Kojící maratón

VÁŠ PŘÍBĚH Můj příběh je důkazem, že mateřství dá někdy pořádnou fušku.

Milí čtenáři, také máte svůj veselý kojící příběh? Napište nám jej, čeká vás milý dárek.

Syn se narodil přesně o půlnoci a byl mi přiložen k prsu po době delší než půl hodiny. Přiložení se nám bohužel nezdařilo a druhý den jsem začala kojit z druhého prsu, ze kterého nám to šlo dobře.

Měla jsem radost, že kojím alespoň z jednoho prsu a jako prvorodička jsem netušila, co se může stát, když nebudu přikládat k oběma.

Po čtyřech dnech jsem odcházela z porodnice s odsávačkou, protože syn nemohl sát už ani z jednoho prsu, jak jsem je oba měla nalité, tvrdé a také velmi bolestivé.

Začal sát pouze z láhve a já odstříkávala každou hodinu. Vypravila jsem se po šestinedělí na kontrolu s tím, že večer již neodstříkám žádné mléko a malý mi bude řvát hlady.

Když se totiž odstříkává, mléko se tolik netvoří, jako když saje přímo dítě.

Kojící trénink

Lékařka mi však striktně nařídila, že žádné mléko kupovat nemám a že máme kojení trénovat a tvorbu mléka podpořit čajem pro kojící maminky. Vždyť jsem do té doby vůbec nekojila, pouze odstříkávala.

Doma začal tvrdý trénink. Schovala jsem veškeré lahve a začala syna přikládat k prsu. Přikládala jsem ho po 2 – 3 hodinách, třeba i na 45 minut, protože mu to prostě nešlo.

Zkoušeli jsme to v noci, ve dne, nechtěla jsem to, i přes své vyčerpání, vzdát.

Vítězství

Po dlouhých čtrnácti dnech se nám podařilo kojit z obou prsů.

Byla jsem moc ráda, že jsem vydržela a nevzdala se, protože ne nadarmo se říká, že při kojení vzniká důležitá vazba mezi matkou a dítětem.

Syna i v jeho šesti měsících neustále přikojuji a nehodlám od toho upustit. Kojím všude, kde se dá. Fotografie je z našeho výletu do zoo.

Helena S.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist