Čistý domov? Jde to i bez chemie!

Dokonale čistý domov řeší každá žena, obzvláště je-li maminkou. Ne každá ale ví, že se v tomto ohledu může zcela obejít bez agresivních čistících prostředků, obsahujících škodlivé chemické látky. Takové přípravky mohou vážně poškodit nejen zdraví vaší rodiny, ale také životní prostředí. Pokud tedy máte doma malé dítě, nebo jeho příchod teprve očekáváte, neponechejte nic náhodě a s „klasickou chemií“ se raději rozlučte!

Ekologickou alternativu prostředků pro praní, úklid i mytí nádobí představují čistě přírodní produkty německé značky ULRICH natürlich, které si poradí s patogenními mikroorganismy stejně tak dobře jako čistidla na bázi chlóru a jsou velmi účinné i pro odstraňování odolných skrvn.

Jak tedy funguje domácnost BEZ CHEMIE? Pojďme si to říci pěkně popořadě.

KUCHYŇ – Místo chemických prostředků vyzkoušejte raději některý z přípravků na mytí nádobí ULRICH natürlich. Pro mytí nádobí v myčce používejte tablety, regenerační sůl nebo oplachovací prostředek od stejného výrobce. Zaschlé a zapečené nečistoty odstraníte solí na skvrny. Maminky si také nemohou vynachválit čistící tablety na kojenecké láhve.

KOUPELNA A WC – Pro úklid koupelny jednoznačně doporučujeme odstraňovač vodního kamane ULRICH natürlich. Záchod zas dokonale vyčistíte speciálním tekutým WC čističem či WC tabletami. Hygienickou čistotu vám zajistí univerzální čistící prostředek stejné značky.

PRANÍ – Pro praní bez chemie jsou skvělé mýdlové ořechy, obsahující přírodní saponin, nebo některý z pracích gelů ULRICH natürlich. Velké oblibě se těší také žlučové mýdlo či odstraňovač skvrn s mydlokorem ve spreji, které jsou podobně jako již zmíněná sůl na skvrny nepostradatelní při odstraňování skvrn z textilu, včetně velmi znečištěného kojeneckého oblečení a látkových plínek.

EKO NA DRUHOU – Výhodou řešení ULRICH natürlich je jeho „stavebnicový systém“, umožňující průběžné doplňování jednotlivých složek.

Kompletní sortiment a užitečné rady naleznete na www.ekozena.cz

praci_gely-1101x619.jpg

Více o tématu: mýdlozdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist