Vyrobte si veselý větrný rukáv

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Větrný rukáv nám pomáhá sledovat, kterým směrem vane vítr a jakou má případně sílu. Můžeme tak sledovat počasí nejen venku za oknem, ale také na zahradě nebo na pláži u moře.

Budeme potřebovat:
● barevný karton formátu A4
● barevné papíry
● různé barvy krepových papírů
● nůžky
● lepidlo
● kousek drátu

Nejprve si namalujeme barevnými fixy různé mořské živočichy podle naší fantazie na různobarevné papíry. Když jsou obrázky hotové, tak je vystřiháme. Při střihání ponecháme za obrysovou linkou ještě malý okraj, aby linka kresby vynikla. Z bílé čtvrtky pak vystřiháme očička, do kterých nakreslíme černým fixem panenky. Hotové mořské potvory nalepíme po celé ploše na barevný karton formátu A4. Ke spodnímu okraji kartonu nalepíme po celé jeho šířce z rubové strany nastřihané barevné proužky krepového papíru. Hotový karton pak slepíme do válce a kousek pod horním okrajem uděláme dva protilehlé otvory na drátěný závěs.

Rukáv můžeme také polepit motivy barevných lodiček a fixem jen nakreslit vlnky na mořské hladině. Další postup je už shodný s předchozím návodem.

Postup:
1 – Různé mořské potvory nakreslíme na barevný papír.

2 – Pak je vystřihneme.

3 – Nalepíme očička…

4 – … a nakreslíme panenky.

5 – Hotové živočichy rozmístíme po celé ploše papíru a nalepíme.

6 – Ke spodnímu okraji nalepíme dlouhé třásně z krepáku.

7 – Větrné rukávy ukazují směr a sílu větru.

Hotový větrný rukáv zavěsíme na horní konec delšího a silnějšího rovného klacku, který můžeme uříznout například z keře lísky, z olše apod. Pokud ovšem chcete větrný rukáv nechat venku celé léto, je třeba, aby byl z materiálu, který nerozmočí déšť. Šikovné maminky ho mohou ušít z bavlněných látek nebo z barevné šusťákoviny. Motivy mohou vystřihat z barevných látek podle dětských obrázků a na základní látku je pak našít. Takový rukáv přežije i lecjakou nepřízeň počasí.

Vyrobte si s dětmi i další věci:

26.9.2014 12:25 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist