Chceme si pořídit dům na hypotéku, cena 5,5 mil…

Chceme si pořídit dům na hypotéku, cena 5,5 mil. Kč, žena je na mateřské, můj plat je 40 000,- Kč. Jaká je cesta?

Odpověď

Cesta je možná v každém případě. Bohužel nevím, kolik dětí máte, kolik máte vlastních prostředků a kolik splácíte různých půjček. Nevím, zda chcete dům koupit, či již vlastníte pozemek a rozhodli jste se stavět. Nebo ještě budete pozemek kupovat? Jak vidíte, je pár věcí, které bych ještě potřebovala znát, abych vám mohla říci „ano, vy úvěr můžete získat“. Pokud chcete jednoduchou odpověď na vaši otázku. Je to tak, že vám mohu říci „ cesta existuje“.

Hypotéky jsou možné až na 40 let, úroky se mění po uplynutí fixace, je nutná zástava nemovitosti. Úvěr ze stavebního spoření je většinou možný až na 25 let podle tarifu na dané smlouvě, úroky jsou garantovány po celou dobu spoření, ale pozor jiné úroky – budou jiné, pokud si vezmete překlenovací úvěr (zvaný také meziúvěr) nebo řádný úvěr. Někdy i řádný úvěr může mít úroky vyšší než úvěr překlenovací, záleží na tom, v jakém roce byla založena smlouva o stavebním spoření. Ve všech případech není nutná zástava nemovitostí, jsou možní i ručitelé nebo úplně bez zajištění. Tady záleží na výši úvěru, době trvání spoření a dalších aspektech. Například, zda klient má životní pojištění, zda do úvěru vstupuje jedna nebo více osob, ve které rizikové skupině je klient pro danou spořitelnu apod.

28.8.2012 5:42
Více o tématu: žena

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist