Noční bojovka

KLUB TĚHULEK! JARKA Opět vás všechny po týdnu zdravím. A řeknu vám, tentokrát to byla jízda. Doslova. V noci a na pohotovost. Jo, když se daří, tak se daří. :-(

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Jak jsem si minule postěžovala, že bych si opravdu nerada zopakovala angínu jako v těhotenství s Honzíkem (teď jsem si to kontrolovala ve schovaném diáři, tehdy jsem byla přesně 20+6), tak vás můžu hned na úvod uklidnit, angínu jsme si nezopakovali. Ne, to by bylo málo originální. Museli jsme přitvrdit a angínu z minulého těhotenství přebít nějakým silnějším kalibrem. Ale pěkně po pořádku.

Ve čtvrtek navečer mě manžel Martin odvezl i s Honzíkem na jih k mým rodičům, abychom si mohli užít pěkného počasí na zahradě a domácích zvířátek. Manžel se vrátil zpět do Prahy a my se těšili na slunný pátek na pískovišti. Že bylo od rána tak krásné počasí, trávili jsme celý den opravdu venku na zahradě, ani vařit se mi nechtělo. A tak jsem nás „ošidila" a k obědu jsme si dali ve stínu mohutného ořešáku jen chleba s pomazánkovým máslem a rajče (nebojte, nebylo marocké). A mamka masožroutka ještě v lednici objevila voňavé klobásy. Ty má babička určitě připravené na oheň, ale co, tak si pak dám o jednu míň, říkala jsem si, když jsem si studenou klobásku dávala na talíř. Moc mi chutnala. Ani jsem se s Honzíkem nerozdělila. Dodatečně se ukázalo, že naštěstí.

POVÍDEJTE SI S JARKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Ještě celé odpoledne bylo úplně v pohodě. Ve čtyři se přihnala silná bouřka, která nás vyhnala ze zahrady, ale naštěstí nenapáchala žádné škody. Večer jsme s Honzíkem nakrmili všechna zvířátka, zalili skleník i kytky v truhlíkách na oknech a šli spát. To už jsem cítila nepříjemné tlaky v břiše a říkala si, že snad není možné, aby mě bouřka takhle rozhodila už ve 20. týdnu? Před jedenáctou přijeli děda a babí ze srazu s kolegy ze studií, a s nimi další vlna bouřek. Donutila mě vstát a pustit psa schovat se do sklepa. Do postele už jsem se nevrátila, rovnou jsem zamířila do koupelny v patře a usadila se na WC, s lavorem před sebou. Následující dvě hodiny byly opravdu strašné utrpení. Chvílemi jsem přemýšlela, jestli vydržím do rána nebo jestli mám plašit rodiče a/nebo manžela v Praze. Nevěděla jsem, co dělat, a samozřejmě jsem se strašně bála o Filípka. Že mám otravu z jídla, mi bylo jasné hned; kdybych nebyla těhotná, prostě bych to jen protrpěla a říkala si, jak jsem blbá. Takhle jsem řešila, co za toxiny se mi asi už prohání tělem, kolik už toho prolezlo placentou k Filípkovi a jak moc mu to asi ubližuje. Jaké škody to stihne napáchat. A nadávala jsem si, jak jsem blbá. V pauzách mezi křečemi a zvracením jsem střídavě v mobilu četla katastrofické scénáře na internetu, hlavou mi lítaly termíny jako salmonela, listerióza, botulotoxin, kontrakce... No nervy nevydržely a po konzultaci s dispečerkou na lince 155 jsem zavolala chudákovi manželovi, co se děje a že jdu vzbudit babičku s dědou a pojedeme do Tábora na pohotovost, pro jistotu. Martin tedy vyrazil paralelně z Prahy s tím, že si nás najde v nemocnici v Táboře a uvidíme, co se mnou udělají (myslela jsem i na hospitalizaci a sbalila si i kartáček na zuby a ručník). Babička se zatím přesunula do naší postele k Honzíkovi, aby měl někoho nablízku, kdyby se snad v noci vzbudil.

Na pohotovosti byli naprosto úžasní, jak sestřička, tak oba lékaři, kteří se mi věnovali, byli milí, profesionální, přitom s velice lidským přístupem a i v jednu v noci se usmívali a snažili se mě podpořit, uklidnit a dodat mi kromě infuze i odvahy. Nakonec se ukázalo, že to s tou otravou jídlem nebude tak hrozné, uklidnili mě, že miminku by to nijak ublížit nemělo, infuze pomohla předejít dehydrataci. Doporučili mi ještě dietu, hodně pít a pozvolný návrat k normální stravě. Do postele jsme se s manželem dostali ve čtyři ráno. Honzík si asi ani nestihl všimnout, že část noci jsme tam vůbec nebyli. Jen ráno trochu nechápal, proč se nám nikomu nechce vstávat. Sobotu jsem strávila poleháváním a smutným koukáním na oběd ostatních, sama o čaji a suché housce. Ale do večera se to uklidnilo natolik, že v neděli už jsem jedla vlastně normálně – k obědu zeleninový vývar a rýži, troufla jsem si kromě hořkého čaje a čisté vody i na pár doušků ovocné šťávy. Teď už se cítím zase jako dřív, jen poučená a pro příště mnohem opatrnější!

Dávejte na sebe pozor a hlídejte si, co jíte ;-)

Tak zase za týden! Jarka


 Jarka právě prožila 20. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

29. 5. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Deniso, díky za podporu i tobě :-)

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Eliško, moc díky! No, já jsem vždycky taková až přeopatrná s tím jídlem, vůbec nevím, co mě to popadlo... A takhle to skončilo. Ale naštěstí jsme už oba v pořádku a i na UTZ včera se ukázalo, že Filípek odpovídá dokonce o pár dní staršímu miminku, tak mu to asi nijak ublížit nestihlo. Opatruj se a pozdravuj berušku v bříšku ;-) J.

Obrázek uživatele dencas
dencas

Uff, tak hlavně, že to takhle dobře dopadlo a jste oba v pořádku. ;-)

Obrázek uživatele Elissovna
Elissovna

Jaruš taky jsem měla obdobný scénář, ale naštěstí to bylo jenom chvilkové a do nemocnice jsme ani nemuseli. Nejspíš jsem spořádala moc věcí, které se k sobě jaksi nehodily, najednou ;-) ...ale to mi došlo až když bylo pozdě a trůnila jsem jako ty ;-) No hlavně že už je ti dobře a Filípek je v pořádku ;-) Opatrujte se! Eli ;-)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené