"Prohráno"

KLUB TĚHULEK! JARKA Tak se i po dalším týdnu hlásím pořád ještě celá. Vypadá to, že se moje předtucha z minule docela naplňuje, Filípkovi se ven prostě nechce.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Popoháněcí snahy jsem si zakázala, takže jen piju maliník a včera jsem zkusila čaj ze sporýše s hřebíčkem, zázvorem a skořicí, ale tak hrozně mi nechutná (a to jsem si ho osladila, jinak se to nedalo už vůbec), že to bylo asi poprvé a naposledy, co jsem ho pila. :-D Lehké zklamání z toho, že stále nerodíme, však přiznat musím. Dnes, kdy píšu svůj příspěvek, je 14.10. – manžel má narozeniny, a navíc datum 14.10.2014 je vyloženě krásné. A tak jsem tak nějak po celé těhotenství doufala, že se mi povede Filípka naladit na to, že dneska by to šlo. No ale neděje se vůbec nic a tak mě to přirozeně trochu mrzí. Alespoň jsme s Honzíkem spolu upekli a nazdobili dort pro tatínka a chystáme mu ještě dáreček. Snad se nám povede tak, jak si představuju. A přitom pro mě není důležitý výsledek, ale spíš samotný proces výroby. Pamatujete se na bramborová tiskátka ze školky? Po odpoledním spánku (pokud na něj tedy vůbec dojde) se totiž chystáme vytvořit obrázek právě tímto způsobem. Příště vám poreferuju, jak nám to šlo. ;-)

Vůbec se snažím poslední dobou jet na hravé vlně. S těmi stejnými tetami, se kterými jsme nedávno řádily na hřišti na Andělu, jsme totiž v pátek podnikly podobnou výpravu na Vyšehrad. Některé holky nevěřily, že mě tam ještě vůbec uvidí, ale nakonec jsme se spolu nasmály, že budou teď každý den plánovat nějakou „Play Day" akci a budou se sázet, kdy konečně nedorazím. :-D Celý dlouhý den na Vyšehradě jsme si s Honzíkem (i s Filípkem v bříšku) náramně užili. Napřed jsme otestovali úžasné hřiště vybavené spoustou dřevěných prvků a prolézaček, pak jsme s ostatními maminkami a dětmi malovali křídami na chodník, potom jsme si pochutnali na palačinkách v kavárně, kde z nás byli asi trošku div živí, protože se nestává často, aby někam vtrhla banda asi 10 maminek s kočárky a spoustou dětí. Ale byli stateční, nezalekli se nás, chovali se velmi mile a vstřícně a na závěr nám pán z obsluhy říkal, že se těší, až přijdeme příště. No nevím, jestli to nebylo trošku ironické, ale snad ne. Po posilnění palačinkami následovalo velmi akční odpoledne s tancem v parku, výletem do Afriky za zvířátky a dětskou jógou. Naše guru Martina to zkrátka s dětmi i maminkami umí a její energie a nadšení jsou nakažlivé. Baví mě podléhat jejím bláznivým nápadům a rozehrávat nejrůznější místa v Praze. Pokud máte chuť se přidat a zapojit, napište mi do diskuze. Ráda vám napovím, kde a jak hledat, abyste se mohli nechat vtáhnout do hry. ;-)

Vtipným bonusem celého akčního dne bylo, že Honzík usnul cestou domů v kočárku tak tvrdě, že ho neprobudilo ani vyndání z kočárku kvůli výtahu nebo zouvání botiček. Totálně odpadl, dokonale jsme ho „uhrály". Neměli jsme pak s manželem to srdce budit ho na převlíkání do pyžamka a večerní hygienu, a nechali jsme ho spát tak, jak byl, špinavého, v teplákách, nepřebaleného a bez večeře. Vydržel spát bez přerušení až do pěti ráno! Pak jsme trochu netradičně dali koupel, v půl šesté ráno to má taky svoje kouzlo. A byl očividně moc spokojený, celou sobotu tatínkovi povídal, co jsme všechno dělali a zažili. Největší zážitek měl asi z toho, že si úplně samostatně s jedním chlapečkem domluvili výměnu hraček. Matěj půjčil Honzíkovi svůj bagr výměnou za Honzíkův autobus. A teď, kdykoli si Honzík vzpomene na autobus, už mi sám hlásí, že ho má Matěj, a Honzík má bagr. Je to hezké, sledovat, jak se z toho malého miminka postupně stal docela už samostatně fungující a přemýšlející človíček, který už se dokáže domluvit nejenom s námi, ale i s ostatními dětmi. Někdy samozřejmě méně úspěšně, ale tohle zrovna je ten pozitivní úspěšný případ. Mám z toho našeho velkého kluka prostě radost!

A za pár dní, až se narodí Filípek, bude z Honzíka opravdu už velký bráška. Jsem moc zvědavá, jak to všechno spolu zvládneme, jak Honzík přijme miminko a změnu v rodinné konstelaci. Doufám, že se s příchodem sourozence vyrovná dobře, a že jako rodiče zvládneme zachovat rovnováhu v míře pozornosti věnované oběma našim synům. A že do toho všeho dokážeme dostat hravost a lehkost, jakou zažíváme s Honzíkem při hraní venku.

Tak ať se máte skvěle a hravě i vy!
Jarka


 

Jarka právě prožila 40. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

16. 10. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Katko, to je vtipné, já jsem měla s Honzíkem termín 11. září, a to jsem si tedy říkala, že ten den rozhodně rodit nechci. Při registraci v Podolí (tehdy ještě osobně) jsem se ostatních spoluregistrujících těhotných ptala, jestli někdo nečeká dvojčata, a naštěstí tedy žádná. Taky nám to přišlo, že by to bylo takové trochu nešťastné výročí :-)

Zatím jsem pořád celá a očividně se nic nechystá, takže jsem v klidu a čekám na signál od Filípka. A do té doby si vymýšlím různé neodkladné úkoly, teď třeba šiju podsedáky na židle v kuchyni :-)

Mějte se krásně a užívejte si poslední týdny v klidu a pohodě :-)

J.

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Jarko, s těmi daty - lépe nemít tajná přání. Mně tvrdili, že se Tomáš narodí dříve, tak jsem doufala v termín na Lukášovy narozeniny, pak už i dokonce za 6 dní na moje, potom, aby to bylo ještě v srpnu kvůli škole a školce... Nakonec jsem jela do porodnice 9.9., to se mi líbilo, ale porodila jsem jedenáctého září - naštěstí ne dvojčata :P a přesto jsem to nepříjemné výročí v hlavě přegumovala na nejkrásnější datum. Jinak smekám před Vaší aktivitou pár dní před porodem. I já už mám dost. Myslím na Vás, ať vše proběhne bez potíží.

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené