Velké postelové téma

KLUB TĚHULEK! JARKA Zdravím vás opět po týdnu! Tentokrát to možná bude trošku méně těhotenské a víc „ze života“. :-) Tedy myslím ze života netěhotenského samozřejmě, protože ve mně je života až až. Prcek je pěkné šídlo. :-D

Nedávno jsem se zmínila o tom, že nás čeká hektické období. A nemyslela jsem tím pořizování výbavičky pro miminko nebo běhání po vyšetřeních. Po pěti letech v nájemním 2+1 se nám podařilo koupit větší byt, takže se poprvé v životě těšíme „do svého". Samozřejmě to s sebou nese velké plány a taky útraty, protože tam není vše úplně podle našich představ a některé věci si vyžadují rekonstrukci. A jak to tak bývá, když už se bude dělat toto, tak to už rovnou uděláme i tohle a tamto... A nabaluje se to jako sněhová koule. A tak si v posledních dnech listuji katalogy, vybírám obkladačky a podlahy, vymýšlím, jak by se mohla udělat předsíň, jakou koupit sedačku do obýváku a podobně. Manžel mě krotí, nic jiného mu ani nezbývá, já bych vybírala jen očima a pak se vždycky divím, na jakou částku jsme se to dostali. A pak zase v seznamu škrtám a jedeme pěkně od začátku. No je to veselé.

POVÍDEJTE SI S JARKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Nejvíc se ale těším na dětské pokojíčky! Zatím tedy asi budeme zařizovat jen jeden pro kluky na hraní, spaní bude ještě dlouho společně s námi v ložnici. Naštěstí je dost velká, abychom k manželské posteli z každé strany mohli napevno přirazit dětské postýlky bez bočnice a vytvořit tak velké letiště pro všechny. Nejsem zastáncem spaní miminek či batolátek v odděleném pokoji. Myslím, že pokud si to nežádá situace (např. extrémní citlivost dítěte na jakékoliv rušivé zvuky nebo přítomnost osob v místnosti, kde spí), není třeba učit malé miminko spát samotné v oddělené místnosti. A i pro mě bylo mnohem pohodlnější, když jsem při kojení v noci nemusela vstávat z postele, ale jen si Honzíka posunula blíž k sobě. I teď, kdy už pár měsíců nekojím, usínáme většinou společně přitulení k sobě, pak se Honzík odkulí k sobě do postýlky a během noci podle potřeby si zase vleze ke mně. Nedělá to ale vždy. A myslím, že časem poznáme, až bude zralý na samostatné spaní. Zřejmě to bude stejně až společně s bratříčkem. Rozhodně nepovažuji za šťastné odsunout prvorozené dítě do pokojíčku, když se narodí druhý potomek. Pokud by ovšem Honzík sám projevil zájem o spaní ve velké postýlce v pokojíčku, zatímco bráška bude ještě v miminkovském věku v ložnici, bránit mu v tom samozřejmě nebudeme. Spíš si ale myslím, že bude chtít zůstat společně s námi co nejdéle. Tak jako tak ho čekají velké změny. Napřed stěhování, přesun jeho postýlky na tatínkovu stranu postele a pak ještě malý vetřelec... Uvidíme, jak to všechno zvládne. Určitě vám o tom podám zprávu. ;-)

Ještě jednu moc důležitou věc jsem chtěla zmínit! Minulý týden jsme absolvovali první focení ve Fotopromě. Byl to moc hezký zážitek. Honzík měl s sebou jako garde mou babičku, kterou úplně zbožňuje, četli si spolu v knížce a já se tak mohla soustředit na focení. Krom toho jsem se osobně seznámila i s oběma těhulkami z Klubu, Denisou a Eliškou. Obě jsou velice milé a čas strávený společně s nimi byl moc fajn. Díky, holky, za moc krásné dopoledne! A málem bych zapomněla na dámy z Fotopromě. Věnovaly se nám s maximální péčí a já se už moc těším na výsledek!

A to je pro dnešek všechno, na příště si pro vás schovávám jméno pro našeho drobečka ;-)

Mějte se krásně!

J.


 

Jarka právě prožila 17. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

8. 5. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené