Batole LIVE! (52): Jedlík na zabití

Proč jí Evička jídlo ze závisti a Patrik spořádal buřty, i když mu maso nejede? Jak vyrostla naše Evička za uplynulý rok? A proč Páťa chodí po bytě a píchá do všeho živého?

Zdravím všechny čtenáře Babywebu,

v úterý na 1. máje měla Evička přesně 2,5 roku. Za uplynulý rok přibrala 1,8 kg a vyrostla o 11 cm. Takže její aktuální míry ve 2,5 letech jsou 12,10 kg a 91 cm. Jsem ráda, že aspoň něco přibrala, protože kdyby to bylo na ní, tak jí k životu stačí sunar a čokoláda s bonbony.

V běžné stravě má strašné výkyvy, některé dny baští pěkně a některé dny vymýšlí, na oběd se ani nepodívá a maximálně si vezme suchý rohlík. Často mě překvapí a ze závisti sní jídlo, které bych jí ani ve snu nenabídla. Například když měl manžel posledně k večeři klobásu, tak loudila opravdu důkladně a dobrou polovinu mu ujedla. Nebo když si vezmu jablko a jako jí ho nechci dát, má zájem a sní ho, ale v momentě, kdy jí to jablko nakrájím k svačině, už ho nechce. No, na zabití je. Ale mám už praxi se svou starší dcerou, ta taky jako dvouletá jedla hodně špatně, řekla bych jenom jogurty a suchý chleba. A dnes už celkem pohoda, jí „skoro“ všechno.

Joooo, a na 1. máje jsme s manželem oslavili 14. výročí, co spolu máme techtle mechtle. Toto výročí oslavujeme mnohem více než den výročí našeho sňatku, ten totiž neslavíme vůbec. Nechápu, že ten čas tak letí. Vždyť jsme pořád mladí a neklidní. 🙂 Ale díky našim dcerám moc dobře vím, že realita je jiná. Například Mája se ve škole učila etapy lidského života a nevěděla, kam mě zařadit. Jestli ještě do mládí, nebo už do středního věku, nejradši by mě šoupla rovnou do stáří.

V pátek jsme opětovně s manželem navštívili zubaře a zkusili, zda Evi ukáže zoubky. Bohužel ani tatínkova autorita nezapůsobila a zuby opět nejsou zkontrolované. Naštěstí si Evička zoubky čistí ráda, tak snad nás jednou nečeká zubní kalamita s kazy.

V našem videu uvidíte, jak Evička závodí s Teoškem na motorkách a jak dělá blbinky s Májou a taťkou cestou domů.

Mějte se krásně,

Silvie


Helenka se s námi kvůli dlouhodobým zdravotním potížím své maminky bohužel rozloučila dříve než ostatní batolata. Přejeme Helence, ať zdravě a vesele roste, a i celé její rodině zejména zdraví a mnoho krásných dnů.


Ahoj všichni,

kdyby nějaký výživový poradce viděl náš jídelníček za minulý týden, asi by se zděsil. Stále se jen opékalo a grilovalo. A to hned od pondělka, neboli od čarodějnic. V naší městské části se odpoledne stavěla májka, pak v podvečer hasiči zapálili na louce u kamenolomu veliký oheň a hurá na opékání buřtů.

Pro Páťu to byla premiéra – jak čarodějnice, tak buřty. Jelikož maso Páťovi moc nejede, nepředpokládali jsme úspěch. Omyl! Snědl rovnou tři, sice bez slupek, ale stejně. Akce se velmi povedla. Krásné počasí, spousta dětí, ohýnek, deka na zemi, piknik… Páťa šťastně lítal mezi ostatními a domů jsme šli až za tmy pokousaní od komárů.

V pátek se u nás grilovalo a kromě masa byly na menu pro velký úspěch opět buřty. Páťa se už krotil a snědl „jenom“ dva. Kamarádi, kteří u nás byli na návštěvě, se Patrika z legrace zeptali, jestli půjde spát k nim. Páťa nečekaně souhlasil, šel si sbalit pyžamko, plínku a kartáček na zuby a bez problémů si ke kamarádům sedl do auta. Dokonce mi z auta nakázal, abych zavřela dveře a vůbec nejevil zájem o návrat domů. S kamarády jsme se tedy domluvili, že až nám i malé děti povyrostou, nic nám nebrání pořádat výměnné dětské „pyžamové party“ a my rodiče se budeme moct vyvenčit.

Poslední grilovačka se konala v neděli zase u jiných kamarádů, a to už Páťa byl o zelenině. Maso jen ochutnal a nejevil zájem. Páťa naštěstí ovoce a zeleninu jí moc rád a hodně, tak se uklidňuju, že občasné buřtové úlety proložené spoustou zeleniny neuškodí. Pečivo Páťa taky nerad, tak zeleninu jí jako přílohu. Venku při procházkách zase vydatně zobe ovoce. Říkáme tomu „tankování“, protože když jede na kole, je vlastně takový řidič dopravního prostředku a ten přece musí tankovat.

Místo hraček teď u nás frčí plastové stříkačky. Páťa chodí po bytě, píchá do všeho živého, říká, že je „pán doktor, udělal pích, musí to zalepit a že budeme zdraví“. Když byl se mnou a s malou Nellinkou na očkování a viděl „pích“ naživo, byl v sedmém nebi, i když malá ječela jak siréna.

Na videu uvidíte, jak Páťa řídí traktor. Řízení všeho, co má volant, ho ještě nepřestalo bavit. A jelikož je to chlap, příštích 70 let ho to asi nepřejde. 🙂

Krásný týden přeje Eva


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám svěřují na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist