10 + 1 tip na letní výlety s dětmi

K létu patří výletování, proto jsme pro vás připravili několik osvědčených výletních atrakcí a cílů – každému dle jeho gusta.

Pro milovníky železnic

http://www.kzc.cz/cz/KZC-doprava/Osobni-doprava-vyletni-vlaky

Historické motoráčky vás vezmou na nostalgický výlet od jara do podzimu, a to v Praze, Středočeském kraji, Libereckém kraji, Ústeckém kraji a Kraji Vysočina.

Pro zájemce o ekologické hospodaření

http://www.krisnuvdvur.cz

Farma Kršnův dvůr se rozkládá uprostřed polí, luk a lesů překrásné benešovské krajiny a má ukázat jednodušší a radostnější způsob života v souladu s přírodou. Pole jsou obdělávána z poloviny se zvířaty (koně a voli). Na polích se nepoužívá žádná chemie. Součástí farmy je i provoz vlastního mlýna.

Pro ochránce zvířat

http://www.ochranafauny.cz/zachranna-stanice/navsteva-stanice.html

Prohlédněte si Záchrannou stanici pro zraněné živočichy s odborným výkladem ve Voticích, kde najdete také ekocentrum. Čeká vás ukázka trvalých handicapů zvířat (pěvci, dravci, sovy, šelmy…).

Pro milovníky příběhů

http://www.pohadkovecesko.cz/

Projekt výletů a naučných prohlídek s originálními příběhy a pohádkovými skřítky vás zve na hrady, zámky, pěší a cyklistické stezky, naučné stezky a do vybraných horských středisek po celé České republice.

Pro cyklisty

www.laduv-kraj.cz

Turistický region mezi Prahou a řekou Sázavou je pojmenován podle osobnosti českého malířství Josefa Lady, autora známého Kocoura Mikeše. Ve středočeských Hrusicích, Ladově rodišti, byly otevřeny dvě pohádkově naučné stezky: Cesta kocoura Mikeše a Pohádkové Hrusice. Obě můžete projet na kole.

Pro turisty s kočárkem

http://udoli-vydry.ceskehory.cz/

Rezervace Povydří skýtá turistům procházku krásnou šumavskou přírodou. V balvanitém řečišti řeka tvoří četné peřeje a kaskády. Na stráních nad údolím řeky se zachovala kamenná moře a nad nimi skalní útvary zvané „hrádky“, např. viklan Baba, Mnich, Panna. Naučná stezka Povydří je dlouhá 7,5 km a lze ji pohodlně absolvovat i s kočárkem.

Pro zvídavé děti

www.iqpark.cz/cs/

Součástí libereckého Centra Babylon je komplex se čtyřmi stovkami exponátů, které jsou nejen naučné, ale hlavně interaktivní a zábavné a zaujmou už předškoláky. Součástí IQ parku je například zrcadlový labyrint, šikmá místnost, expozice o lidském těle, hlavolamy, hry, projekce a navíc spousta podnětných workshopů.

Pro ševce a loupežníky

http://www.rumcajsovasevcovna.cz/

V pohádkovém městě Jičín se nachází ševcovna loupežníka Rumcajse. Dozvíte se v ní nejen to, jak žil, když byl ještě počestným řemeslníkem, ale najdete zde i celou Rumcajsovu rodinu. Kromě pravé ševcovské dílny tu mají i hernu pro děti, Mančinu bylinkovou zahrádku, Cipískovu zoo a občerstvení pro velké a malé návštěvníky.

Pro ty, kdo se rádi bojí

http://www.sikland.cz/aktivity-a-sluzby/strasidelny-zamek/

Strašidelný zámek Draxmoor je součástí přírodního westernového městečka Šiklův mlýn. Bývalá zámecká sýpka ze 14. století se proměnila na strašidelný zámek. Součástí prohlídky je 3D kino, tři patra strašidelné expozice a skákací hrad na nádvoří.

Pro obdivovatele lidové architektury

http://www.prerovnl.cz/index.php?id=skanzen

Skanzen lidové architektury v Přerově nad Labem předvádí život venkovského lidu ve středním Polabí od konce 18. stoleté do poloviny 20. století. Tvoří ho celkem 32 objektů, z toho 7 chalup, 6 špýcharů a 2 stodoly. Jeho součástí je i stará škola a zahrádky našich babiček. Okolí skanzenu skýtá také mnoho příležitostí k výletům do přírody podél řeky Labe, ať už pěšky nebo na kole.

Pro relaxaci s koupelí a pstruhy

http://www.obecbela.cz

Hlučínská obec Bělá nabízí návštěvníkům zdraví prospěšnou proceduru ve formě Priessnitzových koupelí. Léčebné bazénky se nacházejí v příjemném prostředí uprostřed přírody. Děti i dospělé zaujme návštěva nedaleké pstruží farmy. Malí rybáři si zde můžou ulovit vlastní rybu k snědku.

Tipy na weby, které vás mohou inspirovat: 

http://www.kampocesku.cz/

http://www.kudyznudy.cz/

http://www.ceskevylety.cz/

http://www.cestujemesdetmi.cz/

http://www.rodinnevylety.cz/

 

18.7.2012 10:29 | autor: Gaurí Chrastilová
Více o tématu: dětiškolavýletzdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist