Leden v plzeňském Domě pohádek bude plný zábavy a her

Cesta za oblíbenými postavičkami z českých večerníčků, za pohádkou i aktivní zábavou vede do unikátního Domu pohádek v Plzni.

V lednu je pro malé i odrostlejší návštěvníky připraven atraktivní program, takže problém, kam se vydat s dětmi za mrazivých zimních dnů, je rázem vyřešen.

Otevřeno je každý den, kromě pondělí, od 9 do 17 hodin.

Hlavní prostor Domu pohádek zdobí kresby Krtečka, Křemílka a Vochomůrky, Rákosníčka, Rumcajse, Manky a Cipíska, Večerníčka, Macha a Šebestové, Maxipsa Fíka nebo Králíků z klobouku. V jeho centru stojí čtyřmetrová pařezová chaloupka se skluzavkami, hned vedle Rákosníčkův kolotoč. Ve školičce Macha a Šebestové si předškoláci zahrají na opravdovou školu.

V ateliéru si mohou děti společně se svými rodiči, pod vedením „tety kamarádky“ vytvořit vlastní umělecké dílko rozmanitými výtvarnými technikami. V lednu například Mrazilku, zimní květinu, sněhuláka, sněhové vločky, nebo rampouchy. Budou se zdobit zimní čepice a rukavice, spolu s mrazíkem malovat na sklo, tvořit zvířátka ze šišek, stopy zvířat ve sněhu, vyrábět papírové hrnečky na čaj a mnoho dalších radovánek.

Součástí Domu pohádek je také divadelní ateliér, do kterého jsou děti zvány na promítání pohádek, mohou si pohrát s maňáskem, vyzkoušet různé převleky, usadit se v čtenářském nebo hudebním koutku, zahrát si didaktické nástěnné hry rozvíjející dětskou kreativitu nebo hry podporující rozvoj motorických a vizuálních schopností.

Sobotní program zpestří divadelní představení, na měsíc leden jsou připraveny příběhy a pohádky se zimní tematikou: Návštěva bílé planety, O malém sněhulákovi, Radovánky na sněhu a na ledu. Aktuální informace o programu Domu pohádek najdete na www.dumpohadek.cz.

Dům pohádek je místo, kde české večerníčky a pohádky skutečně ožívají. Najdete jej v nádherném prostředí lochotínského parku v Plzni v těsné blízkosti Dinoparku a ZOO.

Více o tématu: dětipředškolácirozvoj

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist