Jak voní koně?

POZVÁNKA do míst, kde je DÍTĚ VÍTÁNO Přemýšlíte, kam o víkendu s dětmi? Dnes vám přinášíme další z typů na výlet, které na našich stránkách najdete každý týden v pátek. Jak „tluče“ srdce Blanenského lesa? Snadno zjistíte na farmě Borová.

Přijměte pozvání na příjemný výlet i do naší stále se rozšiřující databáze Dítě vítáno, jejímž prostřednictvím spolu s vámi, milí čtenáři, hledáme místa, kde je dobře vám i vašim dětem:

Přímo v srdci chráněné krajinné oblasti Blanenský les na Českokrumlovsku v jižních Čechách mají svou farmu Borová manželé Kamírovi. Ekologická farma je domovem koní a také masných plemen krav, které nejsou „na mléko“.“ Díky tomu mohou kravky trávit celé léto spolu se svými telátky v klidu na pastvě přesně tak, jak tomu bývalo dříve.

Největším lákadlem pro výlet bude ale bezesporu chov koní. Na farmě Borová žije stádo 16 koní. Jsou to klisny českého teplokrevníka, quarter horse a appaloosa.

Co ale děti zaujme určitě, je rozrůstající se pony klub. V současnosti je Borová domovem hned čtyřem poníkům.

V sedle i mimo ně

Na farmě se také v průběhu roku setkávají přátelé koní a pořádají se závody v několika disciplínách – parkúru, drezuře a westernové jízdě. Ať už tyto závody absolvujete jako aktivní účastník nebo divák, určitě pro vás budou velkým zážitkem. Bližší informace o termínech těchto akcí naleznete na stránkách www.farmaborova.cz.

V Borové se můžete také stát na pár nocí „místním“, a to jak přímo na farmě, tak i ve vlastním stanu nebo karavanu. Výlety po okolí můžete podnikat na kole, pěšky nebo autem. Jižní Čechy jich nabízejí celou řadu – do historického města Český Krumlov, na zámek Hluboká či zříceninu hradu Dívčí Kámen.

A dobrota na závěr:

Jestli máte nějaký chutný recept na úpravu biomasa nebo jiných biopotravin, neváhejte a přihlaste se do soutěže o nejchutnější BIO recept. Pravidla najdete na www.jime-bio.cz. Vyhrát můžete věcné ceny v hodnotě až 700,- Kč a navíc svým kuchařským uměním budete inspirovat další nadšené bio-kuchaře a bio-kuchařky.

Více o tématu: dětireceptsoutěževýlet

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist