Těhotenská posilovna

KLUB TĚHULEK! JARKA Poslušně hlásím, že jsem opět zde! :-) Tentokrát se asi zase trochu zamyslím nad tím, jak je každé těhotenství jiné. A taky jsem vám slíbila zprávu o tom, jak probíhalo focení!

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Minulý týden ve středu jsem měla opět domluvené focení ve Fotopromě. Potkala jsem se tam s oběma dalšími těhulkami z Klubu těhulek, Denisou a Eliškou. Tentokrát jsme ovšem měly každá hodinu jen pro sebe a tak jsme se potkaly vlastně jenom na chvilku při střídání. Stejně jako posledně, i tentokrát jsem měla s sebou Honzíka, nemám ho komu dát na hlídání a manžel by si býval musel vzít dovolenou. A tak nás i tentokrát doprovodila moje babička a dělala Honzíkovi společnost. Zapomněli jsme prakticky všechny hračky, takže chudák Honzík (a hlavně babi!) se bez nich musel obejít. Naštěstí je babička natolik zábavná, že Honzíkovi stačilo celou dobu povídání, hezky seděl, nevyrušoval ani vizážistku ani fotografku při práci, a naštěstí ani neplakal. Na závěr focení se mu ještě povedlo udělat bobek do plínky, takže jsme ateliér opouštěli trošku zamořený. :-D Ještě, že se tam dá pořádně vyvětrat! Focení mi tentokrát uteklo nějak hrozně rychle, ale podle toho, co mi fotografka Evička ukázala na displeji foťáku, bude výsledek opět stát za to. A můžete se těšit na obří břicho!

A teď k těm těhotenským porovnáváním. V komentáři u článku Těhulky Live! Kateřiny jsem se zmínila, že si průběžně měřím míry a porovnávám, jak moc mi teď bříško roste rychleji. Zjistila jsem, že je to v podstatě stejné jako u Honzíka, jen tvar je asi trošku více špičatý a dopředu. Rozhodně se mi teď napodruhé bříško vyklenulo dříve, ale neroste víc než poprvé. I můj gynekolog mi potvrdil, že tělo má určitou „paměť" a po dvou letech není divu, že břišní stěna povolí rychleji. Doufám, že tuto paměť mají i porodní cesty a dopřejí mi stejně krásný porod jako poprvé. To ale trošku odbočuji.

Jak už jsem psala v dřívějších článcích, druhé těhotenství probíhá velmi podobně jako to první. Na počátku velká únava a nechutenství, ale bez zvracení (až na tu epizodu s otravou jídlem), podobné tempo váhového přírůstku (zatím mám asi +7kg), obvod kolem pupíku také srovnatelný se stejným obdobím těhotenství s Honzíkem. Něco je ale přece jen jiné. Zatímco v těhotenství s Honzíkem jsem byla velmi opatrná např. na to, jestli a jak těžké věci zvedám nebo nosím, teď to vůbec neřeším. Nemůžu. Honzík váží 12 kilo, a když pláče, potřebuje pomoct do kočárku, z kočárku, do židličky, ze židličky, do schodů, ze schodů... nemůžu ho nechat, ať se s tím nějak vypořádá sám. Snažím se ho samozřejmě jen podpořit, nabídnout mu ruku, aby šel sám a jen se přidržoval, ale ne vždy to jde. A tak vlastně od počátku svého druhého těhotenství zvedám nepřiměřená břemena a říkám si, že to prostě miminko musí zvládnout. Nemá na vybranou. V těhotenství s Honzíkem jsem měla pomalu strach i sundat krabici s botami ze skříně a pak ji zase vrátit nahoru. :-) Utěšuju se tím, že od Honzíkova narození vlastně posiluju ruce (i břicho) a rovnoměrně si zvyšuju zátěž s tím, jak Honzík roste a přibývá na váze, že se tak vlastně udržuju v kondici a tělo má něco natrénováno. Jak se v těhotenství udržujete v kondici vy? Napište mi do diskuze.

Na druhou stranu jsem si při Honzíkovi tak nějak moc nepřipouštěla, že by se něco mohlo pokazit. Byla jsem samozřejmě moc šťastná a vděčná, že se nám povedlo otěhotnět hned napoprvé, ale brala jsem to tak, že všechno dobře dopadne, nebudou žádné komplikace ani během těhotenství, ani během porodu nebo po něm... „Zvládly to jiné, zvládnu to taky". Zpětně si někdy říkám, jestli to ode mě nebylo až příliš troufalé, skoro rouhání. Znám ze svého okolí hodně případů, kdy těhotenství skončilo nezdarem, ať už se jednalo o samovolný potrat na začátku, mimoděložní těhotenství nebo lékařsky ukončené těhotenství z důvodu velkých genetických poškození plodu někdy těsně po 20. týdnu. Teď jsem mnohem pokornější než poprvé. Opět jsme měli s manželem obrovské štěstí a otěhotněli jsme na první pokus, což neberu jako nějakou naši zásluhu. Měli jsme prostě obrovské štěstí. A po celé těhotenství to beru tak, že nový život je nesmírně vzácný a křehký, je to zázrak a dokud neporodím zdravé miminko a nebudu je chovat v náručí, nemůžu si být jistá šťastným koncem. Nechci samozřejmě malovat čerta na zeď nebo přivolávat nějaké neštěstí, ale věřím, že mi rozumíte, jak to myslím.

Samozřejmě jsem optimistka, věřím ve šťastný konec těhotenství v termínu a krásný porod, věřím, že nebudu mít potíže s kojením. Snažím se maximálně si užívat každý den těhotenství, každý Filípkův dloubanec, i to protivné pálení žáhy v noci nebo nespavost. Beru je jako příznaky zdravého těhotenství a správného průběhu, potvrzení toho, že je vše, jak má být. A snažím se dělat si průběžně radost drobnostmi. V pátek jsem si po přežití testu na těhotenskou cukrovku koupila mexickou bolu. Uvažovala jsem o ní už v prvním těhotenství, ale nějak na ni nakonec nedošlo. Teď jsem si řekla, že si ji s Filípkem pořídíme a budeme si příjemně cinkat během těhotenství i po něm. Možná budu nakonec muset vyrazit ještě pro jednu, Honzíkovi se totiž cinkátko moc líbí a chtěl by svoje. :-)

Mějte krásný týden!
Jarka


 

Jarka právě prožila 27. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

15. 7. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené