Batole LIVE! (54): Naše batolata se loučí

Ani jsme se nenadáli a rok, který jsme prožili společně s našimi batolátky, je za námi. Co se za tuto dobu změnilo? Maminky bilancují a loučí se se všemi příznivci a čtenáři projektu Batole LIVE!

Zdravím všechny čtenáře Babywebu,

nastal čas loučení, uplynulo 54 týdnů, kdy se setkáváte s naším batoletem Evičkou. Před rokem byla Evička v mých očích takové větší mimino, které nosí plínky, nechává se krmit a je maminčin mazlíček. Ne že by se dnes už nechtěla s mamkou mazlit, ale to její mazlení je takové promyšlenější, řekla bych někdy až vyčůranější. Už prostě ví, jak na nás, jak nás ovlivnit.

Z Evičky je malá slečna, která chce dělat všechno sama. Sama se obléká, svléká, jí a taky si dokáže mnohem delší dobu sama hrát. Taky se dokáže strašně vztekat, když jí např. otevřu dveře, to je hned oheň na střeše, ona to přece umí SAMA. Jediná věc, kterou opravdu nechce sama dělat, je uklízení pokojíčku. V tom svém nepořádku si prostě lebedí a nevidí důvod, proč by měla uklízet. V momentě, kdy je pokoj uklizený, tak udělá svých pár akčních pohybů a ten bugr tam je zas.

Týden po týdnu vidím, jak Evička hezky roste a učí se stále nové věci. Tento týden jsem zjistila, že už má kompletní mléčný chrup. Snad i díky tomu lépe spí. V noci spí v průměru 10 hodin a po obědě si zdřímne na 1 až 2 hodiny. Dokonce se po obědě probouzí i s dobrou náladou a to je opravdu skvělá věc, že už po probuzení nepláče a že ji nemusím utěšovat. Taky je z ní malá parádnice, ráda se hezky obléká a bez vztekání se nechá pěkně učesat.

V našem videu uvidíte Evičku před rokem a letos při stejné činnosti, a to při chůzi do schodů. Její fyzický vývoj tam je opravdu k nepřehlédnutí.

Jsem velmi šťastná, že mám dvě krásné a zdravé dcery. Děkuji všem čtenářům, kteří nám celý rok věnovali pozornost. Všem vám přeji pevné zdraví a štěstí a ať naše dítka prožívají krásné dětství. To je největší dar.

Silvie


Ahoj všichni,

tento týden se s vámi loučíme, což je příležitost k rekapitulaci uplynulého roku. Byl pro naši rodinu převratný. K Patrikovi do party přibyla malá Nellinka a už tak rušný život nám ještě oživila. Život s Páťou je jako na houpačce. Někdy byste ho zulíbali, někdy (pardon) přetrhli jako hada. Dokonce nás jeho nezdolný temperament ze zoufalství vyhnal pro radu k dětské psycholožce.

Celý rok asi nejvíc charakterizuje heslo JÁ SÁM. Zhruba od roku a půl, kdy jsme se do projektu Batole LIVE! přihlásili, má Páťa silnou potřebu dále přetrhávat pupeční šňůru. Sám už se dnes oblékne a svlékne, zuje si a obuje boty (když chce), v souvětích si s námi povídá, zpívá, recituje básničky, dělá vtípky a moudračí. Sám chce odemykat, sám chce otevírat a zavírat auto. A běda, jakmile si někdo z dospělých „dovolí“ odemykat sám. To je scéna hned na světě. Překonali jsme také plínky. Byl to boj, ale je to za námi – aspoň přes den. Noční odnaučování nás teprve čeká. Co jsme naopak nepřekonali, je vztekání, neustálé hrabošení kamínků, větviček a klacíků (čímž neskutečně zdržuje) a jiné nešvary.

Změny jsme také zaznamenali v oblasti „přepravy“. V roce a půl Páťa vzal v nemilost kočárky a začal se vozit na motorce. V zimě to prokládal jízdou na stupátku a na jaře přišel na chuť odrážedlu a teď i koloběžkám. A co se týče auta, to rád neměl nikdy, nemá a asi jen tak mít nebude. Musí se v něm sedět a to je pro Páťu za trest. Naopak krátké cesty metrem nebo autobusem Páťu baví moc.

Batolecí období je opravdu náročné jak po fyzické, tak i psychické stránce. Takový den, kdy vám dítě ztropí tři hysterické záchvaty, pobije pár holčiček, kousne mimi sestřičku a při příchodu tatínka z práce se tváří jako neviňátko, vás dokáže vyšťavit jak citrón. Na druhou stranu když vidíte, jak den za dnem dělá pokroky, natrhá vám kytičku, řekne vám, že vás má moc rádo, a vlepí vám pusu, ten určitě stojí za to.

Přeji všem rodičům, aby (nejen) batolecí období přežili ve zdraví, Babywebu spoustu spokojených čtenářů a doufám, že se brzy setkáme s příběhy dalších batolat.

A na úplný závěr jedno Páťovo moudro: Chlapečci mají pindíka a holčičky zadek. 🙂

Eva

Podívejte se na Patrikovo video.


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám svěřují na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist