Batole LIVE! (31): Mikuláš a bu bu bu

Naše batolátka si užívala mikulášské nadílky. Z Evičky se málem stala Popelka a Helenka si nenechá ujít žádný adventní koncert. A co Patrik? Poté, co snědl všechny mikulášské dobroty, si zanotoval své nejoblíbenější písničky.

Zdravím všechny čtenáře Babywebu,

v pondělí jsme úspěšně zvládli mikulášskou nadílku. K té naší přibyla i nadílka od babičky Majky a dědy Kolouška. Když to shrnu, tak holky mají takové množství sladkostí, že by jim měly vydržet příští dva měsíce. Ale nevím, nevím – možná je podceňuji a zvládnou je zlikvidovat v mnohem kratší době.

Hned po nadílce jsme s Májou vyrazily na poslední koncert naší rodačky Marie Rottrové. Bála jsem se, že Evička náš odchod zase obrečí, ale to jsem se zmýlila. Úplně v pohodě nám podávala bundy a pomáhala nám se vyprovodit. Na závěr nám dala pusinku a s úsměvem na rtu za námi volala své oblíbené čau.

Zbytek pracovního týdne jsme věnovaly společné léčbě rýmy, která mě a Evičku trápí už od minulého týdne. A celkem se nám to podařilo. V pátek nám stačilo smrkat už tak jenom 5krát za den, to byl velký úspěch. Za odměnu jsme mohli celá rodina v sobotu vyrazit na muzikál na ledě „Popelka“. Lístky jsme měli koupené už od září, tak by nás moc mrzelo, kdybychom se nemohli všichni zúčastnit. Představení se konalo v největší ostravské hale a Evička byla z toho množství lidí pěkně zaskočená. Prvních pět minut seděla se zabořenou hlavou na mém rameni, ale v momentě kdy na ledě vypukla akce, tak jí zvědavost nedala a přece jenom se otočila a koukala na představení.

Víme, že Páťa v příštím týdnu oslaví své druhé narozeniny, a tak mu posíláme gratulaci a přejeme mu hodně zdraví, hodně dárečků a ať ho rodiče moc nezlobí. 🙂

Na úplný závěr mi dovolte, abych vám, věrným čtenářům Babywebu, popřála krásné vánoční svátky.

Silvie


Ahoj batolata!

Hned v pondělí mě čekala velká akce – Mikuláš! Když se setmělo, šly jsme se s mámou podívat před dům, zda neuvidíme Mikuláše s čerty a anděly. Říkala jsem, že „Hela noná, Mikuáš dá dáky…“ a někdo „bubí, čet bu bu bu“. Na anděly jsem křičela „dej dej dej bombo“. Okolo šesté večer někdo zabouchal na okno a najednou byl celý parapet plný věcí! Co mi Mikuláš nadělil, se můžete podívat v mém videu.

O víkendu jsem si užívala tetu Anču, napekla jsem cukroví a nejraději mám nedělní podvečery, kdy se dívám na adventní koncerty. Střídavě jsem digirent, zpěvák sboru nebo člen smyčcového kvarteta. Říkám „Hela hudbu“, rozuměj Hela ráda poslouchá hudbu. Tvářím se u toho nesmírně důležitě a při mluveném slovu zúčastněně přikyvuji. V neděli jsem napsala Ježíškovi, aby věděl, co bych ráda našla pod stromečkem. Což mi připomíná, že jsem taky s dědou jela pro jmelí a pro stromeček. Ovšem jmelím nemyslím jednu větev, babička není žádný troškař, tudíž nám v předsíni visí celá koule.

Mým novým zvykem je běhat po bytě a křičet „tuli tuli“, poté se přilepím na toho, kdo je nejblíž, a obejmu ho.

Také bych chtěla popřát Patrikovi vše nejlepší k narozeninám, které oslaví tento týden, a hlavně celé jeho rodině pogratulovat k narození Páťovy sestřičky! Ať je Nella zdravá a jste všichni spokojení.

Vaše Helen


Ahoj všichni,

tak mi úspěšně pokračuje „dovolená“. Páťa onemocněl nočním kašlem a můj spánkový deficit se prohlubuje. V noci měl už dvakrát teplotu a k tomu ten kašel, takže se často budí a k ránu je většinou na hodinu i více v hysterickém amoku, kdy je všechno špatně. Přes den mu nic není. Radši jsme se vydali k panu doktorovi a ten říkal, že to je virový dráždivý suchý kašel, který jen tak nemizí a je velmi těžké se ho zbavit.

Ještě před onemocněním jsme zvládli mikulášskou besídku. Byla plná soutěží pro děti (Páťa se ochotně zapojil) a na závěr chodili čerti s Mikulášem a anděly. Čerti strašili (i Páťu pomazali – ten si z toho tradičně nic nedělal, jenom zíral) a Mikuláš s andělem rozdávali dárečky. Dva večery se Páťa cpal pomalu jenom sladkostmi. Těžil z toho, že je dostal ON, tak to pojal tak, že si s nimi bude dělat, co chce. Pro jednou jsme povolili a neřešili to.

Po dobu, kdy budu doma, bude chodit Páťa do školky 2krát týdně. Rozhodli jsme se ho udržovat v kolektivu – líbí se mu tam a já budu těch pár dnů klidu potřebovat na oběhání úřadů, doktorů, nákupů atd. Se zdrhajícím Patrikem plus kočárem by to šlo opravdu těžko. Tak jsem se těšila na ty první dny, kdy Páťu pošlu do školky a budu mít pár hodin sama pro sebe. Páťova nemoc mi však ze začátku plány zkazila (do školky s kašlem nemohl) a zařídila jsem si hlídání akorát na kontrolu v porodnici.

Musím říct, že se to naprosto nedá srovnat s dobou, kdy jsem byla těhotná s Páťou. To jsem se poflakovala po městě, chodila na těhotenská cvičení, po zkrášlovacích procedurách, spala jsem během dne podle potřeby…, to teď nejde ani náhodou.

No abych si jen nestěžovala, vyrazily jsme o víkendu s kamarádkami na koncert černošského gospelu. Zážitek to byl fantastický. Rozjeli to tak, až praskalo ozvučení v divadle, a mimi v bubnu tancovalo jak o život.

Páťa má období básniček a písniček. Nejoblíbenější je „Uc nám padla“ (Pec nám spadla). Musíme to zpívat pořád dokola, já vždy začnu verš a Páťa ho dokončí. A zvládá to už bez chyby. Další oblíbené jsou Prší prší, Polámal se mraveneček, Kolo kolo a podobné. Ty už zná taky nazpaměť.

Mějte se krásně,

Eva


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám svěřují na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist