Porodnice

Již jste si vybrala porodnici, kde se chystáte přivést na svět své miminko, a přemýšlíte, co do porodnice s sebou. Je potřeba nějaká souprava do porodnice a co by měla obsahovat? Více...

 

„Zdravý rozum porodníka je v péči o těhotnou zásadní...“

Primář Gynekologicko-porodnické kliniky 2. LF UK a FN Motol MUDr. Roman Chmel odpovídal na otázky týkající se péče o těhotné a rodící ženy, a hlavně o počtu těchto medicínských sledování. Také přišla na přetřes otázka císařských řezů a zvyšování jejich počtu samotnými porodníky. Ke každému z... Celý článek »

Porod na nejbezpečnějším místě

VÁŠ PŘÍBĚH Do redakce nám přišel nádherný porodní příběh. Jde vlastně o poděkování rodičky Terezy K. primáři jihlavské porodnice prof. MUDr. Aleši Roztočilovi, CSc. Nestává se často, že by rodička rozhodnutá rodit doma byla nakonec nadšená péčí v... Celý článek »

Desatero přirozeného porodu v porodnici

Tento dokument Babywebu vychází z materiálů a doporučení vydaných Světovou zdravotnickou organizací (WHO), Českou gynekologicko-porodnickou společností (ČGPS), Dětským fondem OSN (UNICEF), Koalicí za zlepšení služeb v porodnictví (CIMS) a... Celý článek »

Malé je krásné (a dobré)

ZACHRAŇME PORODNICE Tak by se dala shrnout odvěká lidská moudrost, reagující na stále se opakující chyby plánovačů a inženýrů lidských duší. Prožili jsme, nějak přežili, snahy o scelování lánů (eroze a totální vyčerpání půdy je jen jedním z... Celý článek »

Zachraňme porodnice: názory primářů

V souvislosti s peticí Za záchranu porodnic jsme oslovili primáře porodnic, jejichž existence je plánem Ministerstva zdravotnictví na rušení malých, tzv. nízkokapacitních, porodnic ohrožena. Přinášíme nyní vyjádření MUDr. Petra Wiecka, primáře... Celý článek »

Chci dělat revoluci v porodnictví!

ROZHOVOR Těhotným ženám u nás není dostupná primární péče. Klíčovými osobami by měly být porodní asistentky. Platit za přítomnost otce u porodu je nehoráznost. Otěhotníš a rázem jsi pacientkou, dojedeš do porodnice a hospitalizují tě, po porodu tě... Celý článek »

Než začneme s výběrem porodnice

Ještě před tím, než se definitivně rozhodnete, ve které porodnici byste chtěla porodit, je rozumné si ujasnit několik věcí. Především zdánlivě něco zcela jasného a to sice to, že své miminko budete rodit vy a že v porodnici o vás budou „pouze“... Celý článek »

Drobnosti, které zpříjemní porod

Než přijde ta dlouho očekávaná chvíle a příchod děťátka se přiblíží, je dobré mít v tašce do porodnice kromě běžné výbavy i několik drobností, které vám následující hodiny jistě zpříjemní. Celý článek »

Zajímavosti našich porodnic

V České republice jsou desítky porodnic. Téměř ve všech z nich se již dnes nabízejí porodní vaky, stoličky, porody do vody a jiné způsoby alternativního vedení porodu. Personál si pomalu ale jistě začíná zvykat na porodní plány a duly. Věci, které... Celý článek »

Jak se rodí v Rokycanech

Rokycanská porodnice mne obohatila na celý život - byla jsem svědkem narození malé Natálky. Pro mne úžasný a dojemný zážitek, pro hlavní účinkující toužebně očekávaný, nezvratný zlom jejich života. Celý článek »

Jak se rodí v Litomyšli

Co je pro budoucí maminku nejdůležitější? Vstřícnost, komunikace, důvěra. Jednoduché, ne však zcela běžné. V porodnici v Litomyšli se však snaží právě těchto kritérií držet. I proto je každá druhá maminka, která zde rodí, přespolní. Cesta za... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené