Batole LIVE! (46): Erupce na Slunci a jarní únava

Batolata si užívají krásného počasí. Zatímco Evička seká latinu, Patrik zlobí, jako by byly erupce na Slunci. Helenka to teď nemá vůbec lehké, maminka se o ni stále nemůže starat. A tak jde od babičky k prababičce a od té zase k dědovi.

Zdravím všechny čtenáře Babywebu,

sluníčko krásně svítí a my si užíváme hezkého počasí venku na hřišti. Evička řádí na průlezkách, skluzavkách a nohy má od nich samou modřinu. Už stihla při premiéře na pískovišti ztratit lopatku ze své nové sady na písek.

Nevím, jak to ta holka dělá, je věčně bez lopatky, všechny ostatní formičky, hrabičky apod. nikdy nepoztrácí. Takže je začátek sezóny a my máme asi 3 kyblíky, 5 hrabiček, 15 formiček, 3 sítka a ani jednu lopatku. Při další návštěvě hračkářství musím koupit nějaké do zásoby.

Na Evičku přišla jarní únava a vrátila se ke spaní po obědě. Vůbec ji nemusím přemlouvat a po obědě dobrovolně ulehá k odpočinku. Asi to bude tím, že si lehnu s ní a skoro pokaždé se mi s ní i podaří usnout. Tím pádem se nám posunula večerka, spát chodí až kolem deváté hodiny.

Celkově se mi zdá, že Evička poslední dobou moc nezlobí a seká latinu. Když jsme šly spolu posledně nakupovat do supermarketu a já si zapomněla vzít drobné na vozík (Eva tam vždy sedí), chvíli jsem uvažovala, že to vzdám a vrátíme se domů. Nakonec jsem to riskla, vzala Evíka za ruku a šly jsme nakoupit. Čekala jsem, že se bude vrhat na zboží, pobíhat po obchodě a že bude celkově zlobit. Ale byla zlatá. Snad jsem to teď nezakřikla.

V sobotu měla Mája odloženou narozeninovou oslavu se svými spolužačkami v dětském zábavním centru. Ze začátku se Evička styděla, ale po chvilce už zapadla do party. Vzhledem k tomu, že venku bylo krásné slunečné počasí, měli jsme hernu skoro celou pro sebe. Byla to příjemná změna, posledně tam totiž byla hlava na hlavě. Jak se tam Evičce líbilo, uvidíte v našem krátkém videu.

Mějte se krásně a užijte si fajny šmigrust!

Silvie


Ahoj kamarádi,

tenhle týden jsem měla opravdu pestrý. Máma se o mě nemůže starat a pořád jezdí na různá vyšetření, takže nastal problém „kam s ní“. Babička Zůza už mě nemohla brát do práce, byla se mnou 14 dní 24 hodin denně a měla toho dost, tak jsme povolaly máminu babičku, maminku dědy Aleše.

Prababička Věra přišla vždy ráno, když Zůza odcházela, počkala, až se vzbudím, a odvedla si mě k sobě domů. S mámou jsem se loučila slovy „mami čau, du s Věrou, odpoledne přídu, jo“. U prababičky jsem byla celý den a vracela jsem se kolem páté odpoledne, když už byla zpět doma babička Zůza.

Máma tak měla celý den klid a mohla odpočívat, pokud tedy zrovna nejela do Prahy na další testy. Ty bohužel nevyšly tak, jak jsme doufaly, a mámě ve čtvrtek volali, že musí další týden přijet znovu a ať nejezdí sama, že ji nečekají příjemné věci. Opravdu se tam těší…

Ve čtvrtek přijela teta Anča, tak jsme si večer užily dámskou jízdu. S tetou se vždy nasmějeme a nikdy nechci, aby odjela. Teta už plánuje, že brzy dorazím za ní a strejdou Khamahem do Prahy a půjdeme do zoo.

V pátek máma vyhnala babičku Zůzu na víkend pryč, aby si od nás odpočinula a načerpala síly na další týden. Nastoupil děda Aleš. Přijel v pátek po práci a byl se mnou až do neděle. V sobotu jsme využili krásného počasí a šli na pískoviště, navečer jsme uklidili. Jak mi to jde s luxem, uvidíte v mém videu. Děda taky neopomněl podpořit můj zájem o dinosaury a koupil mi encyklopedii dinosaurů. Máma je „nadšená“, musíme si ji číst pořád dokola a nejvíc mě zajímá, jakou má dinosaurus barvu, jak se jmenuje, jak má velké zuby a co papá.

Hezké jarní dny

Helenka


Ahoj všichni,

tento týden byly asi nějaké erupce na Slunci. Páťa pěkně zlobil. Například na písku dětem bořil bábovičky a házel po nich pískem. Domluvy ani plácanec na zadek nepomohl, tak jsem ho nemilosrdně odtáhla pryč, že jdeme domů. Sliboval, že už to dělat nebude, a ejhle – dodržel to!

Pár dnů nato jsme navštívili naše oblíbené ekocentrum se zvířátky. Během dopoledne stihl několikrát šťouchnout svou kamarádku Helenku bolestivě klacíkem, vystrčit ji z prolézačky a shodit na zem. Na zem pak shodil ještě další dvě děti. Prostě jen tak. Dopoledne proložil ještě dvěma výživnými vzteklými scénami a na závěr návštěvy naházel papírové ubrousky do polívky. Opět nepomohly domluvy, plácnutí na zadek, nic…, tak se jelo domů.

Konzultovala jsem Páťovo chování s majitelkou školky a prý se poslední dobou takhle chová i ve školce. Dříve tam totiž byl jedním z nejmenších a větší děti do něj strkaly a braly mu hračky. A teď, když už ostatní dorostl a vyrovnal se jim věkem, má zřejmě „potřebu“ jim to vrátit. Kamarádka, která má o rok staršího chlapečka, mě uklidnila, že před rokem si tímto prošli také, a říkala, že je potřeba vydržet. Koncem týdne už byl relativní klid. Ale v neděli se opět předvedl – pokousal ruku malé Nellince. A to už od táty dostal na zadek pořádně. Držte mi palce, aby toto období brzy odeznělo.

Jelikož je krásně, trávíme většinu času venku. U bytu máme malou zahrádku, Páťa si může kdykoliv vyběhnout ven. Vedle nás bydlí rodina s 6letým chlapečkem Dominikem. Kluci jsou velcí kámoši. Dominik objevil škvíru mezi ploty, kudy se dá prolézt, a šup – už byl u nás. Páťa se to velmi rychle naučil a teď to u nás vypadá asi tak, že si kluci buď hrají u nás, nebo u nich, a přelézají ze zahrady do zahrady. Dokonce jsme tuhle Páťu vypustili večer ven, a když jsme ho chtěli zahnat zpátky, na zahradě nebyl. V klidu si totiž přelezl vedle a klouzal se tam na klouzačce.

Na videu uvidíte Páťu, jak jede na pouti ve vláčku.

Krásné Velikonoce přeje Eva

Páťa padl za vlast po celodenním řádění na Matějské.


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám svěřují na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist