Batole LIVE! (37): Zbojník, kovboj a Hujerovi

Evička se tento týden stala nadšeným návštěvníkem obchodních center. Helenka má starost o svého pradědečka, který si neštastně zlomil nohu a musí ležet v nemocnici. A Patrik je kovboj, jak se patří – starších kluků se nebojí a holčičky opatruje.

Zdravím všechny čtenáře Babywebu,

na začátku týdne to v Ostravě vypadalo krásně bíle… Sněhu bylo požehnaně, ale dlouho nám tady nevydržel. Ve čtvrtek už zase jen pršelo a sníh byl definitivně pryč. Ani jsme nestihli postavit sněhuláka. Potřebovala jsem si v práci vyřídit pro manžela potvrzení k daním a nebyla jsem moc nadšená, že v takovém nečase musíme vyrazit ven. Ale překonala jsem svou lenost a šly jsme.

Cestou tam Eva spokojeně seděla v kočárku a cestou zpátky šlapala pěšky. Normálním tempem tuto trasu zvládám za patnáct minut, ale Evička zvolila hlemýždí rychlost, tak jsme to šly skoro hodinu. Nutno však podotknout, že zvládla proletět každou louží, kterou jsme potkaly. 🙂

Opět jsme Evičce přistřihli ofinku. Manžel pevným držením Evičku zpacifikoval a já jí mohla ofinu pěkně zkrátit. S jejími vlásky je vůbec potíž, Evička se totiž nechce nechat učesat, jakákoli snaha ji nějak upravit je fakt marná. Nejradši chodí stále rozcuchaná jako malý zbojník, jak můžete vidět na fotce.

V neděli po obědě jsme vyrazili do obchoďáku s nábytkem, protože si potřebujeme vybrat novou sedačku do obýváku. Vůbec jsme netušili, jaké nadšení tím u Evíka vyvoláme. Je úplně zbytečné chodit s dětmi do placených dětských center, obchoďák je zdarma a splní tu samou funkci. Evička se tam vyběhala a parádně vyblbla, což ostatně uvidíte v našem videu.

Silvie


Ahoj kamarádi,

dnes se mi vůbec nechce psát. Celý týden probíhal dobře, užívala jsem si bezstarostně sněhu, ale vše se změnilo v sobotu…

Můj milovaný praděda Ajá si zlomil nohu v krčku. Je mu 72 let, má 150 kilo, kouří 60 cigaret denně. Co vám budu povídat, je to zlé. V sobotu i v neděli jsem byla za dědou v nemocnici, máma s Rudou a babičkou mě berou s sebou a všichni mě moc chválí. Přijdu, dědu pozdravím, sednu si u něj na pokoji ke stolečku, vypravuji mu, co je nového, a nakreslím mu obrázek. Děda při tom blafe z elektronické cigarety (nebýt jí, asi by nepřežil nikotinový absťák) a upíjí kafe, které mu nosí Ruda. Říkám „děda Ája bebí, noha, boí, hají“.

Scházíme se tam jak Hujerovi a jediné štěstí je, že je děda na pokoji sám, jinak bychom se tam nevešli. Jarmi, Zůza, já, Ruda, máma, teta Gábi, strejda, Olík a Přéma. Dědu bohužel nemohou operovat, takže tam bude s nohou dělat hají hodně dlouho a nikdo neví, jak to všechno dopadne. Všichni doufáme, že dobře a že si dědu brzy odvezeme do domácí péče a v březnu s ním oslavíme jeho narozeniny. Držte mu palce, snad se vám za týden ozvu s dobrými zprávami.

Vaše Helenka

Podívejte se na Helenčino video.


Ahoj všichni,

pražská zima–nezima pokračuje a my se stále doma úspěšně nudíme. Sněhodéšť, břečka a bláto jsou našimi věrnými kamarády posledních dnů. Někdy je tak hnusně, že se s kočárkem nedá pomalu ani vyjít ven.

Páťa má nálady jako na houpačce – chvíli je zlatý a za chvíli by ho člověk nejradši přetrhl. Například když schválně šlápl do psího h…. Při návštěvách si s ostatními dětmi buď hraje vzorně, nebo se naopak pere. Zajímavé je, že se pere jenom s kluky. A to klidně i se staršími, zatím se nebojí odplaty. 🙂 Naopak holčičky pusinkuje a dělá jim „malá“.

Jeho aktuální oblíbená hračka je – k mé „radosti“ – pistole. Na všechny a všechno míří a hlásí, koho nebo co zastřelí a volá „pif paf“. Pistolky a meče „frčí“ i u jeho kamarádů, a tak my mámy jenom tiše trpíme.

K malé sestřičce se zatím chová moc hezky, na můj vkus až moc. Nedá jí totiž pokoj. Pusinkuje a hladí ji, i když spí nebo papá, což se jí ne vždy líbí. Období, kdy malá jen spala, je s koncem šestinedělí pryč a teď začíná vystrkovat růžky. To znamená, že na Páťu už nemám tolik času. Hodně se mu ale snažím věnovat při kojení. Jednou rukou držím malou a druhou třeba knížku, ze které si čteme. Stejně ho to baví jen chvíli a pak utíká lumpačit. Někdy lítám s malou u prsu po bytě a kontroluji, co kde Páťa provádí. 🙂

V naší městské části otevřeli nový multifunkční dům, kde mimo jiné probíhá výtvarný kroužek pro mrňata s prvky Montessori. Zkusili jsme a bylo to zajímavé – tvoří se z netradičních materiálů. Malovali jsme třeba různými druhy čaje místo barev nebo lepili bramborovým škrobem. Myslím, že to také dobrý tip na domácí zábavu – těmito „barvami“ se dítě neotráví.

Na videu uvidíte, jak tety v restauraci půjčily Páťovi rtěnku a zrcátko. Přestože je Páťa chlapeček, hned věděl, co si s těmito věcmi počít…

Eva


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám svěřují na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist