Získejte příspěvek 2 000 Kč na očkování proti meningokoku B

V letošním roce je v Česku poprvé dostupné očkování proti meningokoku skupiny B. Ten je nejčastější příčinou všech meningokokových onemocnění u nás. Vzhledem k závažnosti
onemocnění a nebezpečí, které s sebou přináší, se VZP rozhodla svým pojištěncům přispět částkou 2 000 Kč po aplikaci druhé dávky nové vakcíny BEXSERO. Druhá dávka vakcíny musí proběhnout do 31. 12. 2014. Příspěvek je určen pro děti ve věku 6 měsíců až 18 let a získá ho prvních 5 000 klientů VZP.

VZP se takto snaží pomoci chránit děti, které jsou nejvíce ohroženou skupinou. Nejvíce nemocných je stabilně ve věkové skupině dětí do pěti let věku a adolescentů. Zvýšené riziko platí i pro děti navštěvující větší kolektivy (školy, školky či jiná zařízení), kde je pravděpodobnost nákazy vyšší. Za posledních pět let se nakazilo v Česku meningokokem 340 lidí, přičemž více než 70 % všech případů je způsobeno meningokokem B. Přenašečem této nemoci může být až 20 % zdravých lidí. Bakterie se šíří kapénkovou infekcí a počáteční příznaky nemoci jsou jen těžce rozeznatelné od virových onemocnění, jako je například chřipka. Průběh nemoci je velmi rychlý, a pokud nedojde k okamžité léčbě, v mezních případech může do 24 hodin nastat i smrt. Mezi trvalé následky patří amputace končetin, svalové křeče, mentální porucha, ztráta sluchu nebo selhání ledvin.

Účinnou ochranou proti meningokoku B může být právě očkování. VZP je první zdravotní pojišťovnou, která významně přispěje svým klientům a podpoří je tak v boji proti zákeřnému meningokoku B.

Více informací o akci naleznete na: www.vzp.cz/meningokok

Bexsero injekční suspenze v předplněné injekční stříkačce. Vakcína proti meningokokům skupiny B (rDNA, komponentní, adsorbovaná) je léčivý přípravek, jehož výdej je vázán na lékařský předpis. Očkování provádí na žádost praktický lékař pro děti a dorost. Informujte se u svého lékaře. Vakcína je určena k injekčnímu podání a není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Vakcinační akce schválená Ministerstvem zdravotnictví ČR.
PEČLIVĚ PROČTĚTE PŘÍBALOVOU INFORMACI VAKCÍNY.
CZ1409241956

z144096_novartis_kampan_vzp_bexsero_babyweb_cz_800x600px.jpg

Více o tématu: dětinemociočkování

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist