Maminka hubne, Niky konečně spinká

MIMI LIVE! NIKOLKA Najít si čas pro sebe s malým miminkem je opravdu těžké. Vy, co máte víc dětí, si určitě řeknete, že bude hůř. Ale i tak se snažím Nikolce věnovat, co to jde. Jenže taky musím udělat občas něco pro sebe. Jenže kdy?
foto: Dance4mom

Manžel chodí z práce navečer a to jsem ráda, když se o Niky chvíli postará a já uvařím a poklidím. Takže jsem přišla na úžasný kompromis a už několik měsíců chodím na tancování v šátku. Nikolka se většinou prospí, já si i zatancuju a přitom ji mám u sebe. Nadšených maminek, jako jsem já, je víc, takže tančíme a občas i vystupujeme. Jako tomu bylo na akci S kočárkem Prahou. Je super, že ani s mimčem člověk nemusí jen sedět doma a užije si trochu legrace. Kdyby se nosícím maminkám chtělo, tak 1. července na Chodovské tvrzi bude pokus o rekord v počtu nejvíce tančících s miminky na těle.

Začala jsem cvičit i doma. Za pár týdnů vyrazíme na dovolenou a já se nechci vymlouvat, že přes mě nejsou vidět památky, protože mám desetiměsíční miminko. Už to svádět na těhotenství nemůžu. Je pravda, že je to hubnutí někdy těžké, ale začala jsem jíst pravidelně a dokonce i to, co Nikolka. Samozřejmě nedojídám kaši, ale baštím s ní třeba bílý jogurt s ovocem nebo červenou čočku s bataty. Když jí ona, jím i já. A přestala jsem jíst blbosti, jako jsou sušenky a chipsy. Tak snad budou brzo vidět výsledky. Zatím o tom dost pochybuju.

Dost o mně. Nikolka začíná být čím dál tím víc upovídaná. Když něco spadne, říká „bác“, a když se vidí na fotce u mě v telefonu, říká „jája“. Jinak celý den haleká, piští, blábolí a nejčastěji je z kočárku nebo ze šátku slyšet „máma“ nebo „mňam, mňam“.

Už umí ukázat, jak je veliká, pápá a paci paci. Strašně dlouho paci paci nedělala. Až jsem si říkala, jestli už to náhodou nemá dávno dělat. Jenže zrovna tleskání ji vůbec nebaví a nezajímá. Občas jakoby zatleská, ale tohle ji zrovna nebere. Tak hlavně, že to umí. Jinak je někdy chytrá jak Macákův kocour. Už moc dobře ví, co může a co ne, ale zkouší nás. Spíš teda mě. Třeba jsem tuhle jen přendávala ovladač od televize a ona hned koukala na televizi, jestli ji zapnu. Moc ji teda nezapínám, tak jsem ovladač jen položila na stůl, no a Niky za chviličku stála u stolu a už mačkala zapnout a přepínala programy. Někdy mám pocit, že má ruce jak Saxana. Dám věci co nejdál od ní a stejně má najednou plnou pusu účtenky. Nechápu, kde to vždycky sebere. :-)

Čtěte také:

Problémové večerní spaní na chvíli vyřešeno

Niky často snědla večer kaši, ale při uspávání, takže cca za půl hodiny, chtěla usínat u kojení. Vyřešili jsme to tak, že uspává manžel. Celkem rychle po porodu Niky pochopila, že z tatínka žádné mlíčko nedostane, takže ho ani nevyžaduje. Já mám chvíli klid a ti dva spolu krásně usnou. Nikolka se sice stále v noci budí celkem dost, ale myslím, že se to lepší. Tak snad někdy bude spát i celou noc. I když je to zatím pro nás absolutně nepředstavitelné.

A víte, jak se pozná láska? Když jste konečně krásně osprchována, protože odpoledne byla chvilka času, miminko vás obejme celé upatlané od kaše a vy se musíte jen smát. To je tak, když naše malá dračice chce mermomocí papat sama a pak se chce mazlit, protože už bude brzy čas na spinkání. Je to náš miláček. :-)

8. 6. 2016Moniq
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Kočárek nech doma, mámo

BATOLE LIVE! NIKOLKA S chodícím batoletem přicházejí další starosti, ale i radosti. Nikolka už metelí celkem rychle. Což občas není žádná sranda. Dneska mi málem ujel kočár, když jsem ji chytala. Nevěděla jsem, kam dřív. Prostě žádná nuda. Celý článek »

První krůčky a kopec srandy

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka chodí. Už dokonce víc ťape, než leze. Chce se mi říct jupííí, ale jak se říká: Pozor na to, co si přejete. Když začala chodit, byla to hrozná sranda. Sama si stoupla, udělala pár kroků a začala se hrozně smát. Nově... Celý článek »

Ťap, ťap, bum, řev

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka se nám začíná pouštět do dalšího dobrodružství a tím je chození. Zatím nechodí, ale opravdu jen experimentuje. Takže už máme první bouli. A to obě. Celý článek »

První věta a malý hacker

BATOLE LIVE! NIKOLKA Rozhodně se v létě nenudíme. Uhlídat naši dračici je někdy opravdu výkon. Občas jí dovolím i to, co bych normálně nedovolila, aby byl klid. A dost často se mi to vymstí. Jako třeba, když jsem ji nechala hrát si s počítačem,... Celý článek »

365 dní plných lásky

MIMI LIVE! NIKOLKA Už je to rok, co se nám narodila naše zdravá, krásná a úžasná dcera. Rok plný radosti, smíchu, překvapení, ale i nevyspání, a co si budeme povídat, párkrát i pocitů zoufalství. Rozhodně jsme se ale nenudili. S naší dračicí ani... Celý článek »

Kojení jako na tenise a jízda na nočníku

MIMI LIVE! NIKOLKA Až se Nikolka rozběhne, tak nevím, co budu dělat. I když jen leze a obchází nábytek, zdrhá docela slušně. Vždycky zapne turbo a peláší pryč. Začíná se i pouštět, to znamená pády a neustálý dohled. Celý článek »

Průjem jako prázdninový dárek

MIMI LIVE! NIKOLKA Tak nám ty prázdniny pěkně začaly. Nejprve horečka před cestou do Itálie a teď zase nějaká žaludeční viróza. Nejprve jsem měla střevní a žaludeční potíže. Manžel na služební cestě a já sama s Niky. Bylo to hrozné, s vypětím... Celý článek »

Pozor, kouše!

MIMI LIVE! NIKOLKA Někdy si říkám, jestli máme doma štěňátko nebo miminko. Naše Niky má sice zatím jen dva zoubky, ale pokousat dokáže slušně. Samozřejmě jako každé mláďátko kouše hlavně maminku. Dokáže hryznout tak, že mám otisk jejích zoubků i... Celý článek »

Tak už prosím spinkej

MIMI LIVE! NIKOLKA Tuhle větu jsem za posledních devět měsíců řekla už asi tisíckrát. Se spánkem bojujeme už hodně dlouho. Postěžovat si je jedna věc, ale vyřešit, je věc druhá. Jednu dobu už spala i čtyři hodiny v kuse, ale jásala jsem předčasně. Celý článek »

Proč kupujeme hračky?

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka dlouho měla jen pár hraček, jenže pak jsem podlehla marketingovým vějičkám a koš na hračky se začal plnit. Musím říct, že naprosto zbytečně. Celý článek »

Žádné miminko, ale tornádo Nikolka

MIMI LIVE! NIKOLKA Každý mi vždycky říkal, ať si miminko užívám, že to strašně rychle utíká. Užívám si ji pořád, co to jde, ale tedy utíká to až neskutečně. Už to není žádné malé miminko, ale malá dračice. Občas jí také říkám růžový Hulk. :-) Celý článek »

Zoubky – úmorný běh na dlouhou trať

Už když Nikolce byly tři měsíce, říkal nám kamarád - lékař, že jí brzo vyroste první zub. No a už jí bude za chvíli osm měsíců a zoubek pořád nikde. Zoubky sice Niky ještě nemá, ale jak je nevrlá, uplakaná, nebo chce hodně nosit, tak to pořád... Celý článek »

A nebudu spát a nebudu

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka je hodné miminko. Ale absolutně nespací. Čumákuje do naprostého vyčerpání a pak šíleně unavená brečí, že chce spát. Byla jsem nadšená, když se začala celkem brzo přetáčet. Teď ji ale uložím, přikryju, zazpívám, najednou... Celý článek »

Náušničky: skrytá hrozba

MIMI LIVE! NIKOLKA V pěti měsících jsme naší malé princezně nechali nastřelit náušničky. No řeknu vám, řev to byl neskutečný. Ale ne proto, že by ji to tolik bolelo, ale protože jí sestra chytla ruce a jen tak nepustila. Nedivím se, že neřekli mně... Celý článek »

Z uzlíčku osobností

MIMI LIVE! NIKOLKA Je až zarážející, co člověk udělá za první rok života za pokrok. Naší malé je teprve pět měsíců, ale už má svoji hlavu. Když nechce, tak prostě nechce. A to to byl ještě nedávno takový malý uzlíček, který na mě vyděšeně koukal,... Celý článek »

Krásný a utahaný nový rok

MIMI LIVE! NIKOLKA Když se Nikolka narodila, říkala jsem si, že jí nebudeme kupovat moc hraček. První Vánoce mě ale rychle vyvedly z omylu. I když z dárků ještě neměla rozum a nejvíc ji zajímalo, jestli si může strčit balicí papír do pusinky,... Celý článek »

Rýma: pohroma pro malý nosík

MIMI LIVE! NIKOLKA Pravidlo číslo jedna: Nikdy nejásat, že třeba miminko dobře spí, hezky papá atd. Já byla nadšená ze spaní. Pár dní úžasně usínala. Dala jsem ji do postýlky, pustila kolotoč a ona usnula. Prostě paráda. Takhle krásně to šlo jen... Celý článek »

Máme doma občanku, co má vlastní občanku

MIMI LIVE! NIKOLKA My jsme si museli počkat na občanský průkaz do 15 let. A tehdy to bylo velká sláva, když jsme získali tu plastovou kartičku. Naše miminko dostalo občanský průkaz už ve třech měsících, ale teda, kdo na focení na průkazku nemusíte... Celý článek »

Zaručené tipy, jak poznat maminku kojence

MIMI LIVE! NIKOLKA Mít miminko je skvělé, úžasné a naplňující. Jenže i náročné a vyčerpávající... a to naše malá ještě samozřejmě neleze a neběhá. Takže mám zatím relativně pohodu. Ale co můžu, to si ztížím.  Celý článek »
Na fotce je Nikolce cca 8 týdnů a nízko je kvůli kojení. Právě dopapala :-)

Šátek – spása moje

MIMI LIVE! NIKOLKA Minule jsem psala o nákupu s kočárkem, ale občas nosím naši malou i v šátku. Opravdu jsem moc ráda, že mě kamarádka na šátkování přivedla, protože jinak bych první dva měsíce jen seděla na gauči a kojila.  Celý článek »

Nákupní absťák aneb Piškotě na výletě

MIMI LIVE! NIKOLKA Občas naši malou nosím v šátku, ale někdy přijde na řadu kočár. Zvlášť na delší vzdálenosti. Šátek ale bývá v pohotovosti v kočárku. Někdy je nakupování s kočárkem docela očistec, bariérové vjezdy, úzké uličky a přeplněné regály... Celý článek »

Jak se žije s miminkem

MIMI LIVE! NIKOLKA Říká se, že se z každé ženy stane maminka v jiný čas. Jedna je matkou hned, jak uvidí dvě čárky na těhotenském testu, další porodem a třetí třeba až rok po porodu. Ze mě se stala maminka porodem. Celý článek »

Naposledy navštívené