Je nutné dítě očkovat?

Je nutné dítě očkovat?

Odpověď

Ano. Očkování dokáže ochránit před zákeřnými nemocemi, které se běžně u nás vyskytují a neočkovanému mohou způsobit trvalou těžkou újmu na zdraví.
Někdy mají rodiče pocit, že nemoc je z důvodů lepší hygieny a zdravotní péče celosvětově na ústupu, a není tedy nutné dítě očkovat. Ukazuje se ale, že ve chvíli, kdy z různých důvodů není populace proti některé z chorob, jež se již téměř nevyskytují, očkována, zvýší se záhy počet nemocných touto chorobou mnohonásobně. Příkladem mohou být Velká Británie, Švédsko a Japonsko, které přechodně snížily úroveň proočkovanosti proti dávivému kašli. Během několika následujících let došlo v Británii k epidemii dávivého kašle s 36 případy úmrtí. Podobná situace nastala v Japonsku i ve Švédsku.
Dalším z důvodů, proč je očkování nutné, je, že i když se u nás výrazně snížil výskyt některých nemocí, mnoho jich přetrvává v jiných částech světa. Vlivem cestování se u nás mohou kdykoli rozšířit a mezi neočkovanými dětmi způsobit těžká, život ohrožující onemocnění.

28.8.2012 5:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist