Batole LIVE! (53): Holčičí čůrání je věda

Evička podnikla velký výlet, po cestě si zanotovala s Michalem Davidem a do kufru si přibalila i nočník. Patrik zase prozkoumal, co se děje v trávě, a užil si zmrzlý výlet na hory.

Zdravím všechny čtenáře Babywebu,

máme za sebou pěkný slunečný výlet do Hradce nad Moravicí. Evička je nadšený cestovatel, ta má radost i z pidivýletu do nákupního centra, takže tento „dlouhý“ výlet byl pro ni úplný balzám na duši. Spokojeně celou cestu koukala z okna a pobrukovala si písničky společně s Michalem Davidem.

Výlet se moc vydařil a před cestou nazpět jsme zažili zábavnou příhodu, a to když jsme potřebovali, aby se vyčůrala. Protože Evička stávkuje s čůráním na cizích záchodech a ani čůrání na travičku ji nebaví, tak jsme s sebou museli na cestu přibalit nočník. Nočník jsme tedy vytáhli na parkovišti a Evička se spokojeně vyčůrala do nočníku hned vedle auta. To holčičí čůrání je holt věda, není nad klučičí pohodu ve stoje.

Jedno dopoledne jsem zastihla Evičku při prohlížení její nejoblíbenější knížky. Je to velká kniha pro předškoláky, kterou zdědila po Marušce. Knížku si zamilovala a velmi často si ji prohlíží. Taky je nadšená, že je to jediná kniha, do které jsme jí dovolili malovat, vždyť je k tomu přímo předurčená. Ale zpět k tomu, že jsem uviděla Evu s knížkou a napadlo mě, že ji u toho pro vás natočím na video.

Evička mi hned začala ukazovat obrázky a dožadovala se mé spolupráce. Díky společnému prohlížení mám mnohem lepší představu, co mi Evička říká. Evička totiž nemá většinou čas říkat slova úplně celá, pro zefektivnění svého času slova zkracuje, a to většinou na poslední slabiku. Například mně oslovuje místo mami – MI, tatínka – TI. Zrovna dnes, když se s ním loučila, tak za ním volala „čau ti“. No, ale jsem ráda, že se s ní už domluvíme. S naší starší dcerou to bylo složitější, ta začala mluvit mnohem později. A dnes? Nevím, nevím, jestli by zvládla bobříka mlčení.

Mějte se krásně,

Silvie


Ahoj všichni,

Páťa poslední dobou celkem seká latinu. Sice pořád utíká, ale změna nastala v tom, že se vrací. Řvoucích scén ubývá, děti většinou hladí (tedy do té doby, než mají zájem o stejnou hračku, to pak nezná bratra). Dokonce jsem se odvážila jet s oběma dětmi autobusem. Páťa vycítil, že pokud bude zlobit, bude to jeho poslední výjezd na delší dobu, a radši poslušně nastoupil a vystoupil před kočárkem.

Tento týden jsme zažili čtyři roční období. Na začátku pracovního týdne jaro, na konci léto a o víkendu regulérní zima. V jednom z teplých dní jsme vyrazili na naše oblíbené hřiště a k Páťově radosti už bylo napuštěno edukativní vodní dílo, které dětem slouží jak k poznávání věcí jako stavidlo či lodní šroub, tak i na obyčejné cákání. No a samozřejmě, jakmile Páťa viděl vodu (byť ledovou), sundal kalhoty a už byl tam.

Pak se prudce ochladilo a my jsme samozřejmě jak na potvoru na tento víkend měli dlouho zaplacený pobyt na horách. No, přežili jsme, ale vraceli jsme se vymrzlí jak preclíky. Zimní fusak pro Nellinku a pogumovaný obleček pro Páťu přišel vhod. Vyrazili jsme už v pátek ráno, manžel si ještě vyřídil nějaké pracovní povinnosti a já jsem s dětmi mezitím jela na krásný ranč u Liberce s malou zoo. Páťu nejvíc zaujaly lamy, poníci s dlouhými vlasy a pštrosi. Pak jsme všichni přejeli o kus dál do penzionu, kde jsme strávili víkend.

Byl to organizovaný pobyt pro rodiče s dětmi. Pro ty byla připravena spousta soutěží a her a pobytem procházelo motto „Co se děje v trávě“, takže děti byly převlečeny za broučky berušky nebo pavouky. Ze začátku ho organizovaný program nebavil a dával nám to dost okatě najevo, pak se přece jen zapojil a některé akce si celkem užil. Hlavně ty venkovní, zima nezima. Třeba stavění domečků pro mravenečky v lese nebo sbírání barevných kamínků. Jednou z aktivit bylo večerní vystoupení dětí s písničkou nebo básničkou. Páťa, ač je vždy velký suverén, na pódiu stál jak tvrdé Y, hrál si s plastovým mikrofonem a my všichni jsme za něj zpívali Pec nám spadla. Pro lízátko a diplom si ale vzorně došel sám. 🙂 Podívejte se na naše video.

Krásný týden přeje Eva


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám svěřují na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist