Alpská růže je ráj pro děti a oáza pro rodiče

Zajímalo nás, jaké služby nabízejí pro mladé rodiny s dětmi naši rakouští sousedé. Vydali jsme se tedy do jednoho z předních evropských hotelů, který se zaměřuje na nejmenší návštěvníky, abychom se přesvědčili o kvalitě místních služeb na vlastních dětech.

Leading Family Hotel & Resort Alpenrose je vlajkovou lodí evropských hotelů se stěžejním zaměřením na dětský program. Naše očekávání byla vysoká, žádné rozčarování se však nedostavilo. Dceru nadchly ihned po příjezdu houpačky umístěné v lobby. Její radostné výskání jsme během našeho pobytu slyšeli poměrně často – vždy když objevila něco úžasného. Už prvotní zběžné prozkoumání herny nás příjemně překvapilo. Stejně jako nabídka wellness programů a dalších aktivit pro dospělé. Toužíte-li po nezapomenutelné rodinné dovolené, kde se o vaše děti v době hlídání postarají lépe, než v oblíbené mateřské školce, určitě se sem vydejte.

Profesionální péče o děti 13 hodin denně

O děti všech věkových kategorií (od nejmenších miminek po puberťáky) se stará celkem 16 pedagogických pracovníků od 8 hodin ráno do 21 hodin večer. Všichni zaměstnanci hotelu, kteří o děti pečují, se účastní pravidelných vzdělávacích kurzů včetně kurzů první pomoci. Speciálně pro miminka je zde „plyšový“ koutek, kde mají na co koukat, co poslouchat a čeho se dotýkat. Nejmenší k odpočinku přímo vybízí ztemnělý prostor, kde mohou nerušeně spinkat. Batolátka najdou řadu způsobů jak zdokonalit motoriku, odvážnější vyzkoušejí zážitkovou skluzavku či výtvarné aktivity v Babyklubu. Přebalovací stoly i plenky jsou k dispozici zdarma, stejně jako značková dětská výživa. Pro větší děti nechybí ani speciálně upravená jídelna v rytířském stylu. Hotel pořádá ve všední dny plavecký kurz pro miminka pod vedením profesionálů z Fred’s Swim Academy. Na požádání jsou k dispozici také nejrůznější plavecké pomůcky – pásky, žížaly a podložky. Unikátní je dětský vodní svět se třemi mírnými tobogány, pirátskou lodí i rýžovištěm zlata. A zatímco vaše děti dovádějí, vy můžete lenošit na lehátkách, ze kterých máte vodní svět jako na dlani, neboť jsou chytře umístěna o něco výš.

Unikáty, které jinde nenajdete

Hotel nabízí pro malé i velké kinosál, za který by se nemuselo stydět žádné multikino. Zde probíhají každý večer originální divadelní představení, které vtáhnou i nejmenší diváky. Klauni, kouzelníci nebo balónková show – to je jen stručný výčet toho, čemu zde malí diváci mohou tleskat. Majitel hotelu stále vymýšlí a rozšiřuje nabídku v oboru dětské zábavy. Inovacemi poslední doby jsou: dobrodružný svět před hotelem, rytířský sál a místnost pro teenagery, rozšířený tisícimetrový Svět dětských her a oblíbená autodráha v prostoru podzemního parkoviště. Zde si všichni kluci a holčičky mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak se cítí závodníci formule jedna. I zde je kladen maximální důraz na bezpečnost. V zimě vás oslní ve světě ojedinělý chlazený a zasněžovaný dětský lyžařský svah přímo v areálu hotelu, který si vyzkoušela i naše téměř tříletá dcera. Tu lyžování nadchlo především díky trpělivému přístupu instruktorky, barevným kroužkům a pojízdnému koberci. V létě jsou na stejném místě umístěny trampolíny a skákací hrad.

Místa přátelská k dětem v celé ČR najdete v naší databázi Dítě vítáno.

Na své si přijdou i alergici, gurmáni i velké rodiny

V Alpenrose nemusí mít obavy ani alergici. Správné klima zajišťuje v pokojích borovicové dřevo, k dispozici je i ložní prádlo pro alergiky. Domácí mazlíčky v hotelu příliš rádi nevidí, jednak kvůli bezpečnosti dětí, jednak kvůli vysokým nárokům na hygienu. Budete-li chtít ubytovat svého čtyřnohého kamaráda, připravte se na to, že za jeho pobyt zaplatíte nemalou částku. Produkty zdravé kuchyně dostanete na stůl od snídaně přes těstovinový a svačinový bufet až po gurmánskou večeři o pěti chodech. Zde bychom přesto očekávali širší nabídku. V dětském menu převažovaly hranolky, masa smažená na nejrůznější způsoby a těstoviny a la bolognes. Při vzrůstající oblibě zdravého životního stylu a produktů ekologického zemědělství nás překvapilo, že ani jedno z dětských jídel nebylo nabízeno v bio kvalitě. All inclusive se vztahuje na veškeré nealkoholické nápoje, čerstvé ovoce a značkovou dětskou výživu. Díky vinnému baru, vinnému sklepu a další restauraci se specialitami si přijdou na své i rozmazlení gurmáni. Pochybujete-li o tom, zda si takový luxus můžete dovolit, sledujte akční nabídky a cenově výhodné balíčky, které hotel pravidelně nabízí. Cenové zvýhodnění mohou získat také velké rodiny, senioři a stálí klienti.

Jak se tam dostat?

Family Spa Resort Alpenrose, Familie Ernst und Andrea Mayer, A-6631 Lermoos

Příjezd autem: přes Mnichov a Garmisch, bez rakouské dálniční známky a mýtného.

Vlakem: IC spojení do Garmisch

Letecky: nejbližší letiště Innsbruck (75 km) a Mnichov (130 km).

Více na www.hotelalpenrose.at

 

19.7.2011 8:37 | autor: Adéla Stolaříková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist