Dítě vítáno: Dětský ráj uprostřed Krkonoš

Chcete-li s malými dětmi strávit krásný víkend nebo celý týden uprostřed malebného krkonošského horského údolí, přinášíme tip na jistotu: rodinný penzion Bruk, obklopený lesy a loukami, kde se budete v nadmořské výšce 905 m n. m. cítit opravdu jako doma.

Špindlerův Mlýn nemá mezi českými rodinami s dětmi nejlepší pověst. Arogantní personál upřednostňující cizince, předražené ubytování, diskutabilní úroveň služeb a tak trošku snobské prostředí. Přesto se pět kilometrů směrem na Špindlerovku dá najít místo, které jako by sem nepatřilo. Asi 100 metrů od silnice se najednou objeví velká louka obklopená lesy a na ní jen několik chalup daleko od sebe. „Když jsme přijeli, nevěřili jsme svým očím, kde jsme se ocitli“, říká 34 letá Klára, matka dvou dětí ve věku 3 a 5 let, která je tady už poněkolikáté.

Ráj pro děti

Udržovaná chalupa, zrekonstruované pokoje, jedinečná jídelna s nádherným výhledem na okolní kopce. A hlavně: ráj pro děti a tím pádem i pro rodiče. Dvě dětské herny s množstvím hraček hned vedle jídelny, kuchyňka pro přípravu dětských jídel s vybavením od lednice po sterilizátor kojeneckých láhví, dětské jídelní židličky, příbory, talířky. Na pokojích nočníky, redukce na WC, stupátka pod umyvadla. Chalupa má dokonce i svůj lyžařský vlek a loučku ideální pro bezpečné lyžařské pokusy těch nejmenších. Venku najdete i klouzačku a iglú. Nemusíme dodávat, že penzion je nekuřácký. Stravu se snaží místní kuchař přizpůsobovat dětem i zdravé výživě. Příjemným zážitkem byla snídaně zpestřená vynikajícím domácím koláčem.

 Bruků myslí i na rodiče

Ve sklepě se schovává příjemný bařík, který po usnutí ratolestí dokáže rozveselit a kde mají dobré espresso. Po celém objektu funguje wi-fi, takže se nemusíte obávat, že byste byli „off-line“. Cestou k penzionu zaparkujete na parkovišti u silnice a pan majitel vás a vaše věci zbývajících 300 metrů popoveze. Pokud máte čtyřkolku, můžete přijet až k chalupě.

Vyblbněte se

V těsné blízkosti penzionu vede populární sáňkařská dráha vedoucí ze Špindlerovky k Dívčím lávkám. Skoro čtyřkilometrová trať je pro děti i rodiče opravdovým adrenalinovým zážitkem. Neváhejte, vezměte své sáně a za 60 korun se vrhněte mezi ostatní šílence. Děti budou ječet blahem a vy se potit, abyste sáňky ubrzdili. Zhruba za čtvrthodinku dorazíte dolů, na zdejší zastávce u kiosku vytáhnete svačinu a doplníte energii. Pak nastoupíte do autobusu směr Špindlerovka, který dospělého za 25 a sáňky za 10 korun (děti jedou zdarma) doveze k Erlebachově boudě – ke startu dráhy. Když se bude dětem sáňkování líbit, můžete takto jezdit až do úmoru a úplného vyčerpání. Výhoda je, že cestou dolů z dráhy vystoupíte a za 20 vteřin jste opět zpátky ve vašem penzionu. Vše hezky z kopce, abyste nemuseli udělat zbytečný krok pěšky. Když saně nemáte, můžete si je za 60 korun přímo na startu dráhy zapůjčit.

Typy na všechny podniky přátelské k dětem najdete na našich stránkách Dítě vítáno

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist