"Prohráno"

KLUB TĚHULEK! JARKA Tak se i po dalším týdnu hlásím pořád ještě celá. Vypadá to, že se moje předtucha z minule docela naplňuje, Filípkovi se ven prostě nechce.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Popoháněcí snahy jsem si zakázala, takže jen piju maliník a včera jsem zkusila čaj ze sporýše s hřebíčkem, zázvorem a skořicí, ale tak hrozně mi nechutná (a to jsem si ho osladila, jinak se to nedalo už vůbec), že to bylo asi poprvé a naposledy, co jsem ho pila. :-D Lehké zklamání z toho, že stále nerodíme, však přiznat musím. Dnes, kdy píšu svůj příspěvek, je 14.10. – manžel má narozeniny, a navíc datum 14.10.2014 je vyloženě krásné. A tak jsem tak nějak po celé těhotenství doufala, že se mi povede Filípka naladit na to, že dneska by to šlo. No ale neděje se vůbec nic a tak mě to přirozeně trochu mrzí. Alespoň jsme s Honzíkem spolu upekli a nazdobili dort pro tatínka a chystáme mu ještě dáreček. Snad se nám povede tak, jak si představuju. A přitom pro mě není důležitý výsledek, ale spíš samotný proces výroby. Pamatujete se na bramborová tiskátka ze školky? Po odpoledním spánku (pokud na něj tedy vůbec dojde) se totiž chystáme vytvořit obrázek právě tímto způsobem. Příště vám poreferuju, jak nám to šlo. ;-)

Vůbec se snažím poslední dobou jet na hravé vlně. S těmi stejnými tetami, se kterými jsme nedávno řádily na hřišti na Andělu, jsme totiž v pátek podnikly podobnou výpravu na Vyšehrad. Některé holky nevěřily, že mě tam ještě vůbec uvidí, ale nakonec jsme se spolu nasmály, že budou teď každý den plánovat nějakou „Play Day" akci a budou se sázet, kdy konečně nedorazím. :-D Celý dlouhý den na Vyšehradě jsme si s Honzíkem (i s Filípkem v bříšku) náramně užili. Napřed jsme otestovali úžasné hřiště vybavené spoustou dřevěných prvků a prolézaček, pak jsme s ostatními maminkami a dětmi malovali křídami na chodník, potom jsme si pochutnali na palačinkách v kavárně, kde z nás byli asi trošku div živí, protože se nestává často, aby někam vtrhla banda asi 10 maminek s kočárky a spoustou dětí. Ale byli stateční, nezalekli se nás, chovali se velmi mile a vstřícně a na závěr nám pán z obsluhy říkal, že se těší, až přijdeme příště. No nevím, jestli to nebylo trošku ironické, ale snad ne. Po posilnění palačinkami následovalo velmi akční odpoledne s tancem v parku, výletem do Afriky za zvířátky a dětskou jógou. Naše guru Martina to zkrátka s dětmi i maminkami umí a její energie a nadšení jsou nakažlivé. Baví mě podléhat jejím bláznivým nápadům a rozehrávat nejrůznější místa v Praze. Pokud máte chuť se přidat a zapojit, napište mi do diskuze. Ráda vám napovím, kde a jak hledat, abyste se mohli nechat vtáhnout do hry. ;-)

Vtipným bonusem celého akčního dne bylo, že Honzík usnul cestou domů v kočárku tak tvrdě, že ho neprobudilo ani vyndání z kočárku kvůli výtahu nebo zouvání botiček. Totálně odpadl, dokonale jsme ho „uhrály". Neměli jsme pak s manželem to srdce budit ho na převlíkání do pyžamka a večerní hygienu, a nechali jsme ho spát tak, jak byl, špinavého, v teplákách, nepřebaleného a bez večeře. Vydržel spát bez přerušení až do pěti ráno! Pak jsme trochu netradičně dali koupel, v půl šesté ráno to má taky svoje kouzlo. A byl očividně moc spokojený, celou sobotu tatínkovi povídal, co jsme všechno dělali a zažili. Největší zážitek měl asi z toho, že si úplně samostatně s jedním chlapečkem domluvili výměnu hraček. Matěj půjčil Honzíkovi svůj bagr výměnou za Honzíkův autobus. A teď, kdykoli si Honzík vzpomene na autobus, už mi sám hlásí, že ho má Matěj, a Honzík má bagr. Je to hezké, sledovat, jak se z toho malého miminka postupně stal docela už samostatně fungující a přemýšlející človíček, který už se dokáže domluvit nejenom s námi, ale i s ostatními dětmi. Někdy samozřejmě méně úspěšně, ale tohle zrovna je ten pozitivní úspěšný případ. Mám z toho našeho velkého kluka prostě radost!

A za pár dní, až se narodí Filípek, bude z Honzíka opravdu už velký bráška. Jsem moc zvědavá, jak to všechno spolu zvládneme, jak Honzík přijme miminko a změnu v rodinné konstelaci. Doufám, že se s příchodem sourozence vyrovná dobře, a že jako rodiče zvládneme zachovat rovnováhu v míře pozornosti věnované oběma našim synům. A že do toho všeho dokážeme dostat hravost a lehkost, jakou zažíváme s Honzíkem při hraní venku.

Tak ať se máte skvěle a hravě i vy!
Jarka


 

Jarka právě prožila 40. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

16. 10. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Katko, to je vtipné, já jsem měla s Honzíkem termín 11. září, a to jsem si tedy říkala, že ten den rozhodně rodit nechci. Při registraci v Podolí (tehdy ještě osobně) jsem se ostatních spoluregistrujících těhotných ptala, jestli někdo nečeká dvojčata, a naštěstí tedy žádná. Taky nám to přišlo, že by to bylo takové trochu nešťastné výročí :-)

Zatím jsem pořád celá a očividně se nic nechystá, takže jsem v klidu a čekám na signál od Filípka. A do té doby si vymýšlím různé neodkladné úkoly, teď třeba šiju podsedáky na židle v kuchyni :-)

Mějte se krásně a užívejte si poslední týdny v klidu a pohodě :-)

J.

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Jarko, s těmi daty - lépe nemít tajná přání. Mně tvrdili, že se Tomáš narodí dříve, tak jsem doufala v termín na Lukášovy narozeniny, pak už i dokonce za 6 dní na moje, potom, aby to bylo ještě v srpnu kvůli škole a školce... Nakonec jsem jela do porodnice 9.9., to se mi líbilo, ale porodila jsem jedenáctého září - naštěstí ne dvojčata :P a přesto jsem to nepříjemné výročí v hlavě přegumovala na nejkrásnější datum. Jinak smekám před Vaší aktivitou pár dní před porodem. I já už mám dost. Myslím na Vás, ať vše proběhne bez potíží.

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Byl pozdní večer, první máj…

BATOLE LIVE! FILIP Že prý máj je lásky čas, povídala máma. No, já nevím, kde to vzala, ale podle mě je to pěkná blbost. U nás je lásky čas celoročně. My jsme totiž s bráchou tak roztomilí (hlavně já, samozřejmě), že nás musí milovat úplně každej a... Celý článek »

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené