Sedačky od 4 do 12 let

Podle čeho máme vybrat bezpečnou autosedačku pro vlastní dítě? Na co je dobré se zaměřit a co je jen zbytečný luxus? Poradíme vám.
foto: rchiv redakce

Concord Lift Evo PT
* * * *
15–36 kg

Rok 2007: Zvýšený sedák s nastavitelnou opěrkou zad/hlavy, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při postranním nárazu. Optimální vedení pásu a velmi jednoduché přizpůsobení velikosti dítěte. Opěrka hlavy velmi vysoko. Velmi malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Snadno pochopitelné jsou jak návod k obsluze, tak varovné informace.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení u čelního nárazu. Dětská sedačka se nedá zvlášť pevně spojit s vozidlem.

Charakteristika: Dobrá sedačka se silnými stránkami v oblasti bezpečnosti a obsluhy, které jsou významné. Hmotnost sedačky 5,2 kg. Velmi dobrá poloha pro nohy. Dobré čalounění a výhled pro dítě. Potah sedačky je lehce odnímatelný a dá se prát v pračce. Tyto sedačky používejte až od 4 let, protože se mladší děti při spánku svalí vpřed. V některých případech se může zvýšit odolnost otočením opěrky hlavy vozidla.


Maxi Cosi Rodi XR
* * * *
15–36 kg

Rok 2007: Zvýšený sedák s nastavitelnou opěrkou zad/hlavy, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při postranním nárazu. Optimální vedení pásu a velmi jednoduché přizpůsobení velikosti dítěte. Opěrka hlavy velmi vysoko. Velmi malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Snadno pochopitelné jsou jak návod k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení u čelního nárazu. Dětská sedačka se nedá zvlášť pevně spojit s vozidlem.

Charakteristiky: Dobrá sedačka se silnými stránkami u bezpečnosti a obsluhy. Hmotnost sedačky 4,9 kg. Velmi dobrá poloha pro nohy a čalounění. Dobré zpracování a výhled pro dítě. Potah sedačky je těžko odnímatelný a obtížně se čistí. Tyto sedačky používejte až od 4 let, protože se mladší děti při spánku svalí vpřed. V některých případech se může zvýšit odolnost otočením opěrky hlavy vozidla.


 

Römer Kidfix

* * * *
15–36 kg

Rok 2007: Zvýšený sedák s nastavitelnou opěrkou zad/hlavy, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem a upevněním Isofix dle seznamu typů, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při čelním a postranním nárazu. Optimální vedení pásu a velmi jednoduché přizpůsobení velikosti dítěte. Dětská sedačka se dá velmi pevně spojit s vozidlem. Opěrka hlavy vysoko. Velmi malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Snadno pochopitelné jsou jak návod k obsluze, tak varovné informace. 

Slabé stránky: -

Charakteristika: Silné stránky v oblasti bezpečnosti a obsluhy. Hmotnost sedačky 7,6 kg. Upevnění Isofix zvyšuje stabilitu ve vozidle. Velmi dobrá poloha pro nohy. Dobré čalounění a výhled pro dítě směrem ven. Potah sedačky snadno odnímatelný, dá se snadno vyčistit. Dobré zpracování. Tyto sedačky používejte až od cca 4 let, protože se mladší děti při spánku svalí vpřed. V některých případech se může zvýšit odolnost otočením opěrky hlavy vozidla.


 

Römer Kid Plus

* * * *
15–36 kg

Rok 2007: Zvýšený sedák s nastavitelnou opěrkou zad/hlavy, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při čelním nárazu. Optimální vedení pásu a velmi jednoduché přizpůsobení velikosti dítěte. Opěrka hlavy vysoko. Velmi malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zabudování sedačky jednoduché. Zástavba sedačky jednoduchá. Snadno pochopitelné jsou jak návod k obsluze, tak varovné informace.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení při postranním nárazu. Dětská sedačka se nedá příliš dobře spojit s vozidlem. 

Charakteristika: Dobrá dětská sedačka se silnými stránkami v oblasti bezpečnosti a obsluhy. Hmotnost sedačky 6,7 kg.. Velmi dobrá poloha pro nohy. Dobré čalounění a výhled pro dítě směrem ven. Potah sedačky se dá snadno sejmout a může se prát v pračce. Velmi dobré zpracování. Tyto sedačky používejte až od cca.4 let, protože se mladší děti při spánku svalí vpřed. V některých případech se může zvýšit odolnost otočením opěrky hlavy vozidla.


 

Cybex Solution S
* * *
15–36 kg

Rok 2007: Zvýšený sedák s nastavitelnou opěrkou zad/hlavy, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Dobré vedení pásu. Opěrka hlavy vysoko. Velmi malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zabudování sedačky jednoduché. Velmi snadno pochopitelné jsou jak návod k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení při čelním a postranním nárazu. Dětská sedačka se nedá příliš dobře spojit s vozidlem. 

Charakteristika: Sedačka se silnými stránkami v oblasti obsluhy. Hmotnost sedačky 5,8 kg.. Velmi dobrá poloha pro nohy a dobré čalounění. Dobrý výhled pro dítě. Potah sedačky se dá snadno sejmout, čištění je však nákladné. Dobré zpracování. Tyto sedačky používejte až od cca.4 let, protože se mladší děti při spánku svalí vpřed. V některých případech se může zvýšit odolnost otočením opěrky hlavy vozidla.


Renolux Easy Confort

* *
15–36 kg

Rok 2007: Zvýšený sedák s nastavitelnou opěrkou zad/hlavy, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Opěrka hlavy vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zabudování sedačky jednoduché. Lehká sedačka.

Slabé stránky: Zvýšené hodnoty zatížení při čelním a postranním nárazu. Velmi kritické vedení pásu.Dětská sedačka se nedá příliš dobře spojit s vozidlem. Pouze dostatečné jsou jak návod k obsluze, tak varovné informace.

Charakteristika: Sedačka se slabými stránkami v oblasti bezpečnosti. Hmotnost sedačky 6,2 kg.. Velmi dobrá poloha pro nohy a dobré čalounění. Dobrý výhled pro dítě. Potah sedačky se dá snadno sejmout, čištění je však nákladné. Velmi dobré zpracování. Tyto sedačky používejte až od cca.4 let, protože se mladší děti při spánku svalí vpřed. V některých případech se může zvýšit odolnost otočením opěrky hlavy vozidla.


Cam Le Mans
*
15–36 kg

Rok 2007: Zvýšený sedák s nastavitelnou opěrkou zad/hlavy, od 25 kg bez opěradla, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Připoutání dítěte a zabudování sedačky jednoduché. Snadno pochopitelné jsou jak návod k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení při čelním a postranním nárazu. Dětská sedačka se nedá příliš dobře spojit s vozidlem. Opěrka hlavy nedostatečná. Zvýšené nebezpečí chybné obsluhy.

Charakteristika: Sedačka s velkou slabou stránkou v oblasti bezpečnosti, protože se smí používat bez opěradla. Hmotnost sedačky 4,7 kg. Dobrá poloha pro nohy. Velmi dobré čalounění. Dobrý výhled pro dítě směrem ven.. Potah sedačky se nedá sejmout, proto je čištění nákladné. Dobré zpracování. Tyto sedačky používejte až od cca.4 let, protože se mladší děti při spánku svalí vpřed. V některých případech se může zvýšit odolnost otočením opěrky hlavy vozidla.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené