Další rekord Allianz pomohou vytvořit dětské obličeje

Allianz nadační fond se letos stal generálním partnerem tradičního setkání českých maminek pod názvem S kočárkem Prahou. Je to proto, že primárním cílem Allianz nadačního fondu je přispívat ke zvyšování bezpečnosti na silnicích a chránit životy a zdraví všech účastníků provozu a zvláště pak dětí.

„Prostřednictvím tohoto fondu chceme aktivně pomáhat dopravním projektům, jejichž výsledkem je zvýšení bezpečnosti na komunikacích pro všechny účastníky provozu. Velmi dobře si uvědomujeme, že komunikace v Praze jsou jedny z nejnebezpečnějších, zvlášť pro děti, ať už se po nich pohybují jako pasažéři v autech, pěšky, na kole, nebo v jiném dopravním prostředku, třeba i v kočárku,“ říká Radana Rusevová, tajemnice Allianz nadačního fondu.

Allianz nadační fond připravil pro děti každého věku soutěže o zajímavé ceny a několik atrakcí, kde si ty mladší mohou hlavně hrát, malovat a zasportovat si, ale zároveň se při hře dozvědět, jaká nebezpečí jim na komunikacích hrozí. Ty starší, stejně jako jejich rodiče si mohou vyzkoušet znalosti pravidel silničního provozu s mobilní aplikací Křižovatky. Tato počítačová hra ukazuje z ptačí perspektivy křižovatky, do nichž vždy najede skupinka vozidel a v omezeném čase pak soutěžící musí rozhodnout o správném pořadí jejich průjezdu. Postupně roste obtížnost a zkracuje se čas. A pokud se nepovedou pokusy přímo na místě, mohou si zájemci natáhnout Křižovatky do svého mobilního telefonu a trénovat třeba při čekání na autobus.

Akce pak bude „okořeněna“ pokusy o rekord pod dohledem rozhodčích Agentury Dobrý den Pelhřimov. Nejenže organizátoři budou chtít překonat ten loňský v počtu kočárků, kterých se loni „sjelo“ 1002! I Allianz nadační fond se pokusí o zapsání do české knihy rekordů, a to v počtu karikatur dětských účastníků nakreslených modrou pastelkou – maskotem stejnojmenného dětského pojištění Allianz, z rukou známého karikaturisty Lubomíra Vaňka.

„Jsme moc rádi, že se náš nadační fond mohl stát partnerem této pohodové, ale zároveň velmi užitečné akce, která svým dílem určitě pomůže lepšímu a bezpečnějšímu řešení pražské dopravy, stejně jako výchově v oblasti silničního provozu všech věkových kategorií, zejména pak dětí a jejich rodičů. A rozhodně to nebylo naposledy,“ uzavírá Dalibor Šajar, předseda správní rady Allianz nadačního fondu.

11.5.2012 11:48 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist