Zapomeňte na skvrny!

Obchody jsou plné krásného oblečení, ale vy přesto váháte? Chápeme. Od doby, co máte děti, množství vzniklých skvrn dosahuje neskutečných čísel. Jak si tedy se vzniklými skvrnami poradit? Máme pro vás jednoduchý návod, díky němuž se pro vás nevzhledné skvrny stanou minulostí.

Rychlost

Tím prvním a nejdůležitější v procesu boje se skvrnami je rychlost. Jakmile skvrna vznikne, je nutné ji namočit studenou vodou, v ideálním případě je dobré na ni na pět minut nanést gelový prací prostředek. Gel se do tkaniny dobře vstřebá, působí přímo na skvrnu a nedojde tak k jejímu zaschnutí. Nicméně pozor! Po nanesení gelu o sebe části látky nikdy netřete ve snaze skvrnu předeprat, jen byste dostali špínu hlouběji do tkaniny a její odstranění by se tím ztížilo. Máte jiný názor? Sdělte ho ostatním!

Určení původu

Abyste byli v boji se skvrnou úspěšní, musíte určit její původ. Nečistoty jsou totiž buď rozpustné, nebo nerozpustné ve vodě. Podle toho je pak třeba zvolit postup a výběr pracího prostředku, kterým skvrnu odstraníte. Podle původu se ještě skvrny dělí na bělitelné a nebělitelné.

  • Bělitelné skvrny mají rostlinný původ a patří mezi ně například skvrny od veškerého ovoce, zeleniny, kávy, kakaa, čaje, kečupu nebo trávy.
  • Nebělitelné skvrny se ještě dále dělí na pigmentové (např. prach, saze, hlína, rez, antuka), pigmentově mastné, tukové, bílkovinné a uhlovodanové (např. make-up, antiperspirant, svíčkový vosk, máslo, krém, parfém).

Správná volba pracího prostředku

Třetím krokem je výběr pracího prostředku. Jestli je vaše skvrna bělitelná tzn. má rostlinný původ, je to ta lepší varianta a vy ji bez problémů odstraníte kvalitním pracím prostředkem, vhodnou teplotou a pracím programem s dávkováním pro velmi špinavé prádlo. Nicméně ani v tomto případě určitě není čas ani prostor pro experimenty, protože levné prací prostředky neobsahují dostatek účinných látek. Osvědčenými pomocníky v boji proti skvrnám a silně zašpiněnému prádlu jsou například prášky a gely značky Persil, které jsou k dostání i ve variantě Sensitive pro citlivou pokožku.

Vaše zkušenosti s pracími prostředky a názory odborníka zde

Jakmile se jedná o nebělitelnou skvrnu, je nutné kromě vyprání na 60 °C zvolit k jejímu odstranění ještě speciální přípravek. Společným znakem těchto skvrn je totiž fakt, že nejsou rozpustné ve vodě. Naším tipem je například Persil Gold Plus , který obsahuje kombinaci látek spolehlivě odstraňujících odolné skvrny nejrůznějšího původu, od mastných až po pigmentové. Má vysoký podíl bělících látek a obsahuje patentovaný polymer Texcare a kombinaci nových enzymů. Pro dokonalé vyprání nebělitelných skvrn se doporučuje zvýšit doporučenou prací dávku prášku ze 100g na 150g a můžete se spolehnout, že z pračky vyndáte dokonale vyprané oblečení.

10.3.2011 12:18 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: čas

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist