Nakrmte si zvířátko

POZVÁNKA do míst, kde je DÍTĚ VÍTÁNO Chcete si spolu s e svými dětmi společně nakrmit zvířátko, posbírat čerstvá vajíčka rovnou od slepic nebo si dokonce nadojit čerstvé mléko?

To a ještě mnohem víc si na vlastní kůži můžete spolu se svými dětmi zkusit na ekofarmě Kozodoj, jen kousek za Karlovými Vary, v malebném údolí říčky Rolavy.

Přijměte pozvání na příjemný výlet i do naší stále se rozšiřující databáze Dítě vítáno, jejímž prostřednictvím, spolu s vámi, milí čtenáři, vytváříme databázi míst, kde je dobře vám i vašim dětem.

Místa, kde je dítě vítáno, spolu s námi vyhledává i rádio! Přidejte se taky!

Na farmě se starají o kozy, ovce, drůbež, ale i o koně, oslíky, vietnamská prasata či exotické lamy. Láska k přírodě vedla majitele ale dál. Velmi záhy si totiž uvědomili, že je důležité eko farmu nejen provozovat, ale filozofii šetrného přístupu k přírodě šířit dál, a to hlavně mezi dětmi.

Malí farmáři

Ekofarma Kozodoj a její okolní pastviny během několika let staly střediskem, kde se dnes malí, ale i velcí učí to, čemu nám život v civilizaci a věčný městský shon brání nejvíc – vnímat přírodu a naučit se žít s ní v souladu.

„Výuka“ na farmě je koncipována jako škola hrou, během které si děti i jejich rodiče mohou vyzkoušet širokou škálu činností. Jednotlivé bloky aktivit jsou navíc doplňovány informacemi a povídáním o ochraně životního prostředí apod. Se základním chodem farmy se tak děti mohou seznámit již během jednoho dne.

Malované kamínky

Komu jeden den na statku nestačí, může tu zůstat o velkých prázdninách déle v rámci speciálního letního tábora. Určen je dětem ve věku 8 – 16 let. Budovat a posilovat vztah k přírodě se zde děti vždy učí prostřednictvím péče o rostliny i zvířata, pomoci při výrobě sýrů, ale také díky různým různé hrám a ručním pracem podněcujících jejich fantazii (např. malování hrnečků, kamínků, výroba batikovaných triček). Děti se každý den aktivně zapojují do chodu farmy, pomáhají při dojení či krmení zvířátek, v kuchyni při vaření.

Jak se mluví s koněm

Po celý rok si na své na farmě přijdou i velcí milovníci koní. Do jejich sedel se zde mohou vyhoupnout nejen pokročilí, ale také úplní začátečníci. Naučí se nejen základům jezdectví, ale také jak s koňmi vůbec komunikovat a také, jak se o ně starat.

Kdo se raději po okolí podívá po svých, tomu lze vřele doporučit 3,5 km dlouhou naučnou stezku podél řeky Rolavy, která vznikla díky farmě Kozodoj a stejnojmennému občanskému sdružení.

Jíme bio

Pokud už přemýšlíte, kdy navštívíte farmu Kozodoj, podívejte se na www.kozodoj.cz. Domů si odtud kromě krásných zážitků můžete odvést i bio jehněčí nebo bio vepřové maso. A ještě můžete zkusit své štěstí se svým receptem, pokud se zapojíte do soutěže o nejchutnější bio recept na www.jimebio.cz. Ve hře jsou lákavé ceny.

22.10.2009 10:55 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist