Batole LIVE! (35): Všechny vás sežeru!

Evička si nenechá ujít příležitost vypravit svou starší ségru ráno do školy. Helenku přepadl apetit a nejlépe by všechno kolem sebe měla v bříšku. Páťu přes Vánoce vyměnili a teď metá kotrmelce jak o život.

Zdravím všechny věrné čtenáře Babywebu,

Vánoce, prázdniny, pohodička a lenošení jsou pryč, všední stereotyp je zpátky. Ráno nás musí vyhnat z postele budík, protože Evička vzorně spí od sedmi večer celých dvanáct hodin a někdy i nějakou tu minutku navíc. Spánek po obědě jsme od tohoto týdne vynechaly úplně a zatím nám to vyhovuje. Uvidíme, jak to bude se spánkovým režimem vypadat, až se prodlouží den.

Na kameru jsem zaznamenala Evičku, jak každé ráno u dveří pomáhá Marušce s vyprovázením do školy. Nemůže si nechat ujít, aby jí nepodala klíče, čepici, bundu a aktovku. Ale je to malá podšívka a velice často s Májou laškuje a na oko odmítá věci podávat. Podívejte se na naše video.

V tomto týdnu stálo počasí v Ostravě za starou bačkoru. Neustále pršelo a do toho foukal vichr. Delší pobyt venku jsme oželely a chodily jsme pouze nakupovat. A to je ostatně taky důležitá činnost, že? V drogerii jsem potřebovala pro Evíka vybrat novou zubní pastu a ona okamžitě sáhla po té růžové s veverkou, která má jahodovou příchuť. Já jsem ale chtěla svému miláčkovi dopřát – přece nebudu šetřit na dětech 🙂 – a koupila jsem tu nejdražší. Snad nejsem moc naivní, když věřím a doufám, že co je drahé, je i kvalitní. Ale u Evy nová pasta neměla vůbec úspěch, sotva udělala kartáčkem v ústech pár pohybů, přiběhla za mnou, že pálí, pálí. Takže pasta je v poličce odložena na neurčito a zase jsme u té jahodové.

Silvie


Ahoj batolata!

První lednový týden znamenal návrat k režimu. Máma s babičkou šly zpět do práce, takže začalo vstávání, dojíždění, plánování hlídání a náplně mého času.

Naštěstí jsem hodná holčička a přizpůsobím se. Pokud s sebou mám jídlo. 🙂 Jak říká babička, za chvíli je tady všechny sežeru. Jím pořád, všude, všechno, a když zjistím, že zrovna po ruce nic není, mám z toho záchvat. Kabelky mých dvou žen jsou tak stále narvané „mandami“, sušenkami, a když vejdu do hospody, už křičím, že chci „poívku a maso“. A opravdu to pak všechno sním. Sedím u stolu a volám „papat, mňam mňam“. V kavárně se hlásím o „čaj a hány“ nebo „čoko a cheba“. Hrány se mi snaží vymluvit a nabízejí mi jiné pochutiny, ale od chlebíčků, které mohu obdivovat ve vitríně, už mě nikdo neodradí.

Doma si nejraději hraju s panenkou nebo si kreslím. Další oblíbenou činností je vaření pro všechny plyšáky, panenky a další havěť. Narovnám je všechny na deku a krmím je. Přitom jim vyprávím a chválím je, jak hezky papají.

Na videu se můžete podívat, jak u nás doma straší.

Helen


Ahoj všichni,

život se po Vánocích opět vrací do starých kolejí. Všude řádí zima, jenom u nás v Praze je pořád pošmourno, blátivo a mrholí. Páťa se neustále ptá, kdy už budeme stavět sněhuláka. Místo stavění toho pravého ze sněhu si ho chodíme kreslit na hřiště křídou na tabuli.

Páťa zase chodí dvakrát týdně do školky a tyto dny mám opravdu pohodu. Malá Nellinka brečí jen minimálně, tak si užívám ticha. Když je doma Páťa, doma je stále hluk: bouchání, dupání, televize a Páťovy hlasité projevy. Už si chodí i povídat s malou – konverzace vypadá asi takto: „Nejinko, neplakej! Už brzo budeš bumbat mlíčko – z prsíčka! Já když byl majinkej, tak taky bumbal mlíčko z prsíčka, nóóó! Já jsem velkej brácha!“ A vzápětí se na mě podívá a řekne: „Nejinka majinká, to je mrňous!“ Velká atrakce je, když se Nella pokaká. To Páťovi nejdřív musím ukázat pokakaný zadeček a pak i obsah plínky. Páťa to většinou okomentuje: „Fůůůj! Nellinka je bibíra (špindíra).“ Jsou to zlatíčka.

Po Vánocích se Páťa opravdu trochu uklidnil a hezky spolupracuje. I ve školce říkali, že jsme ho přes Vánoce snad vyměnili. Doma nebo na návštěvách už hezky chodí na nočník a nehod ubývá. Venku to zatím neřeším a chodí v plíně. Nechám to na jaro a do léta to snad pokoříme.

V neděli jsme zvládli naši první společnou návštěvu restaurace i s Nellinkou a mými kamarádkami. Nellinka byla ze začátku trochu nervózní, protože putovala z náruče do náruče, pak ale hezky zaspala. Páťa tradičně rozveseloval personál, kamarádkám zpíval svoje oblíbené Pec nám spadla a běhal po restauraci sem a tam.

Novou Páťovou oblíbenou činností je kotrmelec. A jakmile se ho naučil, dělal by ho pořád a všude. Musíme ho hlídat, aby si někde nezlomil vaz. V tomhle je po tátovi – chybí mu pud sebezáchovy.

Eva

Na videu uvidíte Páťův silvestrovský pochod s prskavkou.


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám svěřují na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist