Batole LIVE (8): Pouliční protesty, akce „holý zadek“ a přeslazené focení

Batolata se mají báječně. Evička začala protestovat velmi netradičním způsobem, Helenka vyrazila na letní byt a čekají ji náročné úkoly a Patrik se stal fotomodelem.

Ahoj všem

Týden začal opravdu vtipně. Když jsme s Evičkou odcházely na pravidelný nákup a já už zamykala byt, vidím, že ta holka je na chodbě jenom v ponožkách. Už zase!

Tohle se mi nestalo poprvé. Připadám si jako ten tatínek ve filmu „S tebou mě baví svět“. Také se stává, že ji při obouvání udělám „kozí“ nohy. Má to se mnou holka těžké. Další vtipná situace nastala, když jsme byli celá rodina na procházce. Evičce se nelíbily naše příkazy. Nechtěli jsme jí dovolit, aby chodila do silnice. Tak si na protest demonstrativně lehla na chodník. Bez řevu, bez rozčilování, prostě úplně mlčky si lehla na břicho a čekala, co my na to. Chtělo se mi smát, ale z výchovných důvodů jsem to potlačila.

Ve čtvrtek byl konec školního roku a to je velká událost. Šly jsme s Evíkem vyzvednout Máju do školy. Evička byla nadšená, má to tam ráda. Zatím neví, co škola skutečně obnáší. Když jsme dorazily do třídy, okamžitě obsadila místo v lavici. Jenže Mája spěchala. Nechtěla ve škole strávit ani minutu navíc. Proč taky, že? Evičce se nechtělo, uronila proto pár slziček. Tak jsem ji vzala do náruče a společně jsme šly domů.

Téma pro dnešní video je „Spánek v kočárku Quinny Zapp Xtra“. Evička spí od jedenácti měsíců pouze jednou za den, navíc doma v posteli. Proto jsem byla zvědavá, jak se jí bude po tak dlouhé době spát v kočárku. Když udeřila jedenáctá hodina, tak jsme vyrazily na procházku do parku. Abych na Evu dobře viděla, zvolila jsem variantu sedačky proti směru jízdy. Netrvalo to ani 10 minut a Evička už vzorně spinkala. Vydrželo jí to hodinu a půl a vyspinkala se opravdu do růžova.

Silvie


Ahoj kamarádi!

V úterý a ve středu nás zastihla velká horka, tak jsme jeli k vodě, kde bylo moc příjemně. Ve středu jsem se taky vypravila s babičkou do hračkářství. Dělo se ale i mnoho dalších věcí.

Babí, tedy já jí říkám Zůza, mi pořídila můj první kočárek na panenky! A hodný pan majitel mi do něj věnoval velkou plyšovou kočku. Prý jsem věrná zákaznice, protože k němu chodím už od narození :-), tak si zasloužím odměnu.

V neděli nastal přesun na letní byt. Jelikož jsme tam s mámou celé léto, vypadá to, jako když se stěhujeme. Kočárky, hračky, oblečení pro dvě ženské na dva měsíce :-), dva papoušci, jídlo… Hlavní náplní léta bude „akce holý zadek“. Cílem je, abych na konci prázdnin dokázala být ve dne i v noci bez plíny, řekla si včas na nočník a zvládala to bez nehod. Máma i teta byly bez plín před svými 2. narozeninami, takže mám co dělat!

Tento týden jsme pro vás zdokumentovaly, jak se spí v kočárku Quinny Zapp Xtra. Musím ho pochválit. Je měkoučký, prostorný, dá se sklopit do vodorovné polohy a já v něm usnu kdykoli a kdekoli. Koukněte se, jak jsem roztomilá, když spinkám, úplný andílek! 🙂


Milé čtenářky a čtenáři,

tento týden jsme se byli fotografovat v ateliéru. Jenže přimět toho našeho draka, aby postál na místě nebo se usmál, to byl nadlidský úkon.

Paní fotografka měla v ateliéru mnoho velmi zajímavých rekvizit, které přímo lákaly k opuštění prostoru u plátna a k prozkoumání. K tomu byly všude Patrikovy oblíbené kabely. Takže přišly na řadu úplatky formou bonbónků a sladkého dětského pitíčka. Ukořistil ho a odmítl se ho vzdát, máme tedy pitíčko skoro na všech fotkách. Vypil ho snad půl litru. Není na to zvyklý, dáváme mu jen neslazený čaj a vodu. Mimochodem, nestačím se divit, jaké přeslazené „hrůzy“ se prodávají coby dětské nápoje. Pak se nemáme divit stoupající dětské obezitě. Však taky cestou domů celou sladkou nálož Páťa nemilosrdně vyzvracel. Fotky nakonec vyšly docela hezky, mrkněte do fotogalerie.

Také už se dlouho chystám napsat komentář tatínka Pavla. Tady je: Páťa je jak opička. Všude šplhá, leze, všechno musí nutně mít, všechno otevírá a prozkoumává. Tohle období je náročné, ale musím říct, že už bylo hůř. Teď jsem z něj úplně nadšený, zejména když mi kolegové a kamarádi říkají, že to je frajer a šikula a jak mi je podobný! Rádi se spolu pereme a pak se mazlíme. Říká mi „dadíí“. Když ho vidím metelit nahatého po bytě a pištět radostí, dokáže mi to vždy zvednout náladu.

Tento týden jsme „testovali“, jak se mrňatům spinká v Zappíkovi. Vyrazili jsme s Páťou, kočárkem a třemi kamarádkami do oblíbené pizzerie. Tam jsme se pěkně nacpali a šli na chvíli na procházku. Páťa v kočárku usnul během chvíle a dopřál nám chvíli nerušeného „pokecu“ na lavičkách. Musím moc ocenit polohování kočárku. Ve starém Zappovi bylo spaní jen nouzovým řešením, v novém je to pohoda. Koukněte na video, jak si v něm lebedí.

Hezké prázdniny přeje Eva

Prohlédněte si naši fotogalerii!


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám budou svěřovat každou středu na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist