Kariéra a finance

Kariéra nebo rodina? Každá z nás si tuto otázku dříve či později položí. Odpověď nemusí spočívat pouze v jedné nebo druhé straně, záleží spíše na tom, v které z těchto dvou oblastí jsme ochotné udělat více ústupků. Více...

Jak skloubit kariéru a mateřství?

Na tuto otázku se snažily odpovědět přední české manažerky na setkání v pražské kavárně Muzeum. Že to jde, dokládají jejich příběhy, ale i jejich činy, když se ve svých firmách snaží prosadit lepší podmínky pro slaďování osobního a pracovního... Celý článek »

Test: Zpět do zaměstnání: Máte na to?

TEST Zvažujete návrat do práce? Možná ale stále tak trochu váháte, zda jste na to vy i vaše rodina skutečně připraveni? Udělejte si náš test. Pomůže vám najít odpověď, zda je opravdu vhodný čas vrátit se zpět z dětských hřišť do kanceláře a... Celý článek »

Rodičovský příspěvek v roce 2013

V roce 2012 nastaly takřka revoluční změny v pobírání rodičovského příspěvku. Oproti staršímu systému přinesl nový jisté výhody, ale i nevýhody a nutno dodat, že zavádění provázely i zmatky, které se týkaly hlavně těch, kteří rodičovský příspěvek... Celý článek »

Podmínky v pobírání mateřské

Neustále měnící se pravidla pro pobírání sociálních dávek způsobila, že se v nich vyzná jen kovaný odborník. Dobrou zprávou je, že podmínky pro pobírání mateřské pro rok 2013 jsou stejné, jako v předchozím roce. Přehledný článek vás v základech... Celý článek »

Kariéra a finance

Otázka, zda dát přednost rodině nebo kariéře, je otázkou přímo zapeklitou. Alespoň je v dnešní době možné si tuto otázku položit a snažit se najít odpověď, která vám osobně bude vyhovovat. Ženy, které daly přednost kariéře, jsou dnes oblíbeným... Celý článek »

Jak se po mateřské ucházet o práci

Renáta se chystá po třech letech rodičovské dovolené na svůj první výběrový pohovor do zaměstnání. Není si ale vůbec jistá, zda se slovní zásobou: hamat, papat, ee uspěje. Pracovní trh se stále vyvíjí a vůbec se po světové ekonomické krizi výrazně... Celý článek »

Kdo koho musí živit?

Kdo má právo požadovat příspěvek na výživu? Těhotná přítelkyně, bývalá žena pečující o nemocné dětí či dokonce exmanžel, který není schopen se o sebe postarat? Celý článek »

Právní poradna

Kdy oznámit těhotenství v práci? Žádný právní předpis ženě nestanoví lhůtu, v jaké musí své těhotenství oznámit zaměstnavateli. Nicméně, doporučuji ženám tuto skutečnost oznámit co nejdříve, tak, aby zaměstnavatel měl možnost pro ně včas zajistit... Celý článek »

Základy rodinných financí

Přestože řada lidí věří, že peníze nejsou v životě tím hlavním, myslíme na ně hodně často. Nejdůležitější nejsou, ale důležité ano. O plánování rodinných financí by bylo možné napsat hodně tlustou knihu a také jich několik existuje. Pokusíme se... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené