Vodní hrátky jinak

KLUB TĚHULEK! JARKA Týden je zase pryč a tak jsem opět tady se svými úvahami a zážitky. Jak jsem minule slíbila, tak dnes činím: podělím se s vámi o úžasný maminkovsko-miminkovský prožitek. :-)

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Už z prvního těhotenství nás zůstala hezká parta z předporodního kurzu. Je nás asi 8 maminek s dětmi stejného věku (rozmezí narození dětí přibližně měsíc), občas se scházíme, pořádáme společné oslavy narozenin našich ratolestí, a vyměňujeme si zkušenosti s mateřstvím. A taky se pochopitelně zajímáme o to, čemu jsme se věnovaly profesně předtím, než jsme se staly matkami, nebo co nás zajímá a naplňuje nyní. Je to šikovné, máme v naší skupině např. logopedku, se kterou můžeme konzultovat pokroky v mluvení. Anebo si jen tak obyčejně „postěžovat", když mají děti bolesti rostoucích zoubků nebo vztekací období. Vzájemná podpora je moc fajn.

Jedna z maminek, Andrea, se zabývá shiatsu masážemi a také metodou, která se nazývá aquahealing. Jak už název napovídá, jedná se o „léčení vodou". Něco málo jsem si o tom dohledala, nadchla se pro věc a rozhodla se, že si terapeutický pobyt ve vodě chci vyzkoušet. S Andreou jsme se tedy domluvily, že mně a Filípkovi věnuje čas a vyzkoušíme, jak se mi to bude líbit. A tak jsme se poslední srpnové páteční odpoledne sešly v jednom malém hotelovém bazénu. Manžel s Honzíkem se zabavili v dětském koutku a já se zatím s Andreou ponořila do vody a do svého vnitřního světa. Hodinu mě jemně houpala ve vlnkách, masírovala mi záda a já si užívala velice příjemnou relaxaci a snažila se odpočinout si od běžných myšlenek a více se soustředit jenom na Filípka v mém bříšku. I jemu se to očividně moc líbilo, převaloval se a protahoval a užíval si pobyt ve vodě stejně jako já. Chvilku jsem měla před očima delfíny, slyšela šplouchání a šumění moře; bylo to hodně zvláštní a jiné, než na co je člověk obvykle z bazénu zvyklý.

Dokonce jsem se nechala celá zanořit do vody, já, která se nedokáže potopit jinak než s ucpaným nosem a v podřepu. Že bych třeba udělala několik temp pod vodou, o tom nemůže být ani řeč! A můj plavecký styl? Tzv. „paní starostová" – hlavu nad vodou, dýchání do vody nepadá v úvahu, a vrcholem mého sebezapření je, když se dokážu ponořit na pár vteřin s Honzíkem na jeho batolecím „plavání". A tady jsem najednou nechala Andreu, aby mě ponořila do vody, otáčela se mnou pod vodou a vynořila mě třeba po půl minutě! Sama sebe jsem překvapila. Na nose jsem měla jen malý kolíček, jaký používají akvabely, aby mi netekla voda do nosu, jinak jsem neměla žádné pomůcky. Ale bylo to tak přirozené, klidné a příjemné, že nebyl důvod se čehokoliv bát. Prostě jsem Andree důvěřovala a nechala na ní, jak dlouho mě bude pod hladinou převalovat a houpat.

A co se dělo po terapii? Ještě několik dní jsem zpracovávala své (pod)vodní zážitky, přemýšlela o sobě, Filípkovi, trochu měla pochybnosti, jestli jsem se na něj nemohla napojit ještě víc a líp, probírala své prožitky s manželem i Andreou a jednoznačně jsem dospěla k závěru, že bych si to celé chtěla ještě před porodem zopakovat. Pokud bychom to snad nestihly, určitě se do vody budu chtít vrátit po šestinedělí. Byl to vážně úžasný a do určité míry i těžko sdělitelný zážitek. Vřele to všem doporučuji, ať už těhotným nebo netěhotným, ženám i mužům. Pro někoho to bude „jen" relaxace podobně jako třeba masáž, ale věřím, že spíš o sobě zjistíte něco nového. Anebo máte s touto metodou už zkušenosti? Pro mě to je hodně nové, a tak mě ani nenapadlo, že by mezi vámi mohl být někdo, kdo už to vyzkoušel. Napište mi do diskuze. A podělte se o zkušenosti třeba i s jinými relaxačními či masážními technikami. Někdy je dobré se zastavit a ponořit do jiného světa. Co vám pomáhá „jít do sebe", udělat si odstup od všedního shonu a obnovit vnitřní klid? Těším se na vaše příspěvky!

Krásný a klidný týden všem :-)
Jarka


 

Jarka právě prožila 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

11. 9. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jarko,

tvůj příspěvek se mi moc líbil, hlavně díky aquahealingu. Vodu miluji, jsem ostatně vodní znamení a mám stále neodbytný pocit, že bez vody to u mě nepůjde ani při porodu ;-)

Ráda bych si tuto, pro mě zcela neznámou, vodní terapii také ráda vyzkoušela. Mohla bys mi prosím napsat kontakt na tvojí známou?

Moc děkuji a přeji klidný průběh těhotenství.

Zdeňka

Obrázek uživatele Elissovna
Elissovna

Jaruš tak to slyším také prvně... podvodní terapie ...jak to popisuješ, tak si to plně představuji a hned bych do toho šla taky :-D ...ale pochybuji, že tu bude poblíž něco podobného :-( Každopádně mám v plánu zajít po 6-ti nedělí na nějakou celkovou masáž, jsem z toho kojení a nošení Agátky celá zkroucená. Jinak mě osobně nejvíc pomáhá masáž nohou... když má Honzík slabou chvilku a třeba i na 5 minut se rozhodne mě masírovat... jsem okamžitě úplně někde jinde a užívám si každou vteřinu masírvání :-) 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené