Kariéra a finance

Otázka, zda dát přednost rodině nebo kariéře, je otázkou přímo zapeklitou. Alespoň je v dnešní době možné si tuto otázku položit a snažit se najít odpověď, která vám osobně bude vyhovovat. Ženy, které daly přednost kariéře, jsou dnes oblíbeným tématem lifestylových časopisů, které na emancipované ženy s oblibou poukazují. Ženy manažerky, ředitelky a podnikatelky nám mají být inspirací. Přitom […]

Otázka, zda dát přednost rodině nebo kariéře, je otázkou přímo zapeklitou. Alespoň je v dnešní době možné si tuto otázku položit a snažit se najít odpověď, která vám osobně bude vyhovovat. Ženy, které daly přednost kariéře, jsou dnes oblíbeným tématem lifestylových časopisů, které na emancipované ženy s oblibou poukazují. Ženy manažerky, ředitelky a podnikatelky nám mají být inspirací. Přitom hned o pár stránek dál narazíme na články typu kariéra nebo dítě?

Vstup do podrubriky Kariéra a finance

Rozpor mezi pracovním a rodinným životem bezpochyby zaznamenáme. Neměl by ale být nepřekonatelný. Aby práce a rodina existovaly ve vzájemné symbióze, chce to pár ústupků a to hned na několika stranách. Někdo má výhodu v tom, že má po ruce chápavé bližní, nebo se nebojí svěřit péči o potomka své drahé polovičce.

Aby pro vás nástup do pracovního života nebyl příliš velkým šokem, poohlédněte se po zaměstnání na zkrácený úvazek, nebo po takovém, kde bude možné část práce vykonávat z domova. Nezapomínejte na průběžné vzdělávání ve svém oboru, pomocí pro vás může být i kontakt se svými bývalými spolužáky, kteří pracují a mohou vám dát užitečné rady, aby váš přechod do zaměstnání byl pokud možno příjemný.

K budování kariéry nás často vede další palčivé téma a to jsou finance. Každá mladá rodina se s financemi nějakým způsobem potýká. Příchod miminka do rodiny je přece jen velkou finanční zátěží, rodinné výdaje rostou a mnoho rodin zatěžuje hypotéka. Příjmy navíc klesnou na jeden plat a do společné kasičky kromě jednoho příjmu přibývá už jen rodičovský příspěvek.

Výše rodičovského příspěvku se určuje podle vyššího průměrného hrubého měsíčního příjmu jednoho z rodičů. Průměrný příjem znamená, že celkový hrubý roční příjem musíte vydělit dvanácti.

Vstup do podrubriky Kariéra a finance

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist