Zdraví

Předškolní věk přináší dětské nemoci typické pro toto věkové období. Mezi jednu z nejčastějších nemocí patří příušnice. Je to onemocnění slinných žláz příušních, podčelistních a podjazykových. Toto nemocnění způsobuje vir, který řadíme do skupiny paramyxovirů. Jestliže příušnice probíhají bez komplikací, zvládnete je vyléčit i doma. Pomocníkem vám budou léky snižující horečku i obklady, které budete přikládat na zduřelou příušní […]

Předškolní věk přináší dětské nemoci typické pro toto věkové období. Mezi jednu z nejčastějších nemocí patří příušnice. Je to onemocnění slinných žláz příušních, podčelistních a podjazykových. Toto nemocnění způsobuje vir, který řadíme do skupiny paramyxovirů. Jestliže příušnice probíhají bez komplikací, zvládnete je vyléčit i doma. Pomocníkem vám budou léky snižující horečku i obklady, které budete přikládat na zduřelou příušní žlázu. Jakmile příušnice přerostou do nežádoucích rozměrů, je nutné se vydat do nemocnice.

Vstup do podrubriky Zdraví

Příušnicím se můžeme bránit pomocí očkování. To se provádí kombinovanou vakcínou, která podchycuje příušnice, spalničky i zarděnky.

Nemocí moderní doby je obezita. Zdaleka na ni netrpí jen děti v USA, potýkáme se s ní i v Čechách. Současná doba je velmi uspěchaná a klade na nás vysoké nároky, řada rodičů tak nestíhá doma vařit a problémy, které má jejich dítě s narůstající hmotností, neřeší. V případě stravování ale musíme jít dětem příkladem. Plná lednice, brambůrky, sladkosti a rychlé obědy v McDonaldu jsou cestou do pekla. Zkuste si přečíst o zdravé výživě, jaké jsou její možnosti a začněte experimentovat.

Nezapomeňte také přirozenou cestou vést děti k pohybu. Naštěstí stále přibývá dětských hřišť, která jsou bohatě vybavená, a tak se zde vaše dítě snadno zabaví a najde si i přátele. Pobyt dítěte na hřišti občas svádí rodiče k tomu, aby se zahloubali do knížky nebo do řeči se sousedy, rozhodně je třeba klást důraz na bezpečnost dětí. Úrazy na hřištích by mohly totiž být samostatnou kapitolou.

Vstup do podrubriky Zdraví

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist