je zatím jedno do čeho ji člověk oblékne, hlavně když ji nikdo neomezuje v pohybu. Koncem týdne jsme využili toho, že svítí sluníčko a navštívili jsme asi už naposledy letní koupaliště. Nádherná tečka za letošními prázdninami.

Silvie


Ahoj batolata!

Tenhle týden jsme s mámou a s babičkou rekapitulovaly, co všechno jsem se naučila přes prázdniny. Už jsem děsně šikovné batole!

Tady je pár věcí, na které jsme přišly. Jím sama u stolu, piju ze sklenice, když chci, mluvím ve větách, vydržím si hrát sama 15 minut, ukážu všechny části těla na člověku i na obrázku, poznám všechny členy rozvětvené rodiny na fotkách, napodobuji cviky, uklízím si po sobě hračky, rozeznám vtip a sama ho umím použít, obleču si kalhoty a nazuju si boty, komunikuji po telefonu a TADÁ: JSEM BEZ PLÍN! Akce holý zadek byla úspěšná a já ovládám své svěrače. Přes den dělám všechno do nočníku a přes noc vydržím a vyčůrám se, až když vstáváme. Máma mi pro svou pohodlnost raději dává plínu, když jdeme ven, ale udržím ji suchou. Když potřebuju, řeknu si a jdeme na záchod, nebo to vydržím až domů na nočník. Taky už se nechci moc vozit v kočárku a po městě dojdu pěšky, kočár bereme jen na větší vzdálenosti, nebo když jdeme ven v době mé polední siesty. Tu k mámině radosti stále dodržuji a když je pod mrakem, dokážu si po obědě schrupnout i 2 hodinky.

V pátek jsem byla doma s babi Zůzou. Máma musela do Prahy a babička mi nachystala skvělý program. Dopoledne snídaně v pekárně a trhy, odpoledne návštěva zvěřince u cirkusu, zmrzlinka a navečer jsem vyzvedla mámu na nádraží. Kdyby to bylo na mně, mohla by jít babi na mateřskou a máma do práce.

O víkendu jsme si užívaly sluníčka na chatě a byla jsem moc ráda, že zase vidím svoje kamarády. Příští týden mám nabitý program. Přihlásily mě do prvního kroužku, prý se musím socializovat se stejně starými dětmi a taky mě objednaly ke kadeřnici, která stříhá babi, mámu a tetu už víc jak 12let. Už jen zbývá kurz etikety a hra na klavír, nebo mě pošlou do internátní školy?

Všechny vás zdraví Helenka s maminkou


Ahoj všichni,

tento týden jsem si Páťu moc neužila. Čtyři dny jsem byla v zahraničí na služební cestě, tak si kluci opět museli poradit sami.

A opět vše zvládli na jedničku. Páťa mě prý postrádal a při příjezdu mi skočil do náruče, ale vzápětí se hned zajímal o klíče, které se aktuálně staly nejoblíbenější hračkou a „odemyky odemyky“ nejoblíbenější hrou.

Ještě před mým odjezdem se řešila malá bojovka – návštěva dětské chirurgie. Když jsem nebyla doma, kluci blbli a dělali letadlo. Aniž by Páťa spadl nebo se bouchnul, začal plakat a ukazovat na ručičku, že „bolí, bebí“. Když nepomohla ani mašinka Tomáš v televizi a tátovo foukání, jeli raději na pohotovost. Pan doktor ručičku osahal a hned věděl, která bije: Udělal lup, lup a bylo hotovo. Byla to vyhozená vřetenní kost! Doktor poslal kluky do čekárny, aby si tam hráli s hračkami, a že když Páťa dokáže bez problémů zvednout ručičku, je všechno OK. Za chvíli vše vypadalo bez problémů, tak šli kluci domů.

Zato víkend byl opravdu za odměnu. Využili jsme poslední krásné počasí a vyrazili do ZOO. Bohužel, tento nápad měly další tisíce Pražanů, tak jsme zvířat v klecích moc neviděli. Páťu zaujaly jenom gorily (komentoval, která je „majinká“ a „vejiká“). Velký hit byla jízda na ponících, krmení koziček, jízda minitramvají, říkal jí samozřejmě „Amáš“ – Tomáš, a snad největší atrakcí byl dětský cákací bazének. Jen ho viděl, zvolal „myje myje“ a na hodinu bylo o zábavu postaráno. V neděli slavil děda šedesátiny. Páťa mu popřál slovy „dido – nejlepší“, spořádal tři křídla z grilu a loudil od chlapů pivo. Děda se strejdy staví za Prahou dům, tak tam nikdy není nuda. Mají starou dodávku, kde Páťa hrozně rád „řídí“, nebo si vydrží hodiny cákat s hadicí.

S Páťou už je opravdu legrace. Učí se další a další slova a vznikají z toho opravdu vtipné kombinace. Tak třeba spojení „bubák – mamí – TY TY TY – bič“. Znamená to „Když přijde bubák, mamí udělá TY TY TY a řekne Bubáku, běž pryč“.

Školákům přejeme příjemný start v lavicích!

Eva


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám budou svěřovat každou středu na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist