S dětmi za bílými čerty

POZVÁNKA do míst, kde je DÍTĚ VÍTÁNO Přemýšlíte, kam o víkendu s dětmi? Dnes vám přinášíme další typy na výlet, které na našich stránkách najdete každý týden v pátek. Nebojte se a vydejte se za bílými čerty. Stádečko poklidně se pasoucích koz dokáže být docela milou společností.

Přijměte pozvání na příjemný výlet i do naší stále se rozšiřující databáze Dítě vítáno, jejímž prostřednictvím spolu s vámi, milí čtenáři, hledáme místa, kde je dobře vám i vašim dětem:

V malebné lokalitě na pomezí národního parku a chráněné krajinné oblasti

Šumava

leží malá osada Slunečná. V ní nalezneme idylické hospodářství, kouzelné místo pro celou rodinu, které zde vybudoval bývalý fotograf Ing. Pavel Štěpánek.

Pohádkový pes

Statek je lemován loukami plnými pasoucích se ovcí, koz a kraviček. Živo je i na samotné farmě. Pár oslíků, slepičky co snášejí čerstvá vajíčka, kočky a pastevecký pes Ben, který ve dne i v noci tuto „pohádkovou“ farmu se zvířátky hlídá.

V pohádkovém prostředí tu díky podpoře evropských grantů můžete ochutnat místní sýry z čerstvě nadojeného mléka od krav, koz i ovcí. Určitě vám budou chutnat i zdejší jogurty, tvaroh a máslo, samozřejmě vše v biokvalitě. A když se zde ubytujete, čeká vás ráno také biosnídaně plná jogurtů, másle a mléka.

Na Medvědí stezce

Na výlety můžete vyrazit k nedalekému Lipnu, vydat se s dětmi se naučnou Medvědí stezku. Ta vede kolem Schwarzenberského plavebního kanálu, uměle vybudovaného Jeleního jezírka či Perníkového vrchu. Na jeho vrcholu jistě „objevíte“ žulové skalní město.

Dobrota na závěr:

Jestli máte nějaký chutný recept na úpravu biomasa nebo jiných biopotravin, neváhejte a přihlaste se do soutěže o nejchutnější BIO recept. Pravidla najdete na www.jime-bio.cz. Vyhrát můžete věcné ceny v hodnotě až 700,- Kč a navíc svým kuchařským uměním inspirovat další nadšené bio-kuchaře a bio-kuchařky.

Více o tématu: receptsoutěževýlet

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist