Maminka musí jezdit bezpečně!

Nové, líbivé kompaktní SUV Škoda Yeti je vůz nejen do města, ale i pro aktivní víkend na chalupě, pro cestu za sportem i odpočinkem. Má úžasně variabilní zadní prostor díky systému varioflex, navíc je velmi bezpečný pro vás i vaše děti! Podle nezávislých nárazových testů Euro NCAP patří Škoda Yeti k nejbezpečnějším SUV. V závěrečném hodnocení získal plný počet pět hvězdiček.

Auto pro maminku.

šem cestujícím nabízí mimořádnou prostornost, variabilitu a míru komfortu. Vyšší pozice sezení přináší pocit bezpečí, výborný výhled z vozu i snadnější nastupování. Systém tří samostatných zadních sedadel VarioFlex zaručuje maximální variabilitu interiéru i zavazadlového prostoru. Bez problémů naložíte kočárek, později kolo a k dětskému pasažérovi i svého dospělého partnera nebo rodiče. Vnitřní prostor nabízí posádce až 9 airbagů. Bezpečnost je při vývoji vozů značky Škoda jedním z nejdůležitějších aspektů. Pro městský provoz je typický zadní náraz, při kterém jsou časté úrazy krční páteře řidiče a spolujezdců. Automobilka proto věnuje velkou pozornost vývoji hlavových opěrek a sedaček, velmi kladně je hodnocena ochrana, kterou poskytuje kolenní airbag chránící řidiče. Maximální počet bodů získal Yeti za boční náraz do překážky díky bočním airbagům, které společně s odpovídající dětskou sedačkou zajistí maximální bezpečnost pro vaše dítě – a o to musí jít každé správné mamince. Nepodceňujte stránku bezpečnosti, vždyť provoz na našich silnicích stále houstne. Nikdy nevíte, koho potkáte za křižovatkou nebo v zatáčce… ne všichni řidiči se chovají zodpovědně! 

V kategorii ochrany dětí splňuje Škoda Yeti jako jeden z prvních vozů požadavek na funkci kontrolky vypnutí airbagu spolujezdce. Euro NCAP vyžaduje, aby vůz signalizoval nejen vypnutí airbagu, ale také jeho zapnutí. Kontrolka AIRBAG ON se rozsvítí po zapnutí zapalování a po pětašedesáti vteřinách automaticky zhasíná. Řidiči připomíná aktuální polohu vypínače a tím i stav airbagu a pomáhá tak chránit jak dětské, tak dospělé pasažéry na sedačce spolujezdce. Yeti je standardně dodáván se systémem ISOFIX pro uchycení dětských sedaček na zadních sedadlech a volitelně i na sedadle spolujezdce. Pozitivně byl také hodnocen důraz na aktivní bezpečnost, například upozornění na nezapnuté bezpečnostní pásy nejen pro řidiče, ale i spolujezdce ve standardní výbavě či elektronická stabilizace podvozku ESP, která je v ČR součástí všech výbavových stupňů.

Dosažení maximálního možného zisku 5 hvězdiček Euro NCAP je vynikající vizitkou pro tento nový model, který je v současné době zaváděn na evropské trhy. První reakce zákazníků i novinářů jsou velmi příznivé, vůz vám padne do ruky, můžete s ním vozit dítě do školky, večer zajet do divadla, o víkendu s ním zažijete spoustu legrace v terénu – jezdíte na hory? Přijďte si vyzkoušet Škoda Yeti i se svým dítětem, rádi vás s novým SUV Škoda Yeti seznámíme! Pokud se rozhodnete pro návštěvu motoristické výstavy v Praze Holešovicích AUTOSHOW 2009 VE DNECH 15.-18.10.2009, MŮŽETE POTKAT I ŽIVÉHO YETIHO!

Těšíme se na vaši návštěvu!

Přerost a Švorc AUTO

Praha 6, Veleslavínská 39, tel.: 800 10 12 12

Praha 5, Nušlova 4/2515, tel.: 235 518 867

www.prerost-svorc.cz

Tento článek je komerční prezentací

21.10.2009 4:18 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: legraceúrazyvíkend

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist