VacSy – nepostradatelný pomocník v kuchyni každé maminky

Dítě, rodina… a až úplně na konci vy sama – takové jsou priority každé maminky malého dítěte. A protože pořadí svých priorit určitě nechcete měnit, nezbývá Vám příliš času na sebe. Kromě péče o dítě strávíte zcela určitě největší část dne v kuchyni při přípravě jídla. Co dělat, když nehodláte ošidit ani péči o dítě, ani přípravu jídla, ale chcete mít více času na sebe?

Vyzkoušejte VacSy, vakuový systém pro uchovávání potravin od společnosti Zepter. VacSy vám umožní strávit minimum času v kuchyni, protože díky němu můžete nakupovat potraviny i na čtrnáct dnů dopředu nebo už v pátek uvařit pro všechny členy rodiny jídlo na celý víkend. S VacSy uchováte potraviny a nápoje 3–5krát déle čerstvé, a navíc oceníte jeho univerzálnost, protože ho můžete použít také k ochraně šperků, cenností, dokumentů nebo drobné elektroniky před vodou a prachem.

Uchovávání čerstvých potravin bylo vždy problematické. V minulosti se nejčastěji používaly pro konzervaci potravin – ovšem na úkor jejich nutriční hodnoty – sůl, ocet nebo sušení. Následné skladování takto konzervovaných potravin ale mnohdy probíhalo v nehygienických podmínkách. Pak přišlo uchovávání v ledničce, kde jsou potraviny skladovány při nízkých teplotách, které zabraňují šíření bakterií. To ale vede k tomu, že zelenina změkne a vyschne, maso změní svou barvu a může zhořknout a ryby, pro něž je charakteristický velmi výrazný pach, jej šíří na vše, co je uskladněno v jejich blízkosti (společně s rybami bychom rozhodně neměli skladovat mléčné výrobky). Čerstvé vůně a chutě tak byly obětovány, aby byla prodloužena doba skladování potravin.

Dát např. houby, ryby, uzeniny pro grilování nebo marinované maso jen do obyčejného mikrotenového sáčku nebo do špatně kryté misky nic nevyřeší. Naopak, tyto potraviny se v nich spíše zapaří, dříve podléhají zkáze a lednička načichne tak jako tak.

VacSy – vakuové uchovávání potravin

Pokud vás trápí to, že ledničku, která je načichlá potravinami, musíte často mýt, popřípadě vám zelenina či ovoce brzy zplesniví, vyzkoušejte vakuové uchovávání potravin. Patentovaný vakuový systém VacSy od společnosti Zepter představuje jeden z nejkvalitnějších komerčních způsobů konzervace a hygienického skladování potravin, který umožňuje uchovat potraviny i nápoje v domácnosti až pětkrát déle čerstvé než při běžných metodách skladování. Navíc s jeho pomocí můžete plánovat jídelníček pro celou rodinu třeba i na týden dopředu, protože máte balená hotová jídla vždy po ruce. Přesnídávky, kuřecí nesolené maso, bramborovou kaši pro batolata, různé druhy svačin (chléb či houska se sýrem, salámem nebo zeleninou) pro malé školáky, obědy a večeře pro manžela nebo pochoutky na rodinný víkendový piknik – to vše si můžete díky VacSy připravit v dostatečném množství i několik dní dopředu a tak mít více času na sebe.

Ve vakuu potraviny neosychají, nepřenášejí se mezi nimi pachy a nedochází u nich ke ztrátě barvy či chuti. Vakuum zabraňuje ztrátám výživných látek a vitaminů, a především brání napadení potravin plísněmi a šíření jiných mikroorganismů. Taková ochrana potravin se vyplatí nejen v letních měsících. Vakuový systém VacSy je ideální jak pro uchování potravin, které se rychle kazí nebo jsou čichově výrazné, ale také pro nakládání masa před grilováním, což ocení zejména tatínkové.

Více o nádobí Zepter a vakuovém systému VacSy na www.zepter.cz nebo zde.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist