Batole LIVE! (45): Ztracené dítě k vyzvednutí na vrátnici!

Evička si se sestrou užívala jarní prázdniny. Jezdilo se na nákupy a nejlepší byl výlet do zoo. Helenka má starost o mámu, která je teď v domácí péči. S babičkou navštívila rodinnou chatičku a zkontrolovala, jestli je vše na svém místě. Páťa si užívá jara plnými doušky, pobavil se na karnevalu, v zoo i na Matějské pouti.

Zdravím všechny čtenáře Babywebu,

tento týden strašně rychle uběhnul, Mája měla jarní prázdniny a každý den jsme měly něco v plánu. Taťka chodil do práce, musely jsme se obejít bez něj. Nejčastěji jsme vyrážely na nákupy. Nové boty, trička, pro Evičku jsem sháněla jarní čepku. Opravdu sháněla, kam jsem vešla, tak tam měli čepky a kšiltovky s nějakými šílenými nápisy či Hello Kitty a to vůbec není můj styl. Ale kdo hledá, najde, můj úlovek vidíte na fotografii.

Ve čtvrtek nás děda pozval na oběd, restauraci vybírala Mája, tím pádem se šlo na pizzu. Pro Evičku jsem objednala polévku, ale měla jsem smůlu. Holka neměla chuť a na polévku se vybodla. Vzala si od nás pizzu, tedy přesněji řečeno její okraje. Nedej bože, že by pozřela něco výživnějšího.

V sobotu jsme už všichni vyrazili na celodenní výlet do zoo. Vyjeli jsme v deset dopoledne v době, kdy mívá Evička nejlepší

náladu. Pro případ nějaké únavové krize jsme s sebou vzali kočárek. Měli jsme zbytečné obavy, Evička na únavu vůbec neměla čas. Naše zoologická zahrada je jedno velké hřiště a jako bonus tam mají nádherná zvířata. Každý rok se zoo mění opravdu k lepšímu, nejen nové hřiště, ale i nové expozice, prostě zážitek. Bylo nádherné počasí, a i když jsme ráno měli ještě bundy a čepice, tak po poledni jsme si už mohli odložit a holky běhaly jen v tričku. Evička byla ve svém živlu, což ostatně uvidíte v našem videu. Domů jsme se vrátili až v podvečer.

Jedna perlička na závěr. v zoo nás velmi pobavilo hlášení rozhlasu. A to v tomto znění: „Ztracené dítě k vyzvednutí na vrátnici.“ A po nějaké době zase: „Kdo ztratil dítě, může si ho vyzvednout na vrátnici.“ Jako by ho nikdo nehledal. Sice to znělo groteskně, ale dítě bylo určitě nešťastné, a tak doufám, že se dítko s rodiči šťastně shledalo.

Mějte se krásně,

Silvie


Ahoj kamarádi,

týden mi nezačal vůbec dobře. V pondělí byla máma odeslána na speciální vyšetření do Prahy a pro velký úspěch si výlet zopakovala i v úterý. Bohužel ani poté nebylo možné jednoznačně určit diagnózu. Máma se ale naštvala a vydupala si propuštění do domácí péče.

Jelikož má ale stále obrovskou slezinu a hrozí její protržení, nesmí nic zvedat, ohýbat se, nic nosit…, takže není schopná se o mě postarat. Jezdila jsem do práce s babičkou Zůzou a v pátek mě přijel pohlídat děda Aleš. Viděla jsem ho po dvou měsících, den s ním strávený jsem si pořádně užila. Ve čtvrtek máma klid na chvíli porušila a sjely jsme si ke kadeřnici. Jak sama řekla: „Když už je mi blbě, nemusím tak i vypadat.“

V sobotu jsem jela s babičkou Zůzou a prababi Jarmi na Seč, kam přeložili pradědu Áju do sanatoria. Po návštěvě u dědy jsme se šly podívat na přehradu, která byla ještě z části zamrzlá a byla na ní spousta labutí. Odpoledne jsme mámu vytáhly na sluníčko před dům, aby nabrala trošku barvy a byla na čerstvém vzduchu. V neděli jsem se Zůzou jela zkontrolovat a „odzimovat“ naši milovanou chatičku. Při příjezdu jsem volala „babi, babi, chata, naše chata, Hela moc ráda“. Hned jsem se převlíkla do „lítacího“ a začala pobíhat po svých oblíbených místech a kontrolovat, zda přijeli i moji kamarádi. Už aby bylo teplo a mohly jsme na chatu jezdit každý víkend.

Příští týden mámu čekají další vyšetření, tak nám držte palce, ať je brzy v pořádku a můžeme si spolu užívat jaro.

Helenka

Helenčino video.


Ahoj všichni,

všechny choroby snad odezněly a my si můžeme konečně užívat jara. A tento týden jsme se rozhodně nenudili. Zvládli jsme karneval, návštěvu zoo, Matějskou pouť a odzimování zahrady. A taky konečně odkládané očkování.

Na dětském cvičení, které navštěvujeme, se konal karneval. Páťa šel za kočičáka a byl úplně k sežrání. Stejně jako všechny malé princezny, spidermani, batmani, lišky a jiné potvory. Bohužel čelenku s ušima a ocas Páťa snesl podle předpokladů jenom chvíli a pak si je sundal. Děti si to náramně užily a my už se těšíme na masopustní průvod v maskách, který se koná za 14 dní.

Den poté se jelo do zoo spolu s mojí kamarádkou a její dcerou Helenkou, Páťovou velkou kámoškou. Největší úspěch slavili sloni, hroši, medvědi a obecně velká zvířata. A taky Páťova motorka. I když Helenka s sebou měla takřka stejnou jako Páťa, oba nutně potřebovali tu Páťovu a prali se o ní. A zde se pěkně projevil „genderový rozdíl“. Zatímco Páťa jako správný chlap si ji vždy surově urve a ještě občas k tomu Helenku bouchne, Helenka jako rafinovaná ženská si ji potichu v nestřeženém okamžiku uzme a metelí pryč. Po obědě se nám na hodinu povedlo nemožné – všechny naše tři děti v kočárku usnuly a my si mohly v klidu dát kafe. Ale stejně – se dvěma dvouletými dětmi je návštěva zoo spíš o chytání jednoho či druhého, šplhání po kamenech nebo prolézačkách a přemlouvání, že klouzačky mají i doma a že tady jsme přece na zvířátkách…

V sobotu jsme vymýšleli, co podniknout. Při tak krásném počasí a tradičním „absťáku“ celé Prahy po pěkném počasí vypadají všechna tradiční odpočinková místa jak v ranní špičce v metru. Naši oblíbenou in-line stezku jsme vzdali předem a vyrazili na Matějskou pouť. Cestou jsme míjeli několikakilometrovou frontu na zoo. Pouť byla také „masakr“. I tak ale Páťa zářil nadšením a celý den vydržel nespat a řádit. Svezl se dvakrát na ponících, na řetízkovém kolotoči, ve vláčcích, s tátou na autodromu (celou jízdu škemral: „Dadí, bourej!“), skákal v nafukovacím hradu a zkusili jsme i dům hrůzy. Páťa se dokonce trochu bál!

Krásné jaro přeje Eva

Patrikovo video.


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám svěřují na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist