Létající miminka zvedají lékaře ze židlí

"Létající miminka" vzbudila mezi spolupracovníky Babyweb.cz silné reakce. Kauzu budeme nadále sledovat. Česká televize ve svém pořadu 168 hodin odvysílala reportáž o "létajících miminkách".

Pokud jste ji neviděli, podívejte se na záznam. Kvalitnější verze záznamu je k vidění zde: web České televize.

Dětští lékaři se k "létání miminek" vyjádřili jednoznačně. Co si o něm myslíte vy? Řekněte to v našem diskusním fóru. (Diskutovat mohou pouze registrovaní uživatele.)

MUDr. Lilija Burianová, pediatr, FN Bulovka Praha
Ještě nyní se klepu hrůzou z viděného, nejen že se to dětem evidentně vůbec nelíbilo, nejen že tato nebezpečná manipulace s dítětem odporuje zdravému rozumu ( kdyby měl člověk létat, narostly by mu křídla, že), a je neskutečné co jsou některé matky se svým dítětem schopny provádět, ale hlavně nechápu, jak se mohlo stát, že tento šílený kurz se oficiálně koná v České republice, není zde jistě lékaře, který by to schválil, to si zde opravdu každý může otevřít kurz na cokoliv? Tomuto bych dala název-jak svému dítěti co nejdříve dopřát krvácení do mozku- My Shaken Baby!

MUDr. Helena Kadlecová:
Část reportáže jsem shlédla a s těmito kursy nesouhlasím. U kojence se jeho křehkou páteří hlavně krční a slabými paravertebrálními svaly, může dojít k jemným trhlinám těchto svalů, které pak vedou k dlouhodobým bolestem hlavy. Při prudkém pohybu může dojít k poranění přemosťujících mozkových cév s následným mikrokrvácením s pozdnějšími tragickými následky.

A co ten pláč doprovázející cvičení, to nebylo radostné výskání!?!?!

MUDr. Martin Gregora:
Toto "létání" je tak nebezpečná aktivita, že jsem to ani nemohl dokoukat.
Je to hazard s dítětem, které je rukojmím matky. Aktivita odporuje zdravému rozumu a je to proti přírodě. Kdyby to nějací výrostci dělali s koťaty, dostali by pokutu za týrání zvářat.

Co si myslíte o létaní miminmek vy? Diskutujte o tom v našem fóru!!!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 34
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Chápu reakce těch, kteří létání viděli poprvé v ČT. Pokud by se mezi Vámi náhodou našel někdo, kdo by měl zájem o informace - nejen z jedné strany, která má navíc k objektivitě daleko - mrkněte sem: www.plavacek-deti.cz

Obrázek uživatele Mirča
Mirča

Neuvěřitelné, hrůzostrašné. Viděla jsem krátký úryvek a měla slzy v očích. Je to týrání nevinných!

Obrázek uživatele Hawy
Hawy

Myslím, že tato reportáž jen poukazuje na to, jak nezodpovědní a hloupí jsou někteří rodiče. Jak moc musí být člověk inteligentní, aby si uvědomil co ubližuje jeho vlastnímu dítěti? A jak ubohá a bigotní musí být paní instruktorka, když sama věří tomu, že pohazováním s miminkem mu zajistí nekonečné zdraví. Děti bych jim všem odebrala!!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak nějak si představuji týrání dítěte ani jsem to nemohla dokoukat.. a nechápu co to je za matky, které toto dokáží dělat se svým dítetem a klidně poslouchat jejich pláč!!! To nebyl kurz ale normální mučení miminek na veřejnosti!!! Tyto matky by se měli zavčasu vzpamatovat!! Ptotože toto není normální. Kdybych věděla o někom kdo takto zachází se svým miminkem tak ho okamžitě nahlásím na sociálce

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

můj názor je,že to hraničí s týraním děti.Po shlédnuti mi stály všechny chlupy na těle.Mám 5měsíčni dceru a nikdy by mě nenapadlo ji vzít zakotníky a mávat s ní jak s hadrem.Někdo by s tím měl něco udělat a rodiče kteří tohle svým dětem dělaji by se měli nechat vyšetřit na psychiatrii a měli by dostat pár facek at se proberou.Jsem v šoku co se v tomhle státě děe!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Byla jsme v šoku!!!!tohle bylo radostné výskání dětí?????

Obrázek uživatele vandik
vandik

No nedívím se,že to někdo vymyslel,dneska lidi vydělávají na všem,ale absolutně nedokážu pochopit ty matky,které tohle nechají dělat svým dětema ještě jsou schopné za to platit,to jsou opravdu krávy!Nedokážu si představit,že by takhle někdo ubližoval mému třítýdenímu chlapečkovi,to vůbec!!Lektorku by měli zavřít a matky nechat vyšetřit!To je fakt vrchol!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já bych chtěla vidět,kdyby toto někdo dělal těm matkám!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Hrůza!takové matky si nezaslouží mít deťi!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mám 2,5 měsíční holčičku a když jsem viděla tuto reportáž v TV tekly mi slzy. Jak můžou tohle udělat mámy svým bezmocným dětem, které se na ně ve všem spoléhají?? Ty mámy nejsou normální a lituju všechny děti, které tohle musí podstoupit ( doufejme jen, že bez vážnějším následků! ) Ženský proberte se, tohle není normální!!!!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Je to opravdu hnus. Ćlověk, který pořádá takový kurz a ještě si za to nechá plati je hajzl. Matky, které se však nechají přesvědčit o tom, že je to pro dítě dobré a zábavné (i přesto, že jí to tam propláče) jsou s prominutím krávy a děti by si neměly pořizovat.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

vsechny co tohle svym detem delaji bych nechala zavrit az by zcernali.Neco tak strasneho jsem jeste nevidela a je mi do place jeste ted:-((

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Přesně souhlasím se všemi maminkami, co tu píšou o tom příšerném zacházení s dětmi! Taky jsem ani nemohla dokoukat tu reportáž. Absolutně nechápu, že někoho napadne dělat "kurz" na tohle zacházení!!!! To budou za chvíli kurzy na vyhazování dětí z oken, nebo co...????? Když nějaká matka nemá rozum, tak by jí mohl napovědět aspoň ten šílený pláč miminka... Je to neuvěřitelné! Jsem ráda, že si tu čtu, že to tak necítím sama a doktoři stojí při nás. Doufám jenom, že ty mámy, co jsou schopný do takovýho kurzu jít a třeba si nebyly jistý, si tohle teď čtou a rvou si vlasy...

Obrázek uživatele mamca351
mamca351

tak tohle je hnus,je to týrání dětí,mám 3letou holčičku a nikdy by mě nenapadlo tohle s ní dělat,vždyť je to tak křehké stvoření,snedno se může stát že se něco zlomí.....zajímalo by mě kolika dětem tím ublížili,tím se samozřejmě nikdo chlubit nebude,ale pochybuji že při tom žádné dítě nepřišlo k úrazu.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Teda tohle mi úplně ze všeho nejvíc připomíná obrazy s názvem "Vraždění neviňátek Herodesem". Příšerné!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

z videa jsem znechucena jeste ted! lektorku a matky by meli zavrit a tocit a tocit a tocit, aby vedeli, jak moc to tem miminkum je urcite prijemne!!!! strasny!!!! neumim si predstavit, ze by mi nekdo takhle tocil s mym drobeckem, bych asi rovnou zabijela!!!! je mi tech miminek lito, rodice si nevyberou a matku bez IQ.....proste hruza....

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mám 9-ti měsíčního chlapečka a nedokážu si představit že by ho někdo vyohdil do vzduchu natož s ním dělal takové psí kusy. Lektorky by potřebovaly zavřít. Tohle je týrání dětí

Obrázek uživatele Lucie
Lucie

Při pohledu na tohle video se člověku už jen svírá žaludek, takže jsem to nemohla ani dokoukat do konce. Vůbec mi nejde na mysl, jak si někdo může myslet, že je to prospěšné vůči dítěti a hlavně, že některé maminky vůbec tohle vyzkouší se svými drobečky. Spíše bych vzala je za nohy a kroužila s nima, ať vidí jak je to moc ,,příjemné"!Mam půl roční dcerku a tohle by mě v životě nenapadlo,děsný.

Obrázek uživatele Patyta
Patyta

souhlasím se všemi příspěvky ....schválně jsem si přišla přečíst co na to lékaři...i lékaři jsou proti. což je dobře samozřejmě. Jen by mě zajímalo, jestli tyto kurzy (pokud se tomu da takhle říkat, spíše ne) budou pokračovat nebo to konečně někdo zarazí!!!!!!Není to normální, v našem státě si totiž každý může dělat co s emu zachce ......je to nespravedlivé....

Obrázek uživatele ketty
ketty

Nechutné,mám půlroční holčičku a při záběrech se mi dělalo zle,jak můžou být ty matky tak vypatlaný.Všechny do jedný bych je vzala a házela bych snima přesně jako ony,zajímalo by mě jak by se jim to líbilo.Jak už je tu psáno,miminka hledají a potřebují od mámy pocit bezpečí a toto.Drobečkové malinký.Ani ten pláč je neodradil,aby sníma tak házely hrůůůza

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zavřela bych je všechny za týrání, ale nejdřív bych je taky nechala takhle "prolítnout", asi by se jim to moc líbilo! Copak je na tomhle přirozeného? To snad ani nejsou mámy! Bylo mi z toho opravdu zle.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dělá se mi z toho zle, všechno se ve mně svírá. Nemůžu uvěřit tomu, že je u nás legální, aby se takto s dětmi zacházelo. Pokud sami rodiče nejsou kompetentní vyhodnotit situaci, mělo by jim být dítě odebráno. Podle mě se jedná o jasné týrání. Souhlasím se všemi níže napsanými názory, neumím si představit, že by se mnou někdo takto zacházel. Kéž by se touto reportáží pořádně rozvířila diskuze a všechny podobné aktivity byly někým kontrolovány.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Je to něco neskutečného. S těží jsem se dodívala na reportáž. Mám 3,5 měsíčního syna a ani pomyslet na něco takového. Opravdu to není dle mého názoru normální.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Byla jsem v šoku!!! A nejvíc z toho, že to nějaká maminka dobrovolně se svým mimčem dělala. Já stěží přivírám oči, když můj manžel "létá" s naším synem, ale tohle bylo drsný, nechápu a bojím se, co vymyslí někdo příště...

Obrázek uživatele Ája
Ája

Viděla jsem tu reportáž, ani jsem se na ni nemohla dodívat, jak se mi z toho udělalo špatně. Mám 3,5 měsíční holčičku a v žádným případě si nedokážu představit že bych jí dělala něco tak šílenýho. Cvičit a posilovat svaly se dají i šetrnýma způsobama. Vždyť si ty děti můžou zmrzačit a pak bude pozdě něčeho litovat!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Včera jsem viděla létající miminka, byla to hrůza, je mi jich strašně lito jak s nimi jejich matky zacházejí, tohle nemůže udělat normální člověk, co to těm matkám dává, když kolem sebe hází s bezbraným miminkem. chtěla bych vidět jak by se líbilo "matkám" kdyby s nimi někdo takhle zacházel a byly bezmocné, jak by se ony cítily.Tohle by se nemělo dit.

Obrázek uživatele bambina1977
bambina1977

Běhal nám z toho mráz po zádech (máme 3-měsíční miminko).Instruktorku bychom nechali ihned zavřít a ty matky (pokud se jim tak vůbec dá říkat) bychom zavřeli na psychiatrii, to člověku zůstává rozum stát!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ty ženský jsou vadný, když hážou kojence do vzduchu! Včea večer jsem reportáž viděla a jen jsem valila oči. No hrůza!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Normálně bych ty maminky zavřela za týrání svěřené osoby, aby se už konečně ty moderní maminky umoudřily!

Obrázek uživatele Patyta
Patyta

cituji,,at si pomalinku zvykaji na ten pohyb"....na jaky pohyb proboha?...copak tohle je prirozene?!...hnus ja nemam slov....bych ty rodice povesila na pul hodiny hlavou dolu jak by jim to bylo prijemne...bozatka malinke...

Obrázek uživatele Patyta
Patyta

nemohla jsem se na to ani dodívat, mám měsíční miminko.....bylo mi z toho zle....bozatka malinke....malé,nevinné,nemají se jak bránit....vždyť s miminkem se přeci nesmí třást....:(((((((

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Normálně je mi z toho úplně špatně, měla jsem při tom hrozný strach! Všude se říká, že se s miminky nesmí třást, ale tohle je fakt síla. Jestli se tím cvičí i nějaké svaly, které jinak mimi nezapojuje? No podle pláče miminek se jim to nelíbilo a mě tedy taky ne, než s dcerkou házet, raději se s ní pomazlím. Zajímá mě názor lékařů. Silvie

Obrázek uživatele denninnka
denninnka

Je to ukrutný! Čekám druhé mimčo a nikdy by mě nenapadlo tohle udělat. Připadá mi, že ty matky nemají srdce. U dcery jsem se bála rychlejšího pohybu, abych ji neublížila a házet s ní jak s hadrem, to snad ne!!! Já bych to udělala těm matkám, ať vidí, jak se cítí to dítě. Dítě se spoléhá na to, že v matčině náručí je v bezpečí a ne tohle! Je to zrůdnost!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mám půlročního chlapečka, při záběrech skryté kamery by se ve mně krve nedořezal. Po chvíli jsem to musela vypnout. Moje intuice (na kterou apeluje reportáž ČT) mi říká, že tohle bych se svým dítětem nedělala. Na to ho mám moc ráda. Přeji štěstí všem, co tohle absolvují, myslím, že ho budou potřebovat. Veronika

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené