Jak na jarní úklid bez chybičky?

Jaro je konečně tady a s ním i hřejivé sluneční paprsky. Na tváři jsou příjemné, v domácnosti už méně. Nemilosrdně odkrývají pavučiny, šmouhy na oknech, prach na poličkách i fleky na podlaze. Co to znamená? Je čas na jarní úklid! Děsíte se ho předem? Vyvarujte se nejčastějších chyb a půjde vám to lépe.

Nejdříve utíráte prach, poté luxujete?

Světe div se, tohle není to správné pořadí. Pamatujte: nejdříve vyluxovat, pak utřít prach. Jinak vysavač rozvíří prach z podlah na utřené poličky. Při opačném postupu létá ze stíraných povrchů prachu mnohem méně.

Máte jeden „super“ prostředek na všechno?

Používáte doma univerzální suprdupr prostředek a umyjete jím domácnost od podlahy ke stropu? Specializované prostředky jsou mnohem účinnější. Například prostředky na dřevo o povrch zároveň i pečují, přípravky proti prachu zabraňují usazování nového a koupelnové čističe bojují proti vodnímu kameni. Vaši peněženku jsme moc nepotěšili, co?

Myjete okna za slunečného počasí?

Sluníčko krásně svítí do oken a vy máte pocit, že právě díky němu se tak krásně lesknou. Na mytí oken je přitom lepší pošmourné počasí, klidně i lehký deštík. Takže si chvilku počkejte. Slunce okna při mytí příliš rychle suší a pak na nich zůstávají fleky.

Uklízíte jen to, co je vidět?

Kdy naposledy jste u vás myli myčku, pračku či troubu zevnitř? Asi tak… nikdy? Pravděpodobně na vás číhá řada překvapení. Přemýšlíte už delší dobu, co je to v kuchyni tak cítit? Bingo!

Při jarním úklidu se zaměřte i na skrytá zákoutí, třeba za spotřebiče a pod nábytek. Právě odtamtud totiž mohou pocházet ty záhadné chuchvalce prachu, co se krátce po luxování objeví na podlaze.

Lijete čistič přímo na skvrny?

Je tak snadné polít koberec červeným vínem či kávou. Odstranění následků už taková brnkačka není. Silný saponát ale nikdy nelijte rovnou na skvrnu. Ve velkém množství se pak velmi těžko odstraňuje. Nalijte ho raději na houbičku a skvrnu lehce vydrhněte.

A víte co? Neřešte to!

Důkladný úklid dá pořádně zabrat a chyb, kterých se při uklízení dopouštíte, bude možná více. Než pátrat po tom, jak vyčistit skvrny od cabernetu, radši si nalijte další skleničku. Dnes už totiž můžete využít služeb profesionálů a jarní úklid pustit z hlavy. Vyzkoušejte třeba LidskáSíla.cz a v klidu nastavte sluníčku tvář i okna.

Více informací najdete na www.lidskasila.cz

Více o tématu: časkoberec

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist